Zbiórka Leczenie bez bólu - zdjęcie główne

Leczenie bez bólu

59 334 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 188 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Choroby i związane z nimi zabiegi operacyjne często wywołują ból. Leczenie Twojego dziecka i ograniczenie odczuwania bólu jest możliwe dzięki metodzie krioanalgezji. Aby stała się ona dostępna dla dzieci i młodzieży – potrzebne jest Wasze wsparcie! Rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy dla Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na zakup sprzętu umożliwiającego wykonanie zabiegu krioanalgezji. Metoda jest uznana i stosowana na świecie, lecz jeszcze nie jest dostępna w Polsce.

Dotychczas uśmierzanie bólu po operacji wymagało zażywania licznych leków przeciwbólowych, co wiązało się z występowaniem reakcji niepożądanych oraz dłuższym pobytem w szpitalu.

Zastosowanie zabiegu krioanalgezji umożliwi znaczne ograniczenie odczuwania bólu, co poprawi bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz ich rodzin.

Czym jest metoda krioanalgezji?

Krioanalgezja (kriolezja) to mikroinwazyjna technika zamrażania nerwów odpowiedzialnych za odczuwanie bólu. Można ją używać podczas operacji jako dodatkową metodę walki z bólem lub stosować samodzielnie w leczeniu bólu przewlekłego. Sonda do kriolezji jest zbudowana z systemu rurek, w których dochodzi do nagłego rozprężenia dwutlenku węgla i znacznego ochłodzenia sondy wraz z włóknami nerwów, do których jest przyłożona. Zamrożenie nerwów blokuje ich aktywność na kilka tygodni do kilku miesięcy i nie uszkadza struktury nerwu. Metoda jest bezpieczna, a ryzyko działań niepożądanych znikome, znacznie mniejsze niż podczas stosowania środków farmakologicznych. Na świecie krioanalgezja stosowana jest powszechnie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. W Polsce dotychczas kriolezją leczymy pacjentów dorosłych, jednak chcemy umożliwić dostęp do korzyści płynących z tej metody również dzieciom.

Jakie korzyści płyną z zastosowania metody krioanalgezji dla pacjentów?

  • Metoda ta jest bardzo bezpieczna, a ryzyko działań niepożądanych znikome.
  • Zabieg jest kilkuminutowy i może być przeprowadzany w warunkach gabinetu zabiegowego jako leczenie bólu przewlekłego lub podczas operacji naprawczych jako metoda uśmierzania bólu pooperacyjnego.
  • Najważniejszymi zaletami zabiegu są jego efektywność i bezpieczeństwo.
  • Działa bezpośrednio i długotrwale po zabiegu.
  • Przeznaczona jest do walki z bólem przewlekłym (bóle stawów, tkanek miękkich).
  • Redukuje nasilenie bólu pooperacyjnego.
  • Ogranicza ryzyko powstawania bólu przetrwałego.
  • Redukuje zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe stosowane w okresie pooperacyjnym.
  • Umożliwia skrócenie czasu hospitalizacji pacjenta po wykonanej operacji.

Kto potrzebuje sprzętu?

Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to miejsce, w którym po raz pierwszy w Polsce została użyta metoda krioanalgezji w trakcie operacji naprawy deformacji klatki piersiowej.

Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu jest jedyną w województwie zachodniopomorskim placówką zajmującą się kompleksowym leczeniem pacjentów w wieku rozwojowym ze schorzeniami ortopedycznymi i skutkami urazów narządu ruchu. Klinika ma szerokie możliwości diagnostyki tych schorzeń łącznie z badaniem rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonograficznych czy badań scyntygraficznych. W Klinice Ortopedii Dziecięcej wykonuje się wszystkie dostępne procedury operacyjne niezbędne do leczenia schorzeń ortopedycznych i urazowych u dzieci. W ciągu roku leczonych jest operacyjnie ponad 1000 pacjentów.

W szczególności jest to operacyjne leczenie:

  • wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu (stopy końsko-szpotawe, płasko-koślawe, dysplazja stawów biodrowych),
  • rekonstrukcje stawów po przebytych procesach zapalnych,
  • nierówności kończyn,
  • zniekształceń klatki piersiowej,
  • jałowych martwic (ch.Perthesa),
  • skrzywień kręgosłupa (skoliozy) - metodą trójpłaszczyznowej korekcji z dostępu przedniego i tylnego,
  • przykurczów i zaburzeń zborności stawów w niedowładach spastycznych i wiotkich,
  • zaburzeń osi kończyn po urazach,
  • młodzieńczego złuszczenia głowy kości udowej,
  • uszkodzonych struktur stawów kolanowych i barkowych - metodą artroskopową łącznie z rekonstrukcją, i przeszczepianiem więzadeł,
  • przykurczów stawów i skrzywień kręgosłupa u dzieci w przebiegu schorzeń neuromięśniowych.

W Klinice pracuje doświadczony zespól lekarski i pielęgniarski, w skład, którego wchodzi również lekarz specjalista rehabilitacji i rehabilitant.

Placówka dysponuje salą pooperacyjną wyposażoną w sprzęt monitorujący funkcje życiowe, gdzie pacjenci po zabiegach operacyjnych znajdują się pod ciągłą opieką wykwalifikowanego personelu.

Przypadki nagłe przyjmowane są w trakcie pełnionych przez Klinikę całodobowych dyżurów. Zespól lekarski Kliniki przyjmuje też pacjentów codziennie w dwóch Przychodniach Ortopedii Dziecięcej znajdujących się również w tym szpitalu.

Kto zbiera?

Stowarzyszenie Port Szczecin wspiera lokalne inicjatywy społeczne i wspiera mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w ich działaniach. Tak jest i w tym wypadku. Razem możemy więcej!

W zbiórce pomagają i są oficjalnymi partnerami: Stowarzyszenie Extreme Wolf (www.extremewolf.pl) i Human Waste Zone (www.humanwastezone.com).

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    28.08.2022
    28.08.2022

    OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. https://dotuje.pl/blagam-o-pomoc

  • Arek - awatar

    Arek

    17.06.2022
    17.06.2022

    Zdrówka 😊

59 334 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 188 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 188

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Malgorzata Burchardt - awatar
Malgorzata Burchardt
20
Alicja - awatar
Alicja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz Wolski - awatar
Tomasz Wolski
150
kania - awatar
kania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Asia - awatar
Asia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
315

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij