Zbiórka Koszatniczki i szczur u Kociary - zdjęcie główne

Koszatniczki i szczur u Kociary

490 zł  z 450 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby

Wrocławski dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury za wizyty weterynaryjne i leczenie koszatniczek i szczura.

Brownie, Karmel, Kinderek, Oreo i Zołza przebywają w Koszatniczkowy Dom Tymczasowy "U Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary).


1. Koszatniczki z Łodzi.

10.09.2018 nasza wolontariuszka z Ogoniaste-dom tymczasowy dla szczurów w Łodzi otrzymała zgłoszenie, że Animals Patrol wyłapuje koszatniczki z ulicy.
Ktoś wypuścił duże ilości maleńkich tworzeń na parking! Udało się złapać 7 samiczek i 4 samce. Niestety, to nie wszystkie, które były widziane. Cztery z nich zostały zabite na parkingu, gdyż sądzono, że są to szczury, część uciekła i ślad po nich zaginął.
Podejrzewamy, że była to pseudohodowla, która straciła kontrolę nad rozmnażającymi się zwierzętami.
Siedem samiczek przebywa w Dom Tymczasowy u Aruru dla Gryzoni w Gdańsku, a czterech samców w Koszatniczkowy Dom Tymczasowy "U Kociary" we Wrocławiu.


Brownie

Wizyta kontrolna. Nie wykryto zmian dermatologicznych, w układzie oddechowym brak zmian, w badaniu parazytologicznym kału nie wykryto pasożytów. 


Karmel Wizyta kontrolna. Znaleziono zmiany dermatologiczne, ślady po pogryzieniach. Wprowadzono leczenie przeciwgrzybicze. Układ oddechowy bez zmian. W badaniu parazytologicznym kału nie wykryto pasożytów. Wykonano badanie okulistyczne w znieczuleniu ogólnym, zdiagnozowano małoocze  - prawa gałka oczna jest mała, zapadnięta w oczodole i mętna.


Kinderek

Samczyk w bardzo złym stanie. Zdiagnozowano zapalenie płuc, które aktualnie wyleczyliśmy. Samiec ma liczne zmiany dermatologiczne, wprowadzono leczenie przeciwgrzybicze. Kinderek ma duże problemy stomatologiczne, wykonano korektę wszystkich czterech arkad oraz stomatologiczne zdjęcia RTG. Aktualnie samczyk jest w trakcie zabiegów ekstrakcji zębów.

Oreo Samczyk miał zaawansowaną chorobę układu oddechowego. Mimo wprowadzonego leczenia nie udało się go uratować. Sekcyjnie stwierdzono dużą ilość płynu w klatce piersiowej.


2. ZołzaOddana przez właścicielkę, która już nie była w stanie dłużej jej leczyć. Szczur ma przewlekłe zapalenie dróg oddechowych. Wykonano badanie mikrobiologiczne z antybiogramem. W badaniu wykryto bakterie: Klebsiella pneumoniae i Staphylococcus aureus. Wprowadzono antybiotyk zgodnie z antybiogramem. Po unormowaniu problemów oddechowych zostanie poddana operacji usunięcia guzów.


---------------------------------------------------------------

Prosimy o pomoc w spłacie faktury!

Faktur została wystawiona na kwotę 448,05 zł.

Każda, nawet najmniejsza, wpłacona kwota jest dla nas na wagę szczęścia i zdrowia zwierząt.
Tylko dzięki Wam możemy cały czas działać na stałym, wysokim poziomie ratując, lecząc i pomagając naszym najmniejszym przyjaciołom!

Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu.
Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

490 zł  z 450 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby

Wpłaty: 22

Monika i Irek Osuch - awatar
Monika i Irek Osuch
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ursz - awatar
Ursz
10
Bożena Gołębiowska - awatar
Bożena Gołębiowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Marta Fit - awatar
Marta Fit
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
2
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij