Zbiórka Walka o życie Wiki - zdjęcie główne

Walka o życie Wiki

5 933 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 262 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wika walczy ze śmiertelnym zapaleniem otrzewnej

Nasza podopieczna Wika została znaleziona na osiedlowym trawniku w zimny i deszczowy dzień. Przechodzień słysząc kwilenie maleńkiego kociego dziecka powiadomił Fundację. Miała wtedy zaledwie 3 tygodnie. Była sama bez mamy i rodzeństwa. Trafiła do domu tymczasowego naszej wolontariuszki. Po tygodniu Wika rozchorowała się. Wstępne testy potwierdziły panleukopenię. Od razu wprowadziliśmy leczenie, a Mała dzielnie walczyła ze śmiertelną chorobą i wygrała. 

Zdrowa, pełna energii i wiecznie głodna została przeniesiona do naszej mini kociarni, by dorastać wśród równieśników. Szybko nawiązała relacje z innymi kotami i wiodła prym w zabawach.

Niedawno w Malinowym Zdroju, naszej minikociarni mieliśmy epidemię giargii. Chorowała również Wika. Daliśmy sobie radę, choć łatwo nie było.

Obecnie Wikusia ma 7 miesięcy. Jest żywiołową i energiczną pannicą. Kocha gonitwy, zabawy z wędką lub sprężynkami i oczywiście jedzenie. Dużo jedzenia.

Niedawno Wika posmutniała, przestala się bawić, zrobiła się osowiała. Z wysoką gorączką trafiła do lekarza gdzie zdiagnozowano zapalenie macicy. W obrazie usg stwierdzono powiększone i reaktywne węzły  chłonne i poszerzoną macicę wypełnioną płynną treścią. Już następnego dnia Wika była operowana. W trakcie zabiegu okazało się, że poza płynem w macicy jest również płyn – wysięk do jamy otrzewnej. I choć sam zabieg powiódł się to badanie płynu z brzucha nie pozostawiło złudzeń – zapalenie otrzewnej. Choroba niebezpieczna, śmiertelna, podstępna. Wika jest osłabiona, często wycofana i smutna. Ta biegająca do tej pory niczym błyskawica panna teraz najczęściej zalega na kolanach wolontariuszy lub legowisku. Koteczka nie ma jeszcze roku, a po raz trzeci dopada ją bardzo poważna choroba.

Leczenie jest bardzo kosztowne i żmudne dlatego prosimy Was o wsparcie w ratowaniu naszej Wiki. Bez Was nie damy sobie rady, nie uratujemy Jej zdrowia i życia. Bez Waszego wsparcia Wika nie ma szansy wyzdrowieć.

Aktualizacje


  • Miasto Kotów - awatar

    Miasto Kotów

    28.10.2023
    28.10.2023

    Wika odkąd zaczęła przyjmować leki na zapalenie otrzewnej czuje się wyraźnie lepiej. W kicię wróciły dawne siły, znowu jest chętna do psot i co ważniejsze do jedzenia.

    Jednak nadal ma też gorsze chwile, kiedy woli być sama, a my nadal bardzo się o nią martwimy i obserwujemy, tulimy i mamy nadzieje, że wyczerpaliśmy limit nieszczęść na ten rok :(

    Dziękujemy za każde udostępnienie zbiórki i każdą wpłatę. To dla Wiki ogromne wsparcie.

    Zdjęcie aktualizacji 130 978

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Ola J - awatar

    Ola J

    24.10.2023
    24.10.2023

    Wiem jak ciężko jest leczyć kotka na którym bardzo zależy, sama leczę swojego. Trzymajcie się powodzenia!❤️🥹

    • Miasto Kotów - awatar

      Miasto Kotów - Organizator zbiórki

      25.10.2023
      25.10.2023

      Z serca dziękujemy i trzymamy kciuki za kicię 💙

  • Oliwia - awatar

    Oliwia

    24.10.2023
    24.10.2023

    Bądź dzielna🥹🥹❤️

    • Miasto Kotów - awatar

      Miasto Kotów - Organizator zbiórki

      24.10.2023
      24.10.2023

      Dziękujemy 💙

  • Dla Kici - awatar

    Dla Kici

    24.10.2023
    24.10.2023

    powodzenia 🥰

    • Miasto Kotów - awatar

      Miasto Kotów - Organizator zbiórki

      24.10.2023
      24.10.2023

      Dziękujemy 💙

5 933 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 262 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 262

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klaudia - awatar
Klaudia
5
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Grysia z mamą - awatar
Grysia z mamą
50
Bogda Lipczynska - awatar
Bogda Lipczynska
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Daria Dereń - awatar
Daria Dereń
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij