Zbiórka Króliki w potrzebie! - zdjęcie główne

Króliki w potrzebie!

3 150 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Porzucone i chore króliki

Trafiające do nas króliki w większości wymagają natychmiatowego leczenia.

Są one specyficznym i wymagajacym gatunkiem zwierząt. Wciąż jest mało lekarzy specjalistów, a co za tym idzie leczenie jest niestety dość kosztowne. Współpracujemy z wybitnymi lekarzami, bo staramy się zapewnić jak najlepszą opiekę naszym małym podopiecznym.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Pomóżcie uratować jak najwięcej króliczych istnień!

Potrzebujemy środków na leczenie, diagnostykę, zabiegi chirurgiczne, kastracje, sterylizacje oraz leki dla coraz większej liczby uszatych pacjentów. Miesięczny koszt leczenia podopiecznych Fundacji Królewskiej waha się w granicach od 2000 do 4000 złotych.

Pieniądze ze zbiórki zostaną przezaczone na utrzymanie królików: sianko, zioła, warzywa, owoce, suszki, granulat, suplementy, żwirek, podkłady, maty, kocyki etc. - razem okokoło 2000-3000 zł/mc.

Bardzo prosimy w imieniu tych, którzy sami nie są w stanie tego uczynić.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Komu pomagamy?

Otaczamy opieką wszystkie potrzebujące i chore króliki. Zarówno te znalezione na śmietnikach, na poboczach szos, w lasach, jak i również te odbierane w wyniku interwencji - od Straży Miejskiej, Policji i ze schronisk. Mamy całodobowy telefon alarmowy. Zwierzętom z wypadków oraz tym w ciężkim stanie staramy się organizować pomoc weterynaryjną "na cito". 

Króliki są utrzymywane i leczone głównie z darowizn dobrych ludzi. Miesięcznie trafia do nas od 10 do 20 zwierząt, w większości wymagajacych leczenia lub natychmiastowej interwenji chirurgicznej.

Koszt utrzymania  i leczenia królików to około 4000-6000 zł/mc.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Kim jesteśmy?

Wolontariat wielkich serc!

Fundacja Królewska to grupa wyjątkowych ludzi, którzy swoje życie poświęcają ratowaniu, leczeniu i opiece nad  bezdomnymi i chorymi królikami.

Działamy wyłącznie jako wolontariat. W Fundacji nie jest zatrudniona żadna osoba i nikt nie pobiera jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Na co dzień każdy z nas pracuje zawodowo. Królikom poświęcamy każdą wolną chwilę, często kosztem pracy i życia prywatnego. Wszelkie interwencje, wyjazdy, transporty zwierząt etc. organiujemy na własny koszt. 

Obecnie mamy pod opieką ponad 70 zwierząt. 60 z nich przebywa w mieszkaniu prywatnym, gdyż nie mamy środków na remont lokalu.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Leczenie - czyli jak pomagamy?

Każdy trafiający do nas królik poddawany jest szczegółowej diagnostyce weterynaryjnej, wykonywanej przez wysepcjalizowanych w leczeniu zajęczaków lekarzy weterynarii. Aby ratować królicze życie, wykonywane są wszystkie niezbędne badania oraz nawet najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Króliki z urazami lub po amputacji kończyn są poddawane fachowej rehabilitacji oraz niezbędnym zabiegom i masażom. Uszaki po operacjach są całodobowo monitorowane i otaczane opieką.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Adopcje

Po wyzdrowieniu i socjalizacji, króliki są poddawane zabiegom kastracji/sterylizacji, a nastepnie szukamy im odpowiedzialnych, kochających nowych domów, gdzie znajdą swoją życiową przystań. Potencjalni nowi opiekunowie są sprawdzami zarówno pod kątem wiedzy merytorycznej, doświadczenia, jak również warunków lokalowych. Wybieramy te idealne domy z wielkim sercem i monitorujemy naszych podopiecznych nawet po adopcji.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Prosimy o Twoją pomoc!

Dzięki Tobie będziemy mogli ratować te piękne zwierzaki. Twoje wsparcie jest dla nas bezcenne!

Dziękujemy!

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Dla odważnych. Tak, to są króliki...

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć dokumentujących stan zwierząt, które do nas trafiają.

Do tak poważnych urazów doprowadziło zaniedbanie, brutalność, porzucenie przez człowieka.

To właśnie one potrzebują od nas najwięcej uwagi i niestety środków finansowych.

Pomóżmy im w przywróceniu wiary w człowieka, niech też mają szansę na ciepło i miłość.

 

UWAGA ! Dla osób wrażliwych zdjęcia mogą być nieprzyjemne. 

Niestety właśnie takie są realia, z którymi walczymy codziennie.

Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!Zdjęcie opisu zbiórki Króliki w potrzebie!

Aktualizacje


 • Fundacja Królewska - awatar

  TOFIK W STANIE KRYTYCZNYM WALCZY O ŻYCIE !

  22.01.2016
  22.01.2016

  Maluch został odebrany w nocy z mieszkania prywatnego. Cały zalany ropą, problemy z oddychaniem. Przy charczeniu z nosa wyciekała masa ropy i śluzowatej ciągnącej się wydzieliny.
  Tofik jest bardzo wychudzony i odwodniony. Od dłuższego czasu nie jadł normalnego pokarmu, nie był w stanie ani go pobierać ani przełknąć.
  Na łapkach odparzenia od ropy. Ropa wszędzie- w nosie, w pyszczku, na pyszczku, na uszach, na głowie, na szyi, na łapkach. Warstwa ropy uniemożliwiała mu nawet normalne zamykanie oka.
  Okolice odbytu i prącia całe zaklejone cuchnąca kupą, odparzone, w stanie zapalnym.
  Błyskawicznie w nocy trafił do "Ogonka", gdzie od razu miał założony wenflon , dostał kroplówkę odżywczą i leki. Pobraliśmy też wymaz z nosa.
  Maluch został zbadany, osłuchany i omacany. Żołądek i jelita masakrycznie wzdęte, w stanie zapalnym.
  Tofik nadal walczy o życie. Jest cały czas dokarmiany dożylnie i ręcznie co 2 godziny. Musi mieć tez udrażniany noc aby mógł oddychać.
  RATUJMY TOFIKA

  Zdjęcie aktualizacji 403

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2016
  29.12.2016

  Chociaż tyle mogę zrobić dla uszaków.

 • Arxel - awatar

  Arxel

  22.07.2016
  22.07.2016

  Chociaż tyle mogę zrobić

 • Gość - awatar

  Gość

  23.03.2016
  23.03.2016

  Oby się udało uzbierać całą kwotę !

 • Dziękuję - awatar

  Dziękuję

  11.03.2016
  11.03.2016

  Proszę pomagajmy również króliczkom !

 • Darek - awatar

  Darek

  27.01.2016
  27.01.2016

  Szybkiego powrotu do zdrowia !!

3 150 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób

Wpłaty: 67

Alicja K - awatar
Alicja K
10
Sylwia - awatar
Sylwia
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sebastian - awatar
Sebastian
25
Jarek - awatar
Jarek
621
Monika - awatar
Monika
10
Pamela - awatar
Pamela
5
Paula - awatar
Paula
5
Joanna - awatar
Joanna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij