Zbiórka Krzysia prosi o pomoc - zdjęcie główne

Krzysia prosi o pomoc

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Końskie dziecko wyrwane z piekła prosi o pomoc...

Krzysia to końskie dziecko, które w swoim krótkim życiu wiele już przeszło. Była w okrutnym miejscu, ta młoda istotka tak szybko została skazana na śmierć. Dzisiaj jest już bezpieczna, ale wymaga wiele uwagi, troski i opieki. Chcemy zapewnić jej wszystko co najlepsze. Krzysia jest przeziębiona, jest pod stalą opieką weterynarza, dostaje leki. Z całego serca prosimy o grosik na opłacenie weterynarza i zakup leków.

Dzień dobry!
 Jestem jeszcze końskim dzieckiem. Mam dopiero 9 miesięcy i tęsknię za moją mamą.  Moja mama została sprzedana na mięso. Nie mogła mieć więcej źrebiąt i ją zabrano. Mówiła mi, że to nic i że mam być grzeczna…
 Kilka dni temu, człowiek, u którego mieszkałam zapakował mnie do samochodu i jechaliśmy przez jakiś czas. Kiedy dojechaliśmy, poznałam przerażające, głośne miejsce. Tam było mnóstwo dorosłych koni, jedne tupały, inne głośno rżały. Wykrzykiwały, że wszyscy pojedziemy na śmierć. Mama mi mówiła, że mam być zawsze grzeczną i dobrą dziewczynką… to byłam. Podchodzili do mnie różni ludzie, jeden mnie macał po boku, inny zaglądał mi w zęby, a każdy pytał ile ważę. Mówili o mnie jak o rzeczy, a przecież ja jestem koniem, a nie rzeczą. Ja się boję, ja bywam smutna i cieszę się, kiedy czuję wiatr gwiżdżący w mojej grzywie. Bałam się, tak bardzo się bałam, że poprowadzą mnie tam, gdzie prowadzili skazańców, do wielkich samochodów, wszystkie konie rżały i żegnały je słowami oby umieranie nie bolało…
 Podobno dzieci nie rozumieją takich spraw. Będąc tam, zrozumiałam wszystko. Najpierw zjawiły się dwie dziewczyny,  były dobre, były miłe.  Mówiły mi, że będę żyła. Te anioły obiecały kogoś wysłać. To była Ania i Karolina, wiem bo mi się przedstawiły!
  Stałam i czekałam cierpliwie. Podchodzili do mnie różni ludzie, ale mówili ze jestem bardzo brzydka i brudna, ze mam straszne kopyta i że mnie nie chcą…Kiedy straciłam nadzieję, że ktoś po mnie przyjdzie, pojawiła się obok mnie kobieta, a za nią przyszła młoda dziewczyna. Niby dorosła, ale jeszcze trochę pachniała źrebakiem. Mówiły, że nie pozwolą mnie skrzywdzić, żebym się nie martwiła.. Mój właściciel, nie chciał mnie oddać.Te dobre kobiety w pewnej chwili mocno się rozszlochały. Wystraszyłam się bardzo…zabrakło im pieniędzy… ta młodsza mówiła, nie martw się coś wymyślimy. Pojawiła się nowa dziewczyna, miała ładną, bardzo łagodną buzię i dołożyła brakującą sumę. Też zapamiętałam imię Magda. Dziękuję Ci Magdo !
 Walczyli o mnie, stoczyli prawdziwy bój. Co chwilę ktoś podchodził do mnie i mówił, spokojnie będziesz z nami. Jeszcze tam na targu w Skaryszewie dostałam nowe imię.
 Jestem Krzysia. Ładnie prawda ? Pasuje to takiej miłej dziewczynki, jaką jestem.
 Wczoraj przyjechałam do nowego domu. Jest tutaj dużo zwierząt, żadne nie pachnie strachem, każde jest zrelaksowane. Jest wielki pan Urban, który przyszedł mnie przywitać, ale serio JEST OGROMNY ! Powiedział mi, żebym się nie bała, że tu jest dobrze. Uwierzyłam mu, ale ten strach siedzi we mnie… co zamykam oczy, słyszę krzyki koni zabieranych do transportów. Poza tym, że tęsknię za mama tu jest całkiem przyjemnie…ale potrzebuję kilku rzeczy  paszy dla źrebiąt, witaminek
 Potrzebuję też pieniędzy na kowala, bo podobno moje nogi sa w bardzo złej kondycji… Musi mnie też oglądać pan doktor, a to podobno dużo kosztuje…pomożecie mi?
 I jeszcze raz dziękuję Ani i Karolinie z Azylu dla Koni, wspaniałej Magdzie. Dzięki Wam …mam imię i poznaję swój nowy dom. Chyba zaprzyjaźnię się z tym wielkim panem Urbasiem i z Tolą, która przyjechała ze mną. Oni  są bardzo mili.
 Pozdrawiam Krzysia.

Komentarze


  • Asia - awatar

    Asia

    23.03.2017
    23.03.2017

    Bądź szczęśliwa Krzysiu wśród dobrych ludzi !

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
160
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
21
Dagmara - awatar
Dagmara
15
Małgorzata T. - awatar
Małgorzata T.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Dorota Liczbińska - awatar
Dorota Liczbińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
nina smolka - awatar
nina smolka
400
Anna - awatar
Anna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij