Zbiórka Szukamy Krzysztofa Dymińskiego - miniaturka zdjęcia

Szukamy Krzysztofa Dymińskiego Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szukamy Krzysztofa Dymińskiego - zdjęcie główne

Szukamy Krzysztofa Dymińskiego

78 393 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 275 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Dymińska - awatar

Agnieszka Dymińska

Organizator zbiórki

Wyobraź sobie, że kładziesz się spać i wiesz, że wszyscy Twoi bliscy są w domu. Czeka Cię wolny weekend, zapowiadają piękną pogodę. Gdy budzisz się rano, w domu brakuje jednego dziecka.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

Ta historia rozpoczęła się dla nas 27 maja 2023 roku, kiedy nasz syn Krzysztof wyszedł z domu nad ranem. Nie wiemy jaki był powód jego wyjścia, do dziś udało się ustalić, że kamery monitoringu po raz ostatni widzą go jak stoi na Moście Gdańskim w Warszawie o 5:30 rano i patrzy w dal. Kilkanaście minut później już go tam nie ma.

1. Nie ma żadnego dowodu na to, że Krzysztof utonął w Wiśle.

2. Brak dowodu, że nie zszedł z mostu, więc scenariuszy dalszych wydarzeń może być wiele.

Wierzymy, że żyje i szukamy go wszędzie. Nie chcemy się poddawać! 

Jesteśmy normalną, kochającą się rodziną. Mieszkamy w małej wsi pod Warszawą, pracujemy, mamy dwóch synów – Patryka, 20 lat i Krzysztofa, lat 16.

Świat się dla nas zatrzymał tamtego dnia i choć próbujemy żyć jak wcześniej, to nic już nie jest takie same, a codzienność jest po prostu wegetowaniem. Każdy dzień to nieustająca tęsknota i oczekiwanie. I modlitwa o cud.

Nie rozumiemy tego, co się wydarzyło i dlaczego. Nasze dzieci to cały nasz świat, a założenie rodziny od zawsze było dla nas nadrzędnym celem. Długo staraliśmy się o to, aby Krzysztof się urodził więc i teraz nie chcemy się poddawać. Krzysiek nigdy nie sprawiał żadnych problemów ani w domu, ani w szkole. Lubiany przez rówieśników, zawsze otwarty, uśmiechnięty, pomocny. Ciepły i serdeczny chłopak, którego lubi się od pierwszego spotkania, taki z iskierką w oku i sercem na dłoni. Uczeń klasy o profilu biologiczno-chemicznym, w przyszłości chciałby zostać lekarzem. Pasjonat historii, polityki, w przyszłości świadomy wyborca.

Na początku jako matka zadawałam sobie pytanie co zrobiłam nie tak, analizowałam w szczegółach każde słowo, gest, zadręczałam się próbując zrozumieć, dlaczego. Dziś już nic nie jest dla mnie ważne, poza tym, żeby wrócił. Nie gniewam się na niego, nie mam mu czego wybaczać. Musiał mieć powód, żeby wyjść, ja nie muszę go poznać. Być może kiedyś będzie gotowy, by ze mną o tym wszystkim porozmawiać. Teraz tylko pragnę, by wrócił. I kompletnie nic więcej nie ma znaczenia. Bardzo go kocham. I codziennie na niego czekam. 

Usłyszeliśmy od policji, że nie możemy zobaczyć zebranych w poszukiwaniach materiałów, że nie jesteśmy stroną w sprawie, że nie możemy zobaczyć ostatniej nagranej drogi naszego ukochanego dziecka.

Dziś, po pół roku nie ustajemy w poszukiwaniach. Poszukujemy syna na różne sposoby, na własną rękę, ponieważ działania policji do dnia dzisiejszego pozostają nieskuteczne.

Obecnie koszty poszukiwań przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego prosimy Państwa o pomoc. Zbieramy środki, które chcemy przeznaczyć na:

1. Wsparcie prawne – niezbędne w kontaktach z policją i uzyskaniu dostępu do zgromadzonego materiału.

2. Wsparcie detektywistyczne – pozwoli nam na szerokie poszukiwania Krzysztofa w kraju i zagranicą – weryfikacja i monitorowanie śladów życia.

3. Poszukiwania na Wiśle – w przypadku tego najczarniejszego scenariusza przeznaczymy środki dla specjalistycznego zespołu, który posiada siły i środki do przeprowadzenia aktywnego poszukiwania na Wiśle i terenach przyległych z wody, lądu i powietrza. Takie działania mogą się przyczynić również do odnalezienia innych osób, które utonęły w Wiśle i nie zostały do tej pory odnalezione.

Chcemy podkreślić, że w przypadku odnalezienia syna pozostałe środki pieniężne przekażemy rodzinom, które poszukują swoich zaginionych dzieci lub instytucjom, które takim rodzinom pomagają.

Dziękujemy z całego serca

Agnieszka i Daniel Dymińscy, rodzice Krzysztofa

Szczegóły naszej historii: 

- oficjalna strona: www.dyminski.pl 

- oficjalny profil: Facebook Agnieszka Dymińska

- oficjalne licytacje na rzecz poszukiwań: https://www.facebook.com/groups/szukamykrzysztofadyminskigo

Poszukiwania realizujemy wraz z przyjaciółmi, rodziną, ludźmi dobrego serca i grupami poszukiwawczymi. Do tej pory:

1. Rozwiesiliśmy i rozdaliśmy ponad 45 000 plakatów i 1000 ulotek 

2. Uruchomiliśmy dedykowaną stronę o zaginionym https://dyminski.pl gdzie m.in.: można zamówić plakaty, zgłosić się do poszukiwań, zgłosić osobę zaginioną.

3. Rozesłaliśmy setki tysięcy informacji o zaginionym do m.in.: samorządów, fundacji, parafii, szkół.

4. Aktywnie współpracujemy z grupami poszukiwawczymi.

5. Przepłynęliśmy ponad 1500 km wzdłuż Wisły (łodzie, bosaki).

6. Przeszukaliśmy ponad 400 hektarów terenów wzdłuż Wisły i okolic.

7. Sonarowanie Wisły (sonar holowany i boczny) - ponad 150 godzin nagrań.

8. Loty dronami - 42 godziny lotu; łączna długość lotu - 350 km, ponad 150 lotów;

TikTok - ponad 1 mln wyświetleń, Facebook - 159 128 udostępnień, 56 000 członków grupy poszukiwawczej na FB.

W trakcie poszukiwań zwracamy zawsze uwagę na inne zaginione osoby oraz odnalezione rzeczy (m.in.: telefony, buty, ubrania) przekazujemy do odpowiednich służb.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Dymińska - awatar

  Agnieszka Dymińska

  07.02.2024
  07.02.2024

  Drodzy Przyjaciele, nie ustajemy w poszukiwaniach. To dzięki Waszemu wsparciu możemy je realizować bez przerwy wykorzystując nowoczesny sprzęt zapewniający odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie poszukiwań pieszych jak i wodnych. Mamy również dostęp do kolejnych zasobów.

  Na wiosnę planujemy zwiększenie obszaru poszukiwań. Dlatego jeśli wśród Was są osoby posiadające zdolności pływania na Wiśle łodziami, operowania dronami czy też sprawnego poruszania się w trudnym terenie prosimy o dołączenie do poszukiwań wypełniając formularz na www.dyminski.pl .

  Jeszcze raz dziękujemy z całego serca i prosimy o zapoznanie się z materiałem filmowym.

Komentarze


 • Paulina Motłoch - awatar

  Paulina Motłoch

  20.02.2024
  20.02.2024

  Licytacja ❤️❤️❤️❤️

 • Marta Herbu Druck - awatar

  Marta Herbu Druck

  12.02.2024
  12.02.2024

  Poncho

 • Zosia Nie!Samosia - awatar

  Zosia Nie!Samosia

  07.02.2024
  07.02.2024

  Pani Agnieszko, Bardzo wierzę, że Syn się odnajdzie, że wróci szczęśliwie do domu. Jezu, ty się tym zajmij...

  • Agnieszka Dymińska - awatar

   Agnieszka Dymińska - Organizator zbiórki

   13.02.2024
   13.02.2024

   Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

 • Aldona - awatar

  Aldona

  04.02.2024
  04.02.2024

  Pani Agnieszko, obserwuje poszukiwania i wysyłam do wszechświata prośby żeby Was syn Krzysztof się znalazł ! Podziwiam Wasze starania i nie poddawanie się 😘

  • Agnieszka Dymińska - awatar

   Agnieszka Dymińska - Organizator zbiórki

   05.02.2024
   05.02.2024

   Dziękujemy z całego serca!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.2024
  25.01.2024

  Bransoletka

78 393 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 275 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Dymińska - awatar

Agnieszka Dymińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 275

Ewa Mistarz Cichoń - awatar
Ewa Mistarz Cichoń
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ochraniacze siatkarskie licytacja - Joanna - awatar
Ochraniacze siatkarskie licytacja - Joanna
30
Paulina Motłoch - awatar
Paulina Motłoch
80
Katarzyna Wyszyńska - głośnik - awatar
Katarzyna Wyszyńska - głośnik
70
Anna Plocharska - awatar
Anna Plocharska
40
Magda kb - awatar
Magda kb
30
Katarzyna Wyszyńska - plecak - awatar
Katarzyna Wyszyńska - plecak
60
Marta Herbu Druck - awatar
Marta Herbu Druck
160

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij