Zbiórka Kicia w obróżce - zdjęcie główne

Kicia w obróżce

1 330 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Kotek w obróżce wygląda prześlicznie, prawda? A jeszcze jak obróżka ma jakiś śliczny kolorek? Dzwoneczek może? Och. Cukiereczek! Teraz nie dość, że piękna, to jeszcze jak ktoś ją spotka na drodze to będzie wiedział, że jest czyjaś. Obróżka ją ochroni przed debilami podpalającymi kotom ogony, przed pędzącymi autami, przed psami spuszczonymi ze smyczy… Wszyscy będą wiedzieć, że kicia jest moja i krzywda jej się nie stanie!

Było zimno — przełom grudnia i stycznia. Osoby, które dokarmiały stado Lawy powiedziały, że Lawa biegała z łapką przełożoną przez obrożę. Wyobrażacie to sobie? Łapa uniesiona do góry, tuż przy głowie. Kot ucieka, próbuje skakać, potyka się na śniegu, przewraca. Skóra pod pachą rozciąga się do granic możliwości, z dnia na dzień jest coraz cieńsza i słabsza. W końcu pęka. Obroża nie ustępuje. Sprzączka wbija  się w ranę. Ile dni? Ile tygodni w ten sposób? 

W końcu ktoś złapał tego udręczonego kota i przeciął obrożę… Niestety, zaraz potem przerażony zwierzaczek czmyhnął i nie dał sobie pomóc. Koteczka biegała już na czterech, ale z ogromną dziurą pod pachą. Karmicielki kotów szukały wsparcia, zwracały się do różnych instytucji, aż po kilku miesiącach trafiły do nas.

Co teraz? Teraz mamy koniec kwietnia. Złapaliśmy ją na początku stycznia…  Lawa w tym czasie była leczona na wszelkie możliwe sposoby. Były antybiotyki, były smarowania, okłady, opatrunki. Było super drogie śmierdzące lekarstwo w wielkiej strzykawie… Była zamknięta w małej klatce, by nie unosiła rączki do góry… I ciągle nie jest dobrze. Ta czerwona dziura nie chce się zagoić za żadne skarby. 

Lawa ma lepsze i gorsze dni. Gdy boli mniej to się mizia i widać, że cieszy ją nasza obecność. Aż biega dookoła człowieka i strzela baranki do wyciągniętej ręki. Gdy boli bardziej – jest płochliwa, zła i nie daje się dotknąć…

Ostatnio zabraliśmy ją do chirurga. Wysłuchawszy naszej przydługiej opowieści lekarz powiedział, że można jeszcze spróbować przeszczepić skórę… Czy spróbujemy? Oczywiście, że spróbujemy! Tylko najpierw musimy uzbierać złotówki na operację i hospitalizację.

* środki niewykorzystane na Lawę przeznaczymy na inne koty w potrzebie

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  23.09.2018
  23.09.2018

  Obecnie Lawę możemy uznać za w pełni zdrowego kotka. Po ranie pod paszką zostały tylko niewielkie blizny w miejscu szycia, lecz ładnie zakrywa je gęste, czarne futerko. Dzięki Wam udało się ją wyleczyć i teraz już spokojnie wypatrujemy dla niej domku bez obróżek i niezabezpieczonych okien. Dziękujemy z całego serduszka za ogromną pomoc. Jesteście Kochani!

Komentarze


 • Magdalena Zet - awatar

  Magdalena Zet

  15.07.2018
  15.07.2018

  zdrowiej maleńka!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.05.2018
  24.05.2018

  oby kicia wyzdrowiała ja najszybciej:)

 • <3<3<3 - awatar

  <3<3<3

  16.05.2018
  16.05.2018

  Zdrowiej szybko

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   23.05.2018
   23.05.2018

   Dziękujemy w imieniu Małej Lawy <3

 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  13.05.2018
  13.05.2018

  Pomóżmy kiciuni .....ta jej biedna łapka tak długo już choruje :(

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   23.05.2018
   23.05.2018

   Pomóżmy <3

 • iwona - awatar

  iwona

  08.05.2018
  08.05.2018

  Oby udalo się zebrać potrzebną kwotę.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   23.05.2018
   23.05.2018

   My też mamy taka nadzieję. Lawa bardzo potrzebuje naszej pomocy.

1 330 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Wpłaty: 51

Ala M. - awatar
Ala M.
20
Emilia Szadkowska - awatar
Emilia Szadkowska
5
Anka - awatar
Anka
20
Anonim - awatar
Anonim
10
Magdalena Zet - awatar
Magdalena Zet
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kacper Chęciński - awatar
Kacper Chęciński
10
Sława Taciak - awatar
Sława Taciak
50
Danuta Stępień - awatar
Danuta Stępień
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij