Jesteśmy kilkuosobową grupą wolontariuszek, które poświęcają każdą wolną chwilę na pomoc potrzebującym zwierzętom z terenu Gminy Police. 

W ostatnim czasie trafiło do nas wiele drastycznych przypadków, i mimo, że pomagamy wiele lat, powinniśmy się znieczulić, nadal to wszystko nas bardzo dobija. Wciąż niedopomyślenia jest dla nas ile krzywdy potrafi zrobić człowiek bezbronnemu zwierzęciu, które ufa mu bezgranicznie, skazać je na cierpienie i śmierć bez mrugnięcia okiem.

Mania to młodziutka, ufna szylkretka. Została znaleziona bardzo późno wieczorem w lesie. Leżała na mokrej ziemi, nie była w stanie się ruszać. Była wiotka i bardzo słaba. 

Zabrałyśmy ją do naszej siedziby, która jest zakocona pod sufit. Kilku podopiecznych temu zarzekałyśmy się, że "stop, na razie koniec", ale każdy kolejny przypadek był taki, że musiałyśmy pomóc.

Mania nie potrafiła stanąć na łapkach. Postawiona do pionu od razu się wywracała. Obawiałyśmy się, że może została potrącona i ma złamany kręgosłup, ale na ciele nie było żadnych widocznych obrażeń. Mania tylko leżała i patrzyła nam w oczy, prosiła o pomoc. 

Nie była w stanie dojść do kuwety, była przez nas karmiona na leżąco.

RTG nie wykazało żadnych złamań, żadnych. Badanie neurologiczne nie wykazało żadnych patologii, cieszyłyśmy się, do momentu diagnozy- prawdopodobną przyczyną stanu Mańki jest toksoplazmoza, która zaatakowała mięśnie. W tej chwili dostaje sterydy, musimy dbać o jej higienę, bo odparzenia, to ostatnia rzecz, której kotka potrzebuje teraz. Jest pod stałą opiekę lekarzy i wolontariuszy.

Nie wiemy, co będzie dalej. Liczymy, że Mańka z tego wyjdzie, będzie dostawała najlepsze leki, suplementy, wszystko, byleby tylko chciała walczyć. Modlimy się, żeby choroba nie zasiała spustoszenia w mięśniach oddechowych, bo wtedy....

Dlatego prosimy o pomoc. Chcemy, żeby Mania stanęła na 4 łapy, żeby mogła biegać i sama wskoczyć na kolana komuś, kto ją pokocha. Zrobimy wszystko, co będzie trzeba, potrzebujemy jednak zaplecza finansowego. 

Potrzebujemy środków na leki oraz transport do lecznicy w Szczecinie na kolejne konsutacje u neurologa, na utrzymanie, podkłady, środki czystości, aby zapewnić Manii higienę.

Mańka walczy, my razem z nią- pomóżcie, prosimy!

P.S. O Mani piszemy na naszym profilu facebookowym. Tam też jest dodany film z 19 września, na którym widać, że Mania nie może ustać.


Aktualności

 • Toz Oddział W Policach - awatar

  Toz Oddział W Policach

  20.11.17
  20.11.17

  Dziękujemy za pomoc! :) Nasza Mania powraca do zdrowia bardzo szybko:) Chodzi już bardzo ładnie :) Nie zebraliśmy może dużo pieniążków, ale zawsze to w jakimś stopniu pomogło nam w spłacie części długu za leczenie. Więcej o losach naszej Mani można dowiedzieć się na facebooku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Policach!

  Zdjęcie aktualności 9 596

Komentarze

 • Maksio z Toz Police - awatar

  Maksio z Toz Police

  24.09.17
  24.09.17

  Maniula, mocno trzymamy kciuki za Ciebie!!!!

  • Toz Oddział W Policach - awatar

   Toz Oddział W Policach - Organizator zbiórki

   25.09.17
   25.09.17

   Dziękujemy! :) Musi dać radę!

Wpłaty - 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Paulina Romanowicz - awatar
50
Paulina Romanowicz
Sylwia Małecka - awatar
100
Sylwia Małecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Daniel - awatar
20
Daniel
Anonimowy Darczyńca - awatar
9
Anonimowy Darczyńca
Inna tozowa Mania - awatar
10
Inna tozowa Mania
Maksio z Toz Police - awatar
100
Maksio z Toz Police
Dorota Czerniawska - awatar
50
Dorota Czerniawska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.