Zbiórka Leczenie bez bólu - zdjęcie główne

Leczenie bez bólu

59 334 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 188 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Choroby i związane z nimi zabiegi operacyjne często wywołują ból. Leczenie Twojego dziecka i ograniczenie odczuwania bólu jest możliwe dzięki metodzie krioanalgezji. Aby stała się ona dostępna dla dzieci i młodzieży – potrzebne jest Wasze wsparcie! Rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy dla Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na zakup sprzętu umożliwiającego wykonanie zabiegu krioanalgezji. Metoda jest uznana i stosowana na świecie, lecz jeszcze nie jest dostępna w Polsce.

Dotychczas uśmierzanie bólu po operacji wymagało zażywania licznych leków przeciwbólowych, co wiązało się z występowaniem reakcji niepożądanych oraz dłuższym pobytem w szpitalu.

Zastosowanie zabiegu krioanalgezji umożliwi znaczne ograniczenie odczuwania bólu, co poprawi bezpieczeństwo i komfort pacjentów oraz ich rodzin.

Czym jest metoda krioanalgezji?

Krioanalgezja (kriolezja) to mikroinwazyjna technika zamrażania nerwów odpowiedzialnych za odczuwanie bólu. Można ją używać podczas operacji jako dodatkową metodę walki z bólem lub stosować samodzielnie w leczeniu bólu przewlekłego. Sonda do kriolezji jest zbudowana z systemu rurek, w których dochodzi do nagłego rozprężenia dwutlenku węgla i znacznego ochłodzenia sondy wraz z włóknami nerwów, do których jest przyłożona. Zamrożenie nerwów blokuje ich aktywność na kilka tygodni do kilku miesięcy i nie uszkadza struktury nerwu. Metoda jest bezpieczna, a ryzyko działań niepożądanych znikome, znacznie mniejsze niż podczas stosowania środków farmakologicznych. Na świecie krioanalgezja stosowana jest powszechnie zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. W Polsce dotychczas kriolezją leczymy pacjentów dorosłych, jednak chcemy umożliwić dostęp do korzyści płynących z tej metody również dzieciom.

Jakie korzyści płyną z zastosowania metody krioanalgezji dla pacjentów?

 • Metoda ta jest bardzo bezpieczna, a ryzyko działań niepożądanych znikome.
 • Zabieg jest kilkuminutowy i może być przeprowadzany w warunkach gabinetu zabiegowego jako leczenie bólu przewlekłego lub podczas operacji naprawczych jako metoda uśmierzania bólu pooperacyjnego.
 • Najważniejszymi zaletami zabiegu są jego efektywność i bezpieczeństwo.
 • Działa bezpośrednio i długotrwale po zabiegu.
 • Przeznaczona jest do walki z bólem przewlekłym (bóle stawów, tkanek miękkich).
 • Redukuje nasilenie bólu pooperacyjnego.
 • Ogranicza ryzyko powstawania bólu przetrwałego.
 • Redukuje zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe stosowane w okresie pooperacyjnym.
 • Umożliwia skrócenie czasu hospitalizacji pacjenta po wykonanej operacji.

Kto potrzebuje sprzętu?

Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie to miejsce, w którym po raz pierwszy w Polsce została użyta metoda krioanalgezji w trakcie operacji naprawy deformacji klatki piersiowej.

Klinika Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu jest jedyną w województwie zachodniopomorskim placówką zajmującą się kompleksowym leczeniem pacjentów w wieku rozwojowym ze schorzeniami ortopedycznymi i skutkami urazów narządu ruchu. Klinika ma szerokie możliwości diagnostyki tych schorzeń łącznie z badaniem rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonograficznych czy badań scyntygraficznych. W Klinice Ortopedii Dziecięcej wykonuje się wszystkie dostępne procedury operacyjne niezbędne do leczenia schorzeń ortopedycznych i urazowych u dzieci. W ciągu roku leczonych jest operacyjnie ponad 1000 pacjentów.

W szczególności jest to operacyjne leczenie:

 • wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu (stopy końsko-szpotawe, płasko-koślawe, dysplazja stawów biodrowych),
 • rekonstrukcje stawów po przebytych procesach zapalnych,
 • nierówności kończyn,
 • zniekształceń klatki piersiowej,
 • jałowych martwic (ch.Perthesa),
 • skrzywień kręgosłupa (skoliozy) - metodą trójpłaszczyznowej korekcji z dostępu przedniego i tylnego,
 • przykurczów i zaburzeń zborności stawów w niedowładach spastycznych i wiotkich,
 • zaburzeń osi kończyn po urazach,
 • młodzieńczego złuszczenia głowy kości udowej,
 • uszkodzonych struktur stawów kolanowych i barkowych - metodą artroskopową łącznie z rekonstrukcją, i przeszczepianiem więzadeł,
 • przykurczów stawów i skrzywień kręgosłupa u dzieci w przebiegu schorzeń neuromięśniowych.

W Klinice pracuje doświadczony zespól lekarski i pielęgniarski, w skład, którego wchodzi również lekarz specjalista rehabilitacji i rehabilitant.

Placówka dysponuje salą pooperacyjną wyposażoną w sprzęt monitorujący funkcje życiowe, gdzie pacjenci po zabiegach operacyjnych znajdują się pod ciągłą opieką wykwalifikowanego personelu.

Przypadki nagłe przyjmowane są w trakcie pełnionych przez Klinikę całodobowych dyżurów. Zespól lekarski Kliniki przyjmuje też pacjentów codziennie w dwóch Przychodniach Ortopedii Dziecięcej znajdujących się również w tym szpitalu.

Kto zbiera?

Stowarzyszenie Port Szczecin wspiera lokalne inicjatywy społeczne i wspiera mieszkańców województwa zachodniopomorskiego w ich działaniach. Tak jest i w tym wypadku. Razem możemy więcej!

W zbiórce pomagają i są oficjalnymi partnerami: Stowarzyszenie Extreme Wolf (www.extremewolf.pl) i Human Waste Zone (www.humanwastezone.com).

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.2022
  28.08.2022

  OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. https://dotuje.pl/blagam-o-pomoc

 • Arek - awatar

  Arek

  17.06.2022
  17.06.2022

  Zdrówka 😊

59 334 zł  z 110 000 zł (Cel)
Wpłaciło 188 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 188

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Malgorzata Burchardt - awatar
Malgorzata Burchardt
20
Alicja - awatar
Alicja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tomasz Wolski - awatar
Tomasz Wolski
150
kania - awatar
kania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Asia - awatar
Asia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
315

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij