Zbiórka Dogonić Marzenia Krzysia. - miniaturka zdjęcia

Dogonić Marzenia Krzysia.

Zbiórka Dogonić Marzenia Krzysia. - zdjęcie główne

Dogonić Marzenia Krzysia.

0 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Dziura-Sztejnberg - awatar

Małgorzata Dziura-Sztejnberg

Organizator zbiórki

Krzysztof Słupek od 2006 roku choruje na stwardnienie rozsiane SM z zaostrzeniami. Od roku jest osobą leżącą, nie chodzi.

Ma niedowład kończyn, zaburzenia czucia i koordynacji ruchów, problemy z mową, sztywność i skurcze mięśni. Wymaga  stałej, całodobowej pomocy ze strony najbliższej rodziny. Potrzebuje codziennej rehabilitacji, na którą rodzina nie ma środków. W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia można otrzymać tylko 20 darmowych zabiegów. Krzysiu jest leczony zachowawczo gdyż żadna ze stosowanych u niego terapii nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. W Polsce brak jest skutecznych leków lub są niedozwolone np. lecznicza marihuana z powodzeniem stosowana jest w innych krajach przy spastyczność mięsni. Krzysiu wymaga pomocy wielu specjalistów logopedy, psychologa, masażysty-rehabilitanta.

Opiekuje się nim mama, która jest już starszą osobą i sama potrzebuje pomocy. Dochody rodziny kształtują się na poziomie ok. 2 400 zł. miesięcznie z czego w pierwszej kolejności rodzina opłaca rachunki, leki, środki higieny osobistej (pampersy), żywność.

Krzysiu ma marzenie – zobaczyć i usłyszeć morze. Usłyszeć szum fal, zobaczyć plaże, poszukać muszelek, a może odnaleźć bursztyn.
 Ujrzeć płynące w oddali statki. Poczuć bałtycką bryzę i "złapać" oddech morskiego powietrza.

Od stycznia 2017 r. Krzysiu jest Podopiecznym Fundacji "Bliżej Siebie" ze Świdnicy. Mimo usilnych starań nie udało się nam otrzymać dofinansowania na turnus rehabilitacyjny dla Krzysia i opiekuna nad morzem. Żeby spełnic jego marzenia zwracamy się do Państwa-Ofiarodawców i Darczyńców o pomoc i wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 7 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Małgorzata Dziura-Sztejnberg - awatar

Małgorzata Dziura-Sztejnberg

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij