Zbiórka KSB Dług grudzień 2020 - zdjęcie główne

KSB Dług grudzień 2020

4 501 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Zima... piękną mieliśmy zimę tego roku...


32 koty. Tyle kotów od nas odwiedziło tylko jedną lecznicę w grudniu. W większości były to koty hospitalizowane.


Najsmutniejsza chyba część działalności w zimie to koty nerkowe.

Oczywiście koty z PNN łapie się zawsze, ale szczególnie w zimie, bo słaby dostęp do wody plus obniżona na skutek pogody odporność często powodują, że dla kota z chorymi nerkami nadchodzą ostatnie chwile.

W grudniu mieliśmy takie koty w długotrwałym leczeniu:

Spajki - niegdyś na pewno przystojny kocur z Aniołków. Kiedy trafił do nas, walczyliśmy o niego trzy miesiące. Gdyby tylko wychodził na prostą i dawał nam nadzieję, zaczynał się zjazd w dół...

Żegnaj Spajki. Musieliśmy się pożegnać, juz nie cierpisz... 


Urodziwy - starszy kocur z Kolonii Uroda. Urodziwy cierpiał na klasyczne bezdomniakowe przypadłości: niewydolność nerek, popsute zęby, FIV. Po miesiącu nastąpił kryzys, nie było już co zbierać. 


Krystyna (Lambda) - starsza kicia z ulicy Legionów w Gdańsku. Łapaliśmy ją w lecie, było już podejrzenie PNN. W listopadzie zgłosiła karmicielka, że kotka jest niemrawa... Prawdopodobnie ktoś jej w tym pomógł, bo próby nerkowe i wątrobowe były wywalone w kosmos. Pomimo tego, że wykaraskała się ze strasznego stanu, odeszła po miesiącu - obciążony organizm nie dał już rady.

Biegaj swobodnie, Krystyno!

Gamoń - młodziutki kocurek z Kolonii Uroda. Gamoń niegdyś był bardzo dziki, ale jakoś od czasu kastracji uspokoił się i ugrzecznił. Tylko dopadł go mały, niewinny katarek... Badania wykazały, że to nie katarek, tylko mocznica... niewydolność nerek u tak młodego kota? Tak, bywa i tak. 

W przypadku Gamonia na szczęście powiodło się leczenie, wyniki są stabilne. Kocurek przebywa w naszym domu tymczasowym. 

Kocur Miau - znaleziony w Sylwestra. 

W stanie dramatycznym i oczywiście oswojony. Miau po dwóch tygodniach został wypisany ze szpitalika na tzw. dożycie, tzn. już nic wiecej dla niego nie mogli lekarze zrobić. 


Bywają i milsze historie:

Kotka Zuzia

Nasz wolontariusz Artur znał ja od lat. Miała swoją stałą karmicielkę, swoją miejscówkę i budeczkę. Serce mówiło Arturowi, że to za mało, ale pani karmicielka upierała się, że to strasznie dzika kotka. Aż karmicielka się wyniosła... Wtedy Zuzię odłowiliśmy -to znaczy Artur ją wziął pod pachę i zaniósł do lecznicy.

Wyremontowaliśmy kocinę, zrobiliśmy badania. Starsza kotka FIV+, po sanacji nie został ani jeden ząb. Nie mogła wrócić na ulicę.

Kolejna staruszka to Śnieżynka. Tę kotę znalazły dzieci koleżanki naszej wolontariuszki. Koteczka nie miała zębów, była głodna, brudna i spragniona. 

Na początku w zasadzie jadła i spała. Miała tak wiele pcheł, że na skórze aż porobiły się rany od ich ugryzień. Do tego anemia, zmiany w wątrobie...

Taki fajny, śliczny kotek - taka Śnieżynka musiała być kiedyś.

Jak kotek z katalogu.

A teraz?

I ostatnia starsza kicia na ten miesiąc:

Żuzia - ostatnia kotka z okolic toru żużlowego na Dolnym Mieście.

Jej towarzyszkę nasi wolontariusze znaleźli martwą w budce... Żuzia trafiła do nas i nie mieliśmy sumienia jej wypuścić. Okazało się, że ta martwa kicia (prawdopodobnie siostra naszej bohaterki) miała wadę serca, więc i Żuzia została przebadana.

Do tego inne koty z interwencji:

Najdramatyczniejszy chyba widok to był kocur z Pszczółek.

W lecznicy spędził całe dwa dni. Przyjechał konający. Ludzie szukali dla niego pomocy, post popularny, komentarzy dużo, a kot sobie cichutko odchodził...

(zdjęcie z grupy Zaginione Znalezione Trójmiasto, niestety post już skasowany... a szkoda)

Kot Kraken z Górek Zachodnich - historia, którą lubimy: przyjechał, posiedział, wyleczył się i pojechał. Kraken miał ogromnego ropnia na szyi. 

     

Cynamon  za to trafił do nas z infekcją, był bardzo dziki i groźny. Po wyleczeniu i kastracji zdaje się sobie coś przemyślał ;)

Ygritte - zrobiliśmy kosztowne badanie PCR, aby wykluczyć FIV. Dzięki temu kicia pojechała do swojego domu :)

koty Maciej i Biluś - trafiły do nas strasznie zaniedbane, od starszej pani, która już nie radziła sobie ze stadem. Obaj chłopcy mieli potężnego świerzba i nieciekawe infekcje w uszach, zapalenie grzybicze jelit i liczne pasożyty. Do tego obaj chłopcy musieli mieć sanację paszczy, a Maciej dodatkowo operację uszu.

Tyle kotów, tyle historii.


Ratujemy je dzięki wam. 

Dzięki Wam mają przyszłość.


Jeśli nie spłacimy tego długu, to przyszłości nie będzie!


4 501 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Wpłaty: 62

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Czarny Prezes - awatar
Czarny Prezes
300
Marta Piekarska - awatar
Marta Piekarska
100
Magda - awatar
Magda
50
Wiceprezes - awatar
Wiceprezes
176
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Premier - awatar
Premier
150

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij