Zbiórka Walka Marco z nieznanym wrogiem - zdjęcie główne

Walka Marco z nieznanym wrogiem

1 300 zł  z 1 300 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby

Najgorszy jest moment, kiedy nie wiesz tak naprawdę z czym walczysz. 

Marco to młody, ledwie 1,5 roczny pies. Kiedy do nas trafił nic nie wskazywało na to, że będzie jednym z naszych trudniejszych przypadków. W krótkim czasie zaobserwowaliśmy przewlekłe biegunki, a sam pies choć nie był jeszcze wychudzony - był dość szczupły. Badania wykluczyły pasożyty, giardie oraz kokcydia. Wyniki krwi również nic nie wykazały. Karmę zmienialiśmy kilkukrotnie - na jednej było lepiej, na innej gorzej. Pojawiły się problemy z niegojącymi się ranami, które minęły jednak po leczeniu.

Czas mijał, a Marco coraz bardziej chudł. Badania w końcu coś pokazały - problemy z trzustką. Wdrożyliśmy leczenie, wprowadziliśmy dietę. Zero poprawy, pies nadal nie przybierał na wadze.

Ponowne badania trzustki - wyniki w normie. Pojawiła się anemia, której wcześniej nie było. Anemia o nieznanej przyczynie.

B12, kwas foliowy, żelazo - wszystko w normie. Pasożyty, giardia, koronawirus, choroby odkleszczowe - wykluczone. IBD, tarczyca, cukrzyca, krążenie wrotno-oboczne - sprawdzone. USG jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej nic nie wykazało. 

Przyszedł czas na wizytę u kardiologa. Badania wykazały kardiomiopatię rozstrzeniową. Pani doktor nie ukrywała jednak, że według niej to nie to czego szukamy, że serce może być tylko jedną ze składowych.

Poziom erytrocytów choć bardzo powoli - wciąż spada. Niewykluczone, że za jakiś czas potrzebna będzie transfuzja.

Sam Marco choć znacznie wychudzony (aktualnie waży 13,2 kg, a przy swoim wzroście powinien ważyć przynajmniej 18-20 kg), czuje się bardzo dobrze. Biega, skacze, bawi się. Gdyby nie fakt, że jest chudy - nikt nie pomyślałby nawet, że cokolwiek mu dolega. Rany się wygoiły, skończyły się biegunki, ze strony serca również nie ma żadnych widocznych objawów. 

Nadal nie wiemy, dlaczego nie tyje ani skąd anemia. Konsultowany był już przez kilku lekarzy, nawet hematolog "rozłożyła ręce". Tylko w maju koszty diagnostyki wyniosły już 850 zł (a byłoby znacznie więcej, ale nasi kochani Lekarze część badań wykonali dla Marco za darmo). 

Niestety to nie koniec. W czwartek (24.05.2018 r.) mamy umówioną wizytę na Klinikach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dodatkowo coraz więcej osób sugeruje, że niezbędne będzie pobranie szpiku. Tylko w tym miesiącu przekroczymy więc na pewno 1000 złotych.

Choć to duże kwoty - chcemy o niego zawalczyć. On ma tylko 1,5 roku! Całe życie przed nim. Póki ogólnie czuje się dobrze - mamy czas na diagnostykę i wdrożenie leczenia. Kiedy zacznie czuć się źle - na szukanie przyczyny może już być za późno. Dlatego prosimy o pomoc.

Aktualizacje


 • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

  Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie

  04.07.2018
  04.07.2018

  Udało się zebrać na całość majowych kosztów, bardzo serdecznie dziękujemy! <3 <3 <3

  Dla tych, którzy nie śledzą naszego fanpage na facebooku - Marco po zwiększeniu dawki enzymów przybrał ponad kilogram, aktualnie waży 14,5 kg! Mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :) Nie zapominajcie o nim i trzymajcie za niego kciuki! :)

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  28.05.2018
  28.05.2018

  Marco, dużo zdrówka! Mam nadzieję, ze w końcu dostaniesz diagnozę i odpowiednie leki. Zaczniesz w końcu przybierać na wadze :)

  • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

   Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - Organizator zbiórki

   28.05.2018
   28.05.2018

   Też mam taką nadzieję! Póki co zjadam grzecznie nowe lekarstwa i czekamy na efekty - może tym razem się pojawią? W czerwcu mam również ponowną wizytę u kardiologa, aby sprawdzić, czy z moim serduszkiem już lepiej. Pozdrawiam serdecznie! Marco :)

 • Ewa G - awatar

  Ewa G

  26.05.2018
  26.05.2018

  Trzymam kciuki za twoje zdrówko.

  • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

   Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - Organizator zbiórki

   27.05.2018
   27.05.2018

   Dziękuję! Melduję, że lekarstwa bez grymaszenia zjadam ;) Marco

1 300 zł  z 1 300 zł (Cel)
Wpłaciły 32 osoby

Wpłaty: 32

Małgorzata Góra - awatar
Małgorzata Góra
275
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda Bigoszewska - awatar
Magda Bigoszewska
10
Izabela - awatar
Izabela
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna - awatar
Justyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
MonikaR - awatar
MonikaR
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina Witkowska - awatar
Paulina Witkowska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij