Zbiórka Leczenie Amona i Paluszka - zdjęcie główne

Leczenie Amona i Paluszka

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

W ostatnim czasie pod opiekę Uszatych Serc Warszawy, oprócz szeregu zdrowych lub w miarę zdrowych królików, trafiły dwa bardzo ciężkie przypadki.


Amon i Paluszek.

Obaj porzuceni - Amon znaleziony na jednej z ulic na Białołęce, Paluszek również zgarnięty z ulicy i oddany do schroniska, z którego trafił do nas. 

Obaj zaniedbani, schorowani i cierpiący... :(
I wymagający intensywnego, długiego i kosztownego leczenia.

Paluszek (czarny) trafił do nas z ropniem wielkości połowy czaszki. Był osłabiony, nie jadł samodzielnie, niemal się nie ruszał. Badania wykazały szereg dodatkowych problemów... Sposób, w jaki królik miał starte siekacze, wskazywał na to, że zmagał się z ropniem przynajmniej kilka miesięcy (!). Ropień naruszył staw - istnieje ryzyko, że nieodwracalnie. Na razie maluszek dzielnie walczy. Cały czas przyjmuje leki, ropień został usunięty i jest czyszczony. Niestety istnieje ryzyko, że głębiej znajduje się drugi, który przesiąka do ucha. Dalsza diagnostyka i leczenie pozwolą na weryfikacje tego podejrzenia. Paluszka być może czeka także ekstrakcja zębów, gdy tylko jego organizm będzie silny na tyle, by znieść kolejną narkozę. Króliczek przebywa w Domu Tymczasowym, w którym kilka razy dziennie przyjmuje leki, karmę ratunkową oraz dzielnie znosi czyszczenie uszu i rany.

Amon (biały) został znaleziony kilka dni temu z wszołami i podejrzeniem skrętu jądra. Podejrzenie się potwierdziło, więc od razu wykastrowany. Niestety nagle, ni z tego ni z owego Amonka dopadł niedowład tylnych kończyn. RTG wykazało, że powodem jest stary, niewyleczony uraz kręgosłupa. Uszak przebywa w szpitalu pod okiem specjalistów, którzy robią, co w ich mocy, żeby mu pomóc. Rokowania są ostrożne.

Kwota, jaką ustaliliśmy za cel zbiórki, prawdopodobnie już została lub w najbliższym czasie została przekroczona, jeśli chodzi o opiekę nad tą dwójką. Nie wiemy, jak długo i jak intensywnie leczenie będzie wyglądało w przyszłości i czy w ogóle kiedyś się zakończy, czy Paluszek i Amon będą musieli być pod stałą opieką specjalisty przez całe życie. Potrzebujemy jednak uzbierać przynajmniej podstawę do opłaty faktur za ich zabiegi, kontrole i lekarstwa. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Wam będzie to możliwe. Liczy się każda kwota. 


Amon i Paluszek trafili do Uszatych Serc jako 62 i 63 królik od początku 2019. Obecnie region ma pod opieką kilkanaście innych królików, które również na bieżąco przechodzą badania, kastracje, wedle potrzeb - leczenie. Jednocześnie - utrzymujemy się WYŁĄCZNIE z darowizn. Sami nie damy rady. Prosimy o pomoc.

Aktualności


 • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

  Stowarzyszenie Pomocy Królikom

  01.08.19
  01.08.19

  Dziękujemy!

Komentarze


 • Gabrysia - awatar

  Gabrysia

  24.07.19
  24.07.19

  Biedaku trzymaj się

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  23.07.19
  23.07.19

  Zdrówka życzę <3

2 000 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Wpłaty: 23

Aleksandra Koltermann - awatar
Aleksandra Koltermann
550
Lukas - awatar
Lukas
685
Alicja - awatar
Alicja
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ola Jakubowska - awatar
Ola Jakubowska
100
Joanna Gałaj - awatar
Joanna Gałaj
20
Gabrysia - awatar
Gabrysia
20
Mariola Pear - awatar
Mariola Pear
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij