Kropka zbiera na leczenie

3 578 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Kropeczka to sunia znaleziona na ulicy - była jedną kula filcu, poruszającą się niezbornie, do tyłu, w kółko... po 2 tygodniowej kwarantannie przyjechała do nas. Od razu rozpoczęliśmy diagnostykę - sunia ważąca 3 kg, same kosteczki, kachektyczna, silna anemia.Kropka nie widzi, słabo słyszy, albo może inaczej - słyszy, ale nie rozpoznaje skąd dobiega dźwięk, porusza się niezbornie - trochę jak na szczudłach. Kompletnie nie zachowuje czystości w domu - jedynie pilnowana non stop i wystawiana często na dwór - załatwi się tam, ale jak zachce jej się w domu, to nie ma z tym problemu - nie potrafi sygnalizować. Nie komunikuje się z człowiekiem. Jedyna oznaka kontaktu (co pojawiło się dopiero po ok tygodniu może u nas), to widoczna przyjemność z głaskania, z bliskości fizycznej - układa się na kolanach i śpi, bardzo się ucieszyła jak wzięłam ją do łóżka do spania (okazywała to tylko pyszczkiem, zaczepianiem takim delikatnym, nie merda ogonkiem) - przesypia prawie całą noc, chyba że zachce jej się siku, to zaczyna się wyrywać i kręcić - nie potrafi się powstrzymać i wytrzymać do rana - jak chce to musi i już.
Jak przyjechała do nas, miała okropny ropny katar - leczymy już ponad 2 tygodnie antybiotykiem celowanym po zrobieniu wymazu i antybiogramu - katar zanika wreszcie. Jest już po dokładnych badaniach krwi (wykluczone zespolenie wrotno-oboczne, choroby odkleszczowe, nerki, wątroba zdrowe, anemia na szczęście już tez wyleczona), jesteśmy już też po badaniu okulistycznym - oczy sa zdrowe, nie ma zaćmy, powinna widzieć, a nie widzi - czyli teraz musimy sprawdzić mózg, bo ślepota, niezbornośc, słaby kontakt muszą mieć gdzieś tam przyczynę. Chcemy jej pomóc, może się da coś zrobić dla niej... Potrzebujemy pomocy - na badania do tej pory wydaliśmy juz około 800 zł (potem wypiszę dokładnie). Rezonans głowy to koszt około 900 zł, niestety do dra Wrzoska terminy są dopiero w lipcu - nie możemy tyle z nią czekać, mamy umówiony rezonans jutro rano w Orzeszu.
Kropeczka je puszkową karmę vetexpert 4T gastro intestinal, niestety prawie nie przybiera na wadze póki co.


Bardzo prosimy o pomoc dla Kropeczki!
Sznaucery w Potrzebie
tel. 608 464 683
[email protected]

Ogromną pomocą w naszym działaniu jest również przekazanie 1% podatku - dzięki temu pomagamy skuteczniej:
OPP: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA!
KRS 0000135274
CEL SZCZEGÓŁOWY: sznaucery

Aktualizacje


 • Sznaucery w Potrzebie - awatar

  Sznaucery w Potrzebie

  05.06.17
  05.06.17

  Kropeczka po kolejnych konsultacjach neurologicznych - mamy już większą jasność i nie będziemy się spieszyć z ogromnie ryzykowną operacją na mózgu - nie będziemy eksperymentować na niej. Kropka nie cierpi, nie ma zwiększonego ciśnienia w główce, nie ma padaczki, więc może żyć tak jak do tej pory. Niestety wciąż zmagamy się z bakterią e.coli w zatokach, niedługo kolejny wymaz - trzeba to wyleczyć, a jest to bardzo trudne. Kropeczka ma nawracający katar i kaszel. Kropcia żyje, ma się dobrze, nie jest i nigdy nie będzie normalnym psem - wreszcie mądry lekarz wyjaśnił mi, że nawet jakbyśmy "odpompowali" ten płyn z jej główki, to w jego miejsce nie odrośnie mózg - ten mózg się po prostu nie rozwinął, to wada wrodzona i Kropelka nigdy nie będzie widzieć, słyszeć. Rozpoznaje nas po zapachu, cieszy się do nas, bawi się, ale już np nie może nauczyć się zachowania czystości - załatwia się tam gdzie jej się zachce. Teraz celem jest pozbycie się bakterii z zatok, nie wybiegamy dalej w przyszłość

  Zdjęcie aktualizacji 5 407

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.17
  06.05.17

  dla Kropeczki:) serce mi krwawi jak patrzę na to biedne stworzenie

  • Sznaucery w Potrzebie - awatar

   Sznaucery w Potrzebie - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   Walczymy o maleństwo - ona się czuje dobrze, cały czas leczymy kater jeszcze. Apetyt ma, bawi się - musi być dobrze :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.04.17
  28.04.17

  Trzymaj sie Malenka

 • Marta Hoffmann - awatar

  Marta Hoffmann

  19.04.17
  19.04.17

  Kropeczko trzymaj się! ❤🐶

 • Marek Jędrzejczak - awatar

  Marek Jędrzejczak

  19.04.17
  19.04.17

  Kropeczko dasz radę.

 • Karol - awatar

  Karol

  19.04.17
  19.04.17

  ;)

3 578 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Wpłaty: 73

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
38
Beata - awatar
Beata
50
Cecylia Łakomiec - awatar
Cecylia Łakomiec
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alicja - awatar
Alicja
50
Natalia Perek - awatar
Natalia Perek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij