Zbiórka Dogonić Marzenia Krzysia. - miniaturka zdjęcia

Dogonić Marzenia Krzysia.

Zbiórka Dogonić Marzenia Krzysia. - zdjęcie główne

Dogonić Marzenia Krzysia.

0 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Dziura-Sztejnberg - awatar

Małgorzata Dziura-Sztejnberg

Organizator zbiórki

Krzysztof Słupek od 2006 roku choruje na stwardnienie rozsiane SM z zaostrzeniami. Od roku jest osobą leżącą, nie chodzi.

Ma niedowład kończyn, zaburzenia czucia i koordynacji ruchów, problemy z mową, sztywność i skurcze mięśni. Wymaga  stałej, całodobowej pomocy ze strony najbliższej rodziny. Potrzebuje codziennej rehabilitacji, na którą rodzina nie ma środków. W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia można otrzymać tylko 20 darmowych zabiegów. Krzysiu jest leczony zachowawczo gdyż żadna ze stosowanych u niego terapii nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W Polsce brak jest skutecznych leków lub są niedozwolone np. lecznicza marihuana z powodzeniem stosowana jest w innych krajach przy spastyczność mięsni. Krzysiu wymaga pomocy wielu specjalistów logopedy, psychologa, masażysty-rehabilitanta.

Opiekuje się nim mama, która jest już starszą osobą i sama potrzebuje pomocy. Dochody rodziny kształtują się na poziomie ok. 2 400 zł. miesięcznie z czego w pierwszej kolejności rodzina opłaca rachunki, leki, środki higieny osobistej (pampersy), żywność.

Krzysiu ma marzenie – zobaczyć i usłyszeć morze. Usłyszeć szum fal, zobaczyć plaże, poszukać muszelek, a może odnaleźć bursztyn.
 Ujrzeć płynące w oddali statki. Poczuć bałtycką bryzę i "złapać" oddech morskiego powietrza.

Od stycznia 2017 r. Krzysiu jest Podopiecznym Fundacji "Bliżej Siebie" ze Świdnicy. Mimo usilnych starań nie udało się nam otrzymać dofinansowania na turnus rehabilitacyjny dla Krzysia i opiekuna nad morzem. Żeby spełnic jego marzenia zwracamy się do Państwa-Ofiarodawców i Darczyńców o pomoc i wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Dziura-Sztejnberg - awatar

Małgorzata Dziura-Sztejnberg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij