Cudem ocaleni z targów śmierci

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Miałyśmy uratować z targu jednego konia. Udało nam się zebrać tyle pieniędzy, aby zapłacić handlarzom tylko za jedno końskie życie. Poza tym doskonale wiedziałyśmy, że w stajni, w której wynajmujemy boksy jest tylko jedno - ostatnie już wolne miejsce. Na targu wśród innych nie od razu go dostrzegłyśmy. Tam obraz przysłania zawsze cień wielkiej tragedii, a on chciał się schować, żeby nikt go nie zobaczył i bez ruchu usiłował wtopić się w tło. Kiedy jednak nasze oczy się spotkały - my wiedziałyśmy już, że to po niego tu przyjechałyśmy, a on nieznacznie się poruszył, jakby nie mógł uwierzyć, że swoim jednym zdrowym okiem odczytał ten sygnał właściwie. Nie było w nim jeszcze emocji tylko niedowierzanie. A kiedy prowadziłyśmy go do transportera, który miał go stąd zabrać w lepszy świat, ku swojemu zdziwieniu dostrzegłyśmy w jego oczach bezdenną rozpacz .... Nie wiedziałyśmy, co jest powodem tego wielkiego żalu dopóki nie usłyszałyśmy z oddali rozpaczliwego rżenia, które wydawał z siebie koń prowadzony właśnie na podest rzeźnickiego TIRA. Nasz konik zaczął się trząść i odpowiedział na ten głos, wydając tak przerażający krzyk, że zatrzymałyśmy się zdumione... bo choć wiele widziałyśmy, to co działo się wówczas na naszych oczach było zupełnie zaskakujące. Ten koński dialog trwał, aż do chwili kiedy jedna z nas ruszyła w kierunku handlarza i wtedy dowiedziałyśmy się, że to konie z jednej stajni, które prawdopodobnie razem ciągnęły zaprzęg zanim kompletnie wyeksploatowane trafiły na targ. Decyzja, którą wówczas podjęłyśmy zaskoczyła nas same, bo przecież wiedziałyśmy, że nie mamy już więcej pieniędzy, ani miejsca w stajni, gdzie wynajmujemy boksy dla naszych koni...  Ale przecież nie potrafiłyśmy inaczej, bo pierwszy raz  miałyśmy okazje oglądać tak głębokie przywiązanie. Te konie w swoim życiu nie miały pewnie nic prócz siebie. Wspierały się wzajemnie w niedoli. Nasz niewidzący na jedno oko wałach miał oparcie w ogierze, który był jego przewodnikiem. Nerwowo zaczęłyśmy wydzwaniać i gdy wreszcie usłyszałyśmy w słuchawce słowo tak, od wspaniałej Osoby, która zgodziła się nas wesprzeć, uwierzyłyśmy, że to może się udać ...

Mamy zatem dwa kolejne konie, które dołączą do uratowanej wcześniej piątki. Te też, jak pozostałe, są w złym stanie - 15-letni tarant nie widzi na jedno oko, to prawdopodobnie uraz spowodowany uderzeniem, ma kontuzjowaną nogę, kompletnie wyeksploatowane stawy, nakostniaki i zęby w strasznym stanie. Jego 18-letni siwy przyjaciel też ma poważne problemy ze stawami i podobne niedomagania. Oba są w bardzo złym stanie, ratujemy je bo nikt inny nie chce tego zrobić.

Niestety nadal brakuje miejsca w stajni. Jej właściciele pozwolą nam trzymać tam nasze nowe konie, jeśli poniesiemy koszty budowy boksu dla dodatkowego konia, którego bez uzgodnienia z nimi przywiozłyśmy z targu.

Na co dzień mamy bardzo dużo zajęć, jak większość kobiet - praca i  codzienne obowiązki domowe,  gdy od jakiegoś czasu doszły jeszcze dojazdy do stajni, brakuje nam dnia i części nocy, żeby to wszystko ogarnąć. Nie zdołamy już wygospodarować czasu, żeby dojechać do kolejnej stajni. Wszystkie nasze konie wymagają terapii, bo na targu pragniemy uratować właśnie takie, które nie mają żadnych szans, więc musimy je stale doglądać.

Wiemy, że tylu ludzi zbiera pieniądze na ważniejsze cele, ale prosimy Was gorąco o pomoc i wsparcie, choćby najmniejszym grosikiem, budowy boksu dla siwego konia! Czynimy to w imieniu własnym oraz zwierząt, które tak mocno złączyła przyjaźń, że nie sposób było je rozdzielić!!!

Ewentualna nadwyżka zostanie w całości przeznaczona na suplementy diety dla koni, bo ich stan wymaga podawania takich kosztownych preparatów.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.10.2017
  16.10.2017

  Ela Szczecińska

 • Edyta Maria Jacobson - awatar

  Edyta Maria Jacobson

  16.10.2017
  16.10.2017

  szczęśliwego wspólnego życia

 • Agnieszka Kędzierska - awatar

  Agnieszka Kędzierska

  12.10.2017
  12.10.2017

  Każda istota ma prawo do życia , większość ludzi traktuje zwierzęta jak przedmioty, na których zarabia się pieniądze , które leżą na talerzu w formie "dań" , które dostarczają nam "rozrywki" w cyrkach, zoo , przejażdżkach turystycznych, parkach wodnych itp, których całe gatunki mordujemy przy wycince lasów , przy polowaniach (krwawy sport) przy masowych połowach siećmi w oceanie. Każdego dnia, każdej minuty giną miliony istnień , tylko dlatego iż człowiekowi zdaje się ze tylko jego i jego rasa ma prawo do życia, ma pierwszeństwo we wszystkim jest kompletnie wytłumaczona ze swoich działań . Te rzadko spotykane jednostki , które są w stanie poświecić wszystko by ratować istnienie, które widzą w zwierzęciu istotę na równi ze sobą , są warte pomocy, naszego wsparcia - chociażby tylko finansowego.

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   30.11.2017
   30.11.2017

   Dziękuję serdecznie ❤️

 • Anette - awatar

  Anette

  09.10.2017
  09.10.2017

  Uratujmy ich :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.2017
  09.10.2017

  Wspaniali ludzie dla wspaniałych zwierząt

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   09.10.2017
   09.10.2017

   Serdecznie dziękujemy

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 138

MAŁGORZATA Cichoń - awatar
MAŁGORZATA Cichoń
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Edyta Maria Jacobson - awatar
Edyta Maria Jacobson
30
Halina - awatar
Halina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda Żurawska - awatar
Jagoda Żurawska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij