Cudem ocaleni z targów śmierci

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Miałyśmy uratować z targu jednego konia. Udało nam się zebrać tyle pieniędzy, aby zapłacić handlarzom tylko za jedno końskie życie. Poza tym doskonale wiedziałyśmy, że w stajni, w której wynajmujemy boksy jest tylko jedno - ostatnie już wolne miejsce. Na targu wśród innych nie od razu go dostrzegłyśmy. Tam obraz przysłania zawsze cień wielkiej tragedii, a on chciał się schować, żeby nikt go nie zobaczył i bez ruchu usiłował wtopić się w tło. Kiedy jednak nasze oczy się spotkały - my wiedziałyśmy już, że to po niego tu przyjechałyśmy, a on nieznacznie się poruszył, jakby nie mógł uwierzyć, że swoim jednym zdrowym okiem odczytał ten sygnał właściwie. Nie było w nim jeszcze emocji tylko niedowierzanie. A kiedy prowadziłyśmy go do transportera, który miał go stąd zabrać w lepszy świat, ku swojemu zdziwieniu dostrzegłyśmy w jego oczach bezdenną rozpacz .... Nie wiedziałyśmy, co jest powodem tego wielkiego żalu dopóki nie usłyszałyśmy z oddali rozpaczliwego rżenia, które wydawał z siebie koń prowadzony właśnie na podest rzeźnickiego TIRA. Nasz konik zaczął się trząść i odpowiedział na ten głos, wydając tak przerażający krzyk, że zatrzymałyśmy się zdumione... bo choć wiele widziałyśmy, to co działo się wówczas na naszych oczach było zupełnie zaskakujące. Ten koński dialog trwał, aż do chwili kiedy jedna z nas ruszyła w kierunku handlarza i wtedy dowiedziałyśmy się, że to konie z jednej stajni, które prawdopodobnie razem ciągnęły zaprzęg zanim kompletnie wyeksploatowane trafiły na targ. Decyzja, którą wówczas podjęłyśmy zaskoczyła nas same, bo przecież wiedziałyśmy, że nie mamy już więcej pieniędzy, ani miejsca w stajni, gdzie wynajmujemy boksy dla naszych koni...  Ale przecież nie potrafiłyśmy inaczej, bo pierwszy raz  miałyśmy okazje oglądać tak głębokie przywiązanie. Te konie w swoim życiu nie miały pewnie nic prócz siebie. Wspierały się wzajemnie w niedoli. Nasz niewidzący na jedno oko wałach miał oparcie w ogierze, który był jego przewodnikiem. Nerwowo zaczęłyśmy wydzwaniać i gdy wreszcie usłyszałyśmy w słuchawce słowo tak, od wspaniałej Osoby, która zgodziła się nas wesprzeć, uwierzyłyśmy, że to może się udać ...

Mamy zatem dwa kolejne konie, które dołączą do uratowanej wcześniej piątki. Te też, jak pozostałe, są w złym stanie - 15-letni tarant nie widzi na jedno oko, to prawdopodobnie uraz spowodowany uderzeniem, ma kontuzjowaną nogę, kompletnie wyeksploatowane stawy, nakostniaki i zęby w strasznym stanie. Jego 18-letni siwy przyjaciel też ma poważne problemy ze stawami i podobne niedomagania. Oba są w bardzo złym stanie, ratujemy je bo nikt inny nie chce tego zrobić.

Niestety nadal brakuje miejsca w stajni. Jej właściciele pozwolą nam trzymać tam nasze nowe konie, jeśli poniesiemy koszty budowy boksu dla dodatkowego konia, którego bez uzgodnienia z nimi przywiozłyśmy z targu.

Na co dzień mamy bardzo dużo zajęć, jak większość kobiet - praca i  codzienne obowiązki domowe,  gdy od jakiegoś czasu doszły jeszcze dojazdy do stajni, brakuje nam dnia i części nocy, żeby to wszystko ogarnąć. Nie zdołamy już wygospodarować czasu, żeby dojechać do kolejnej stajni. Wszystkie nasze konie wymagają terapii, bo na targu pragniemy uratować właśnie takie, które nie mają żadnych szans, więc musimy je stale doglądać.

Wiemy, że tylu ludzi zbiera pieniądze na ważniejsze cele, ale prosimy Was gorąco o pomoc i wsparcie, choćby najmniejszym grosikiem, budowy boksu dla siwego konia! Czynimy to w imieniu własnym oraz zwierząt, które tak mocno złączyła przyjaźń, że nie sposób było je rozdzielić!!!

Ewentualna nadwyżka zostanie w całości przeznaczona na suplementy diety dla koni, bo ich stan wymaga podawania takich kosztownych preparatów.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.10.2017
  16.10.2017

  Ela Szczecińska

 • Edyta Maria Jacobson - awatar

  Edyta Maria Jacobson

  16.10.2017
  16.10.2017

  szczęśliwego wspólnego życia

 • Agnieszka Kędzierska - awatar

  Agnieszka Kędzierska

  12.10.2017
  12.10.2017

  Każda istota ma prawo do życia , większość ludzi traktuje zwierzęta jak przedmioty, na których zarabia się pieniądze , które leżą na talerzu w formie "dań" , które dostarczają nam "rozrywki" w cyrkach, zoo , przejażdżkach turystycznych, parkach wodnych itp, których całe gatunki mordujemy przy wycince lasów , przy polowaniach (krwawy sport) przy masowych połowach siećmi w oceanie. Każdego dnia, każdej minuty giną miliony istnień , tylko dlatego iż człowiekowi zdaje się ze tylko jego i jego rasa ma prawo do życia, ma pierwszeństwo we wszystkim jest kompletnie wytłumaczona ze swoich działań . Te rzadko spotykane jednostki , które są w stanie poświecić wszystko by ratować istnienie, które widzą w zwierzęciu istotę na równi ze sobą , są warte pomocy, naszego wsparcia - chociażby tylko finansowego.

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   30.11.2017
   30.11.2017

   Dziękuję serdecznie ❤️

 • Anette - awatar

  Anette

  09.10.2017
  09.10.2017

  Uratujmy ich :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.2017
  09.10.2017

  Wspaniali ludzie dla wspaniałych zwierząt

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   09.10.2017
   09.10.2017

   Serdecznie dziękujemy

6 000 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 138

MAŁGORZATA Cichoń - awatar
MAŁGORZATA Cichoń
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Edyta Maria Jacobson - awatar
Edyta Maria Jacobson
30
Halina - awatar
Halina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jagoda Żurawska - awatar
Jagoda Żurawska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij