Zbiórka Leczenie Amona i Paluszka - zdjęcie główne

Leczenie Amona i Paluszka

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

W ostatnim czasie pod opiekę Uszatych Serc Warszawy, oprócz szeregu zdrowych lub w miarę zdrowych królików, trafiły dwa bardzo ciężkie przypadki.


Amon i Paluszek.

Obaj porzuceni - Amon znaleziony na jednej z ulic na Białołęce, Paluszek również zgarnięty z ulicy i oddany do schroniska, z którego trafił do nas. 

Obaj zaniedbani, schorowani i cierpiący... :(
I wymagający intensywnego, długiego i kosztownego leczenia.

Paluszek (czarny) trafił do nas z ropniem wielkości połowy czaszki. Był osłabiony, nie jadł samodzielnie, niemal się nie ruszał. Badania wykazały szereg dodatkowych problemów... Sposób, w jaki królik miał starte siekacze, wskazywał na to, że zmagał się z ropniem przynajmniej kilka miesięcy (!). Ropień naruszył staw - istnieje ryzyko, że nieodwracalnie. Na razie maluszek dzielnie walczy. Cały czas przyjmuje leki, ropień został usunięty i jest czyszczony. Niestety istnieje ryzyko, że głębiej znajduje się drugi, który przesiąka do ucha. Dalsza diagnostyka i leczenie pozwolą na weryfikacje tego podejrzenia. Paluszka być może czeka także ekstrakcja zębów, gdy tylko jego organizm będzie silny na tyle, by znieść kolejną narkozę. Króliczek przebywa w Domu Tymczasowym, w którym kilka razy dziennie przyjmuje leki, karmę ratunkową oraz dzielnie znosi czyszczenie uszu i rany.

Amon (biały) został znaleziony kilka dni temu z wszołami i podejrzeniem skrętu jądra. Podejrzenie się potwierdziło, więc od razu wykastrowany. Niestety nagle, ni z tego ni z owego Amonka dopadł niedowład tylnych kończyn. RTG wykazało, że powodem jest stary, niewyleczony uraz kręgosłupa. Uszak przebywa w szpitalu pod okiem specjalistów, którzy robią, co w ich mocy, żeby mu pomóc. Rokowania są ostrożne.

Kwota, jaką ustaliliśmy za cel zbiórki, prawdopodobnie już została lub w najbliższym czasie została przekroczona, jeśli chodzi o opiekę nad tą dwójką. Nie wiemy, jak długo i jak intensywnie leczenie będzie wyglądało w przyszłości i czy w ogóle kiedyś się zakończy, czy Paluszek i Amon będą musieli być pod stałą opieką specjalisty przez całe życie. Potrzebujemy jednak uzbierać przynajmniej podstawę do opłaty faktur za ich zabiegi, kontrole i lekarstwa. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Wam będzie to możliwe. Liczy się każda kwota. 


Amon i Paluszek trafili do Uszatych Serc jako 62 i 63 królik od początku 2019. Obecnie region ma pod opieką kilkanaście innych królików, które również na bieżąco przechodzą badania, kastracje, wedle potrzeb - leczenie. Jednocześnie - utrzymujemy się WYŁĄCZNIE z darowizn. Sami nie damy rady. Prosimy o pomoc.

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

  Stowarzyszenie Pomocy Królikom

  01.08.2019
  01.08.2019

  Dziękujemy!

Komentarze


 • Gabrysia - awatar

  Gabrysia

  24.07.2019
  24.07.2019

  Biedaku trzymaj się

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  23.07.2019
  23.07.2019

  Zdrówka życzę <3

2 000 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Wpłaty: 23

Aleksandra Koltermann - awatar
Aleksandra Koltermann
550
Lukas - awatar
Lukas
685
Alicja - awatar
Alicja
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ola Jakubowska - awatar
Ola Jakubowska
100
Joanna Gałaj - awatar
Joanna Gałaj
20
Gabrysia - awatar
Gabrysia
20
Mariola Pear - awatar
Mariola Pear
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij