Zbiórka Prosimy o pomoc dla KOTO - zdjęcie główne

Prosimy o pomoc dla KOTO

4 595 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Agata Wydrych - awatar

Agata Wydrych

Organizator zbiórki

Proszę, pomóż nam uratować ukochanego kotka - KOTO こと 

(see below for the English version)

Koto został podrzucony w okolicy jako mały, głodny kociak. Tak dobrze poczuł się w naszym domu, że postanowiliśmy go zaadoptować.

Niestety jego los nie był przychylny od samego początku. 

Podobno koty mają siedem żyć. Koto swoje pierwsze stracił już w wieku 4 miesięcy w starciu ze stadem psów. Niedługo po tym zachorował na zapalenie oskrzeli, ledwo przeżył pierwszą noc choroby. 

Kolejnym trudnym momentem było złamanie otwarte paliczka i podejrzenie nowotworu kości. Koto przeżył również wiele ran otwartych wymagających specjalistycznego leczenia. Jest kotem, który na własnej skórze odczuł wiele, ale za każdym razem jego siła pozwalała mu wracać do zdrowia.

Koto ma teraz 8 lat i ostatnia diagnoza zupełnie zbiła nas z nóg - FIP - zakaźnie zapalenie otrzewnej. Choroba, która jeszcze niedawno była uznawana za chorobę kotów młodych. Niestety... wirus dopadł także naszego kotka. 

Sobota rano - temperatura 40,5 stopnia i bolesność w okolicy brzucha. Od razu dostał leki na zbicie gorączki i kroplówkę z powodu odwodnienia (Ringer Lactate) oraz nospę i Synulox. Dostaliśmy też leki na niedzielę rano i wieczór, jednak nie zdążył nawet przespać nocy, gdy musieliśmy jechać na nocny dyżur. 

Jego stan znacznie się pogorszył, stał się bardziej osowiały, spuchł mu brzuszek. Miał problemy z chodzeniem - rozjeżdżały mu się łapki, kiedy próbował się podnieść. W szpitalu wykonano USG jamy brzusznej, potwierdzające obecność płynu w otrzewnej. Płyn został pobrany do badania PCR na obecność kociego koronawirusa i krew do oznaczenia pozostałych parametrów.  Potwierdziło się najgorsze - FIP. Choroba nieleczona w którkim czasie prowadzi do śmierci... Jednak istnieje lek którego efektywne działanie zostało już dowiedzione.

Niestety skuteczna terapia jest bardzo kosztowna, przekraczająca nasze możliwości finansowe. Cena za jedną ampułkę (starczającą na 3 podania) wynosi powyżej 500 zł. Cała kuracja trwa minimum 84 dni.

Tylko z Waszą pomocą uda się uratować ostatnie życie Koto! Jesteśmy szczerze wdzięczni za każdą wpłatę.

Dziękujemy - Agata, Jagna i Koto <3

Please help us save our beloved cat – KOTO こと

Koto came to our house as a small, starved kitten. He felt so good with us that we decided to keep him.

People say cats live seven lives. Koto lost his first at the age of 4 months when a pack of dogs attacked him. Ended up with broken leg and soon after he suffered with bronchitis. Another hard moment was when he had an open fracture with suspicion of bone cancer. We also helped him many times with open wounds requiring specialist treatment.

All those years we’ve been through a lot but Koto’s strong will to live helped him get healthy every time.

Koto is 8 now and the last diagnosis completely devastated us… FIP - Feline Infectious Peritonitis - a very serious and untreated - mortal disease.  

On Saturday morning Koto had 40,5 grad Celsius fever and a pain in his belly. He got medicine but at night he started feeling worse so we took him to emergency. After detailed diagnosis the worst-case scenario came true...

The treatment of FIP is long and very expensive. We can’t afford it without your help – the dose lasting for just 3 days costs more than 500 zł and the whole treatment takes minimum 84 days!

We promised to take care of Koto since the time we adopted him… and we have to keep the promise. Please help us save his last life!

Thank you!

Agata, Jagna and Koto <3

Aktualizacje


 • Agata Wydrych - awatar

  Agata Wydrych

  06.12.2022
  06.12.2022

  Z wielką radością dajemy znać, że Koto rozpoczął terapię, która już po kilku dniach zaczęła przynosić ogromne efekty!
  Koto odzyskuje siły - zaczął jeść i poruszać się po domu. Niestety nie widać jeszcze redukcji płynu zgromadzonego w otrzewnej, ale z doświadczeń innych osób wiemy, że w niektórych przypadkach następuje to szybciej, a w innych wolniej.
  Lek podajemy codziennie, w formie iniekcji podskórnej. Aktualnie posiadamy zapas na ok. 2 tygodnie. Dodatkowo Koto dostaje leki na wzmocnienie wątroby.
  Jest to dopiero początek naszej drogi, ale skuteczność stosowanej terapii nie pozwala nam się zatrzymać!
  Walczymy dalej. Bardzo dziękujemy za dotychczasową i prosimy o dalszą pomoc. <3
  /ENGLISH:
  We are happy to announce the beginning of the FIP treatment. We can already see great results!
  Koto has more energy now, he started to eat and move around the house. Unfortunately we yet don't see the reduction of a fluid in the abdomen but from the experience of others we know that it takes more time in some cases.
  Everyday we give Koto subcutaneous injection and we have the medicine for two more weeks. Additionally Koto gets meds for the liver protection.
  This is just the beginning of the treatment but such great results make it worth continuing. We can't stop now!
  Huge thanks to all of your previous help and we kindly ask for more help in the future! <3

  Zdjęcie aktualizacji 107 319

Komentarze


 • Ulaaa - awatar

  Ulaaa

  30.11.2022
  30.11.2022

  Zdrówka Koto !

4 595 zł  z 14 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Agata Wydrych - awatar

Agata Wydrych

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 117

Gal Anonim - awatar
Gal Anonim
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Prezent na klasową wigilie - awatar
Prezent na klasową wigilie
50
Styj - awatar
Styj
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Puszkin - awatar
Puszkin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Maciej - awatar
Maciej
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij