Zbiórka Cudem ocaleni z targów śmierci - miniaturka zdjęcia

Cudem ocaleni z targów śmierci

Miałyśmy uratować z targu jednego konia. Udało nam się zebrać tyle pieniędzy, aby zapłacić handlarzom tylko za jedno końskie życie. Poza tym doskonale wiedziałyśmy, że w stajni, w której wynajmujemy boksy jest tylko jedno - ostatnie już wolne miejsce. Na targu wśród innych nie od razu go dostrzegłyśmy. Tam obraz przysłania zawsze cień wielkiej tragedii, a on chciał się schować, żeby nikt go nie zobaczył i bez ruchu usiłował wtopić się w tło. Kiedy jednak nasze oczy się spotkały - my wiedziałyśmy już, że to po niego tu przyjechałyśmy, a on nieznacznie się poruszył, jakby nie mógł uwierzyć, że swoim jednym zdrowym okiem odczytał ten sygnał właściwie. Nie było w nim jeszcze emocji tylko niedowierzanie. A kiedy prowadziłyśmy go do transportera, który miał go stąd zabrać w lepszy świat, ku swojemu zdziwieniu dostrzegłyśmy w jego oczach bezdenną rozpacz .... Nie wiedziałyśmy, co jest powodem tego wielkiego żalu dopóki nie usłyszałyśmy z oddali rozpaczliwego rżenia, które wydawał z siebie koń prowadzony właśnie na podest rzeźnickiego TIRA. Nasz konik zaczął się trząść i odpowiedział na ten głos, wydając tak przerażający krzyk, że zatrzymałyśmy się zdumione... bo choć wiele widziałyśmy, to co działo się wówczas na naszych oczach było zupełnie zaskakujące. Ten koński dialog trwał, aż do chwili kiedy jedna z nas ruszyła w kierunku handlarza i wtedy dowiedziałyśmy się, że to konie z jednej stajni, które prawdopodobnie razem ciągnęły zaprzęg zanim kompletnie wyeksploatowane trafiły na targ. Decyzja, którą wówczas podjęłyśmy zaskoczyła nas same, bo przecież wiedziałyśmy, że nie mamy już więcej pieniędzy, ani miejsca w stajni, gdzie wynajmujemy boksy dla naszych koni...  Ale przecież nie potrafiłyśmy inaczej, bo pierwszy raz  miałyśmy okazje oglądać tak głębokie przywiązanie. Te konie w swoim życiu nie miały pewnie nic prócz siebie. Wspierały się wzajemnie w niedoli. Nasz niewidzący na jedno oko wałach miał oparcie w ogierze, który był jego przewodnikiem. Nerwowo zaczęłyśmy wydzwaniać i gdy wreszcie usłyszałyśmy w słuchawce słowo tak, od wspaniałej Osoby, która zgodziła się nas wesprzeć, uwierzyłyśmy, że to może się udać ...

Mamy zatem dwa kolejne konie, które dołączą do uratowanej wcześniej piątki. Te też, jak pozostałe, są w złym stanie - 15-letni tarant nie widzi na jedno oko, to prawdopodobnie uraz spowodowany uderzeniem, ma kontuzjowaną nogę, kompletnie wyeksploatowane stawy, nakostniaki i zęby w strasznym stanie. Jego 18-letni siwy przyjaciel też ma poważne problemy ze stawami i podobne niedomagania. Oba są w bardzo złym stanie, ratujemy je bo nikt inny nie chce tego zrobić.

Niestety nadal brakuje miejsca w stajni. Jej właściciele pozwolą nam trzymać tam nasze nowe konie, jeśli poniesiemy koszty budowy boksu dla dodatkowego konia, którego bez uzgodnienia z nimi przywiozłyśmy z targu.

Na co dzień mamy bardzo dużo zajęć, jak większość kobiet - praca i  codzienne obowiązki domowe,  gdy od jakiegoś czasu doszły jeszcze dojazdy do stajni, brakuje nam dnia i części nocy, żeby to wszystko ogarnąć. Nie zdołamy już wygospodarować czasu, żeby dojechać do kolejnej stajni. Wszystkie nasze konie wymagają terapii, bo na targu pragniemy uratować właśnie takie, które nie mają żadnych szans, więc musimy je stale doglądać.

Wiemy, że tylu ludzi zbiera pieniądze na ważniejsze cele, ale prosimy Was gorąco o pomoc i wsparcie, choćby najmniejszym grosikiem, budowy boksu dla siwego konia! Czynimy to w imieniu własnym oraz zwierząt, które tak mocno złączyła przyjaźń, że nie sposób było je rozdzielić!!!

Ewentualna nadwyżka zostanie w całości przeznaczona na suplementy diety dla koni, bo ich stan wymaga podawania takich kosztownych preparatów.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.10.17
  16.10.17

  Ela Szczecińska

 • Edyta Maria Jacobson - awatar

  Edyta Maria Jacobson

  16.10.17
  16.10.17

  szczęśliwego wspólnego życia

 • Agnieszka Kędzierska - awatar

  Agnieszka Kędzierska

  12.10.17
  12.10.17

  Każda istota ma prawo do życia , większość ludzi traktuje zwierzęta jak przedmioty, na których zarabia się pieniądze , które leżą na talerzu w formie "dań" , które dostarczają nam "rozrywki" w cyrkach, zoo , przejażdżkach turystycznych, parkach wodnych itp, których całe gatunki mordujemy przy wycince lasów , przy polowaniach (krwawy sport) przy masowych połowach siećmi w oceanie. Każdego dnia, każdej minuty giną miliony istnień , tylko dlatego iż człowiekowi zdaje się ze tylko jego i jego rasa ma prawo do życia, ma pierwszeństwo we wszystkim jest kompletnie wytłumaczona ze swoich działań . Te rzadko spotykane jednostki , które są w stanie poświecić wszystko by ratować istnienie, które widzą w zwierzęciu istotę na równi ze sobą , są warte pomocy, naszego wsparcia - chociażby tylko finansowego.

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   30.11.17
   30.11.17

   Dziękuję serdecznie ❤️

 • Anette - awatar

  Anette

  09.10.17
  09.10.17

  Uratujmy ich :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.17
  09.10.17

  Wspaniali ludzie dla wspaniałych zwierząt

  • Fundacja Kraina Zwierząt - awatar

   Fundacja Kraina Zwierząt - Organizator zbiórki

   09.10.17
   09.10.17

   Serdecznie dziękujemy

Wpłaty - 138

MAŁGORZATA Cichoń - awatar
70
MAŁGORZATA Cichoń
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Edyta Maria Jacobson - awatar
30
Edyta Maria Jacobson
Halina - awatar
10
Halina
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Jagoda Żurawska - awatar
20
Jagoda Żurawska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij