Zbiórka leczeniemichala - zdjęcie główne

leczeniemichala

134 000 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 112 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Zdziński - awatar

Michał Zdziński

Organizator zbiórki

Mam na imię Michał, mam 27 lat i dwa lata temu poślubiłem miłość swojego życia ze szkolnej ławki. Prowadziłem normalne życie zwykłego chłopaka. Miałem normalne marzenia, dom, rodzina,wakacje.  Od dziecka grałem w piłkę nożną w krakowskich klubach. 

W styczniu tego roku mój świat się zawalił. Miałem po zimowej przerwie wrócić na boisko by znów trenować i kopać piłkę, strzelać gole.

Niestety ten styczeń nie był taki sam jak w ubiegłych latach, tym razem wszystko potoczyło się inaczej... 

Wszystko zaczęło się niewinnie.

14 stycznia 2019 rok miałem zaplanowaną  operację na cieśń nadgarstka. 

To był 20 minutowy zabieg, który zakończył się sukcesem z punktu technicznego, a jednak problemy z brakiem czucia w prawej ręce niestety nie ustąpiły. Skierowano mnie do neurologa który zlecił rezonans głowy. 


24 stycznia- rezonans głowy i w tym samym dniu telefon, aby pilnie wstawić się po odbiór wyniku, który wykazał torbielowaty guz lewej półkuli mózgu wielkości 59x56x52 mm z widocznymi naczyniami wewnątrz guza. 

Czas się zatrzymał. Nie wierzyłem, że to dzieje się naprawdę. 

Następnego dnia miałem spotkanie z neurochirurgiem, rokowania nie były dobre. 

Guz umiejscowiony był w płacie ciemieniowym, a także nieznacznie w czołowym i skroniowym. Zagrożony był ośrodek ruchu prawej strony oraz ośrodek mowy. 

Ta informacja mnie sparaliżowała, jeżeli zgodzę się na operacje mogę obudzić się kaleką.

Z drugiej strony jak mam nie podjąć decyzji skoro w mojej głowie tyka bomba, która rośnie i zabiera mi sprawność ciała. 

Operacja została zaplanowana na 25 lutego w szpitalu św. Rafała w Krakowie. 

Po wybudzeniu cała prawa strona mojego ciała była zdrętwiała, nie czułem ręki, dodatkowo nie byłem wstanie nic powiedzieć. Musiałem sobie wyobrażać słowa mając zamknięte oczy.

Uczyć się mówić na nowo. 

Mimo to na następny dzień po operacji wstałem z łóżka i próbowałem przejść o własnych silach, co dla neurochirurgów było wręcz cudem. 

Dalej jednak wymagałem ciężkiej rehabilitacji która trwała 7 tygodni. Dzięki rehabilitacji jedynym skutkiem ubocznym jest niedowład prawej reki. Ciężko mi się jest teraz podpisać, co kiedyś było normalne i wyuczone. 

Niestety przez to ze guz był ogromny nie udało się go w pełni wyciąć.  Część która została wymaga dalszego leczenia. 

Po miesiącu oczekiwania wyniki biopsji wykazały, że jest to Gwiaździak Rozlany II stopnia złośliwości (glejak). 

Szczęśliwie zostałem zakwalifikowany do radioterapii protonowej, która odbywała się w Bronowicach i gdzie przyjąłem 29 sesji naświetleń. Następny etap to chemioterapia, która dostanę pod koniec roku. 

Niestety tutaj kończy się leczenie refundowane w Polsce. 

Istnieją możliwości, które wzmacniają oraz wpływają pozytywnie na efekty terapii, które za granica są standardem- są odpłatne u nas. 

W ramach leczenia dodatkowego lekarze zlecili mi miedzy innym: terapie olejkami konopnymi, zabieg onkotermii, komora hiperbaryczna, wlewy z kurkuminy oraz kwasu salinomycyny, suplementacja czy leki które będę musiał zażywać już do końca życia. 

Niestety oszczędności bardzo szybko zaczęły się kurczyć, dlatego proszę wszystkich o pomoc.


Nigdy nie sądziłem, że będę prosić o pomoc finansową i to pieniądze będą wyznacznikiem mojego zdrowia. 

Dziękuje wszystkim, którzy swoją dobrą wolą przekażą kwotę na moje leczenie, a ja wygram swój najważniejszy mecz życia i pokonam glejaka.  

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.10.2019
  12.10.2019

  Powodzenia i duzo zdrowia

 • powodzenia :) - awatar

  powodzenia :)

  02.10.2019
  02.10.2019

  trzymam kciuki :)

 • Asia Pawel Kostek - awatar

  Asia Pawel Kostek

  01.10.2019
  01.10.2019

  Powodzenia!! Zdrowiej szybko!!

 • irena.L - awatar

  irena.L

  25.09.2019
  25.09.2019

  Michał życzę Bożej Opatrzności!!!

 • Junior - awatar

  Junior

  24.09.2019
  24.09.2019

  3maj się

134 000 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 112 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Zdziński - awatar

Michał Zdziński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 112

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Benita - awatar
Benita
20
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij