Kropka zbiera na operację

Zbiórka

Kropeczka to sunia znaleziona na ulicy - była jedną kula filcu, poruszającą się niezbornie, do tyłu, w kółko... po 2 tygodniowej kwarantannie przyjechała do nas. Od razu rozpoczęliśmy diagnostykę - sunia ważąca 3 kg, same kosteczki, kachektyczna, silna anemia.Kropka nie widzi, słabo słyszy, albo może inaczej - słyszy, ale nie rozpoznaje skąd dobiega dźwięk, porusza się niezbornie - trochę jak na szczudłach. Kompletnie nie zachowuje czystości w domu - jedynie pilnowana non stop i wystawiana często na dwór - załatwi się tam, ale jak zachce jej się w domu, to nie ma z tym problemu - nie potrafi sygnalizować. Nie komunikuje się z człowiekiem. Jedyna oznaka kontaktu (co pojawiło się dopiero po ok tygodniu może u nas), to widoczna przyjemność z głaskania, z bliskości fizycznej - układa się na kolanach i śpi, bardzo się ucieszyła jak wzięłam ją do łóżka do spania (okazywała to tylko pyszczkiem, zaczepianiem takim delikatnym, nie merda ogonkiem) - przesypia prawie całą noc, chyba że zachce jej się siku, to zaczyna się wyrywać i kręcić - nie potrafi się powstrzymać i wytrzymać do rana - jak chce to musi i już.
Jak przyjechała do nas, miała okropny ropny katar - leczymy już ponad 2 tygodnie antybiotykiem celowanym po zrobieniu wymazu i antybiogramu - katar zanika wreszcie. Jest już po dokładnych badaniach krwi (wykluczone zespolenie wrotno-oboczne, choroby odkleszczowe, nerki, wątroba zdrowe, anemia na szczęście już tez wyleczona), jesteśmy już też po badaniu okulistycznym - oczy sa zdrowe, nie ma zaćmy, powinna widzieć, a nie widzi - czyli teraz musimy sprawdzić mózg, bo ślepota, niezbornośc, słaby kontakt muszą mieć gdzieś tam przyczynę. Chcemy jej pomóc, może się da coś zrobić dla niej... Potrzebujemy pomocy - na badania do tej pory wydaliśmy juz około 800 zł (potem wypiszę dokładnie). Rezonans głowy to koszt około 900 zł, niestety do dra Wrzoska terminy są dopiero w lipcu - nie możemy tyle z nią czekać, mamy umówiony rezonans jutro rano w Orzeszu.
Kropeczka je puszkową karmę vetexpert 4T gastro intestinal, niestety prawie nie przybiera na wadze póki co.


Bardzo prosimy o pomoc dla Kropeczki!
Sznaucery w Potrzebie
tel. 608 464 683
malawaszka@gmail.com

Ogromną pomocą w naszym działaniu jest również przekazanie 1% podatku - dzięki temu pomagamy skuteczniej:
OPP: Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA!
KRS 0000135274
CEL SZCZEGÓŁOWY: sznaucery

Aktualności

 • Sznaucery w Potrzebie

  Sznaucery w Potrzebie

  18.04.17
  18.04.17

  Jesteśmy po rezonansie. Jest źle :( Kropka ma wodogłowie... we czwartek ma konsultację i badanie u neurolog z Wrocławia, w klinice mówią, że jest możliwość przeprowadzenia operacji wstawienia zastawki i odprowadzania tego płynu, że jak jest szansa to należy walczyć, nie da się jednak dać gwarancji, że to się powiedzie, rokowanie zawsze jest niepewne w takich przypadkach... rozsądek mówi - należałoby uśpić takiego pieska, ale serce mi się rozrywa, nosiłam ją, całowałam, głaskałam, jak teraz jej powiedzieć, że nie dostanie szansy, bo to za drogie... nie wiem co robić, jestem zdruzgotana bo wszystko mi się na głowę wali na raz. Sama operacja to ok 5 tys. zł, oprócz tego pobyt w szpitalu konieczny, bo to poważna operacja, trzeba monitorować ciśnienie, podawać leki itd... teraz malutka została w klinice i już ma podawane leki odwadniające. Proszę pomóżcie mi jej pomóc!!! Na filmiku jest Kropeczka, jak pierwszy raz wzięłam ją na łóżko, zaczepiała mnie pyszczkiem, była zadowolona

Komentarze

 • Marta Hoffmann

  19.04.17
  19.04.17

  Kropeczko trzymaj się! ❤🐶

 • Marek Jędrzejczak

  19.04.17
  19.04.17

  Kropeczko dasz radę.

 • Karol

  19.04.17
  19.04.17

  ;)

 • Justyna Dolecka

  19.04.17
  19.04.17

  Maleńka...coś się ruszyło , musi być dobrze <3

 • Jagoda Czaplińska

  18.04.17
  18.04.17

  Pomagam

Wpłaty - 53

 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  11
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Kalina Krawczyk
  5
  Kalina Krawczyk
 • Avatar Małgorzata Noga
  100
  Małgorzata Noga
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  100
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Marzena Adamczyk
  50
  Marzena Adamczyk
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  50
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Dominika Suska
  100
  Dominika Suska
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  2
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Agnieszka
  10
  Agnieszka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę