Jesteśmy harcerzami z Hufca ZHP Piekary Śląskie i działamy na terenie całego miasta. W większości dzielnic mamy choć jedną jednostkę harcerską. Po wielu latach stagnacji, teraz odzyskaliśmy siły i działamy na wielu frontach. Nasza kadra i instruktorzy są wyróżniani na różnych festiwalach i podczas różnych konkursów. Nasze drużyny wygrywają rajdy, turnieje i zloty, a kiedy trzeba, nie boją się odpowiedzialności i sami je organizują. Pracujemy z harcerskimi specjalnościami i jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Jako harcerze posiadamy własny ośrodek wypoczynkowy w Kokotku-Posmyku koło Lublińca, około 40 km od Piekar Śląskich. Jest to baza zlokalizowana przy samym stawie Posmyk w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka "Leśne Ustronie". Obiekt należy do nas od 2010 roku, nakładem sil instruktorów i harcerzy ciągle jest modernizowany i remontowany.
W tym roku mieliśmy wielkie plany, a harmonogram obozów został ustalony już wiele miesięcy wcześniej. Niestety, ze względu na epidemię wirusa COVID-19, prawdopodobnie akcja letnia się nie odbędzie. Jest to dla nas wielki cios, ponieważ baza generuje koszty oraz wymaga remontów i napraw.
W tym miejscu zwracamy się do WAS, przyjaciele hufca oraz instruktorzy - ponieważ hufiec musi przetrwać cały kolejny rok bez zarobku, postanowiliśmy założyć tę zbiórkę. Za pieniądze, które uda nam się zebrać, planujemy zakupić sprzęt i materiały budowlane, takie jak: farby, szybki beton oraz deski. Konkretny zakres robót obejmuje pomalowanie budynku głównego (tzw."ELKI"), remont kampingu numer 11, naprawę ogrodzenia ze strony zachodniej, oraz, jeśli pozwolą na to ograniczone zasoby finansowe - remont bramy głównej. Szacujemy, że koszt wszystkich materiałów i narzędzi wyniesie 1500 złotych. Taka kwota pozwoli nam ruszyć z pracami i wnieść nową jakość w kluczowe budynki bazy.
Ponieważ hufiec nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej, jego jedynym zyskiem są zarobione pieniądze za noclegi i darowizny, a także składki członkowskie. Nasze skromne oszczędności chcemy zachować na tzw. "czarną godzinę". Z drugiej strony musimy podnosić standardy naszej bazy i dokonywać bieżących remontów. W tej chwili liczymy na WASZĄ pomoc...
Kwota do zebrania nie jest bardzo duża. Liczymy, że osiągniemy ją w ciągu niecałego miesiąca. Mamy też do WAS prośbę... Nie chcemy reklamować nigdzie tej zbiórki, ponieważ kierujemy ją do kadry hufca, harcerzy i ich rodziców, byłych i obecnych instruktorów, naszych najbliższych przyjaciół. Nie chcemy rozgłosu, ani reklamy. Jeżeli nie możecie nas wesprzeć finansowo, to może uda się WAM przyjechać i pomóc bezpośrednio na samym ośrodku. Liczymy na WASZE zrozumienie i szybką reakcję. A kiedy skończy się ta patowa sytuacja związana z epidemią wirusa, mamy nadzieję spotkać się z WAMI w Kokotku!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!