Kim jest Toy?

Toy to kotka, która jako 2-miesięczny maluszek trafiła do schroniska w Czartkach. Jej stan był opłakany. To był jeden z tych kotów, na które człowiek patrzy i zastanawia się czy walczyć i ratować, czy ulżyć w cierpieniu i uśpić... Jej wola życia była ogromna, dlatego schroniskowa Pani doktor postanowiła zawalczyć.

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Toy była chora na herpes wirusa. Jej oczka całkowicie zakrywała gęsta ropa. Po kilku dniach zakrapiania masą kropli do oczu, Pani doktor zaszyła powieki na 10 dni, by rogówka miała możliwość się wygoić.

Herpes nie był jedynym problemem małej kotki. Była też okropnie zarobaczona. Wypróżniała się i wymiotowała zwojami pasożytów. Dla kociaka w jej wieku, takie zarobaczenie jest często zabójcze.

Po kolejnych tygodniach leczenia i walki o życie, maleństwo robiło się coraz weselsze i coraz bardziej przywiązane do człowieka. Robaczycę udało się zwalczyć, a oczka po zdjęciu szwów wygoiły się i Toy przejrzała na oczy.

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Niestety pomimo, że udało się odratować maleństwo, nikt nie chciał jej adoptować ze schroniska. Jedyną szansą dla niej jest dom tymczasowy, który dokończy leczenie i znajdzie dla niej odpowiedniego opiekuna.

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Co dalej z Toy?

Tym sposobem Toy trafiła do domu tymczasowego Grupy Neko. Niestety zmiana środowiska, które znała od maleńkiego spowodowała (na szczęście już łagodniejszy) nawrót choroby. Maleńka znów jest na antybiotykach, dostaje kilka razy dziennie krople do oczu. Przez stres przyplątało się także zapalenie pęcherza.

Obserwacje zachowania Toy w domu zaniepokoiły jej opiekunkę. Toy utykała. Konieczne było wykonanie prześwietlenia, które wykazało problem z rzepkami. W tej chwili czekamy na wizytę u ortopedy.

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Mimo tych wszystkich okropnych przeżyć Toy jest wesoła, zapatrzona w człowieka jak w obrazek. Kocha się bawić i jeść wołowinkę :) Ma aktualnie ok. 7 miesięcy i jest już po sterylizacji.

Leczenie może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Małą czekają konsultacje u ortopedy i okulisty - takie specjalistyczne wizyty to często koszt rzędu 100-200 zł. Dotychczasowe leczenie kosztowało już kilkaset złotych, a zapowiadają się dalsze, niemałe wydatki. Zanim Toy będzie gotowa do adopcji musi być całkiem zdrowa i zaszczepiona.

Jeśli chcielibyście Państwo pomóc nam leczyć tego cukiereczka, to zachęcamy do wpłat. Toy zasługuje na zdrowie, a w przyszłości kochających opiekunów!

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Kim jesteśmy?

"Neko" znaczy "kot". Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Toy ma w życiu pod górkę...

Aktualności

 • Neko - awatar

  Ponowna kontrola u ortopedy...

  25.06.16
  25.06.16

  U Toy niestety potwierdziły się pierwotnie wykluczone zaburzenia neurologiczne. Na dzień dzisiejszy już nie stwierdzimy co tak naprawdę się stało, bo kościec nie miał na zdjęciach żadnych oznak urazu. Nie można go jednak wykluczyć – mówimy tu o uderzeniu w tył kręgosłupa, lub uraz „naciągnięcia” ogona. Może być to także wada wrodzona kotki. Aktualnie najwidoczniejsze jest osłabione napięcie mięśniowe (mięśnie tylnych nóg są wiotkie i słabe). Skutkiem tego jest wiotkość stawów. O tyle o ile stawy kolanowe wyglądają już dużo lepiej to pojawił się problem ze stawami biodrowymi (nie wymaga aktualnie interwencji chirurgicznej). Toy może mieć problemy poruszaniem się już do końca życia. Zakres sprawności ruchowej może pozostać ograniczony. Pocieszające jest to, że dziewczynka w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy bardzo się rozruszała: o niebo lepiej chodzi i lepiej siada. Opiekunka będzie masować małą, żeby wzmocnić neuroprzekaźnictwo w mięśniach i stymulować ją w trakcie zabawy.

Komentarze

 • Bartosz - awatar

  Bartosz

  05.05.16
  05.05.16

  Super kot :)

 • nunu - awatar

  nunu

  02.05.16
  02.05.16

  Walczmy o tę koteczkę!

 • Jerzy - awatar

  Jerzy

  20.04.16
  20.04.16

  Niech rośnie zdrowa ;-)

 • Emil - awatar

  Emil

  20.04.16
  20.04.16

  Zdrowia, maluchu!

Wpłaty - 31

knkn - awatar
10
knkn
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michalina Szundryk - awatar
10
Michalina Szundryk
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ka - awatar
40
Ka
Magdalena - awatar
10
Magdalena
Dominika - awatar
10
Dominika
Jakub - awatar
50
Jakub
Katarzyna - awatar
50
Katarzyna
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.