Zbiórka Wyrok Toli - mastocytoma jelit - zdjęcie główne

Wyrok Toli - mastocytoma jelit

958 zł  z 958 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

A miało być tak pięknie...

Miało być już tylko lepiej. Po latach spędzonych na kilkucentymetrowej warstwie własnych (i nie tylko) odchodów los Toli i jej braci miał się w końcu odmienić...

W tym miejscu psiaki spędziły ponad 8 lat...

Miało być lepiej, miały cieszyć się jeszcze długim życiem. Mimo problemów ze skórą - nic nie wskazywało na to, że jest coś gorszego. Badania krwi - jak u młodego psa. Tola została poddana sterylizacji, która ujawniła coś, o czym nie mieliśmy pojęcia... 

Zmiany na całej długości jelit tak małe, że nie do zobaczenia na USG. Wiadomo jednak, że jelita nie są zdrowe. Podczas sterylizacji pobrano wycinki jelita do badań diagnostycznych oraz wykonano biopsje z węzłów chłonnych, które następie wysłane zostały do Berlina. 

Sama Tola na kroplówkach i lekach dość szybko doszła po operacji do siebie, a my czekaliśmy na wyniki badań. W końcu przyszły i nie napawają optymizmem...

Mastocytoma jelit. Jak czytamy w tłumaczeniu wyników: "[...] występują tylko rzadko w przewodzie pokarmowym psów. Nowotwory te rosną tu agresywniej w porównaniu do tych ze skóry." Rokowanie bardzo ostrożne...

Ze względu na rozległość nowotworu - nie jesteśmy w stanie go usunąć. Chcemy skonsultować się z onkologiem i wtedy dopiero podejmiemy decyzję, co dalej z tym robimy.

Na ten moment do zapłaty mamy już jednak 958 zł za dotychczasowe badania, diagnostykę, zabiegi i leczenie. Tola miała wykonaną morfologię i biochemię, usg, sterylizację, resekcję jelita, biopsję węzłów chłonnych, do tego leki i kroplówki po zabiegu, a na koniec diagnostyka pobranego materiału w Berlinie. Wszystko to razem dało kwotę jak powyżej... To nie jedyny nasz poważnie chory zwierzak, faktura za miesiąc maj wyniosła 4 tysiące złotych... Jedną ze składowych tej faktury jest właśnie leczenie Toli, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie dla suni.

Sama Tola prócz lekkiej biegunki nie daje po sobie poznać, że coś jej dolega. Niektóre źródła podają jednak, że w przypadku mastocytomy przewodu pokarmowego zostało jej maksymalnie kilka miesięcy życia... Osobiście mamy nadzieję, że będzie to zdecydowanie dłużej i Tola zazna spokojnej starości wśród kochających ją ludzi.

Aktualizacje


 • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

  Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie

  11.07.2018
  11.07.2018

  Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać na całość zaległości za operację i diagnostykę Toli, serdecznie dziękujemy! <3 <3 <3

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  08.07.2018
  08.07.2018

  Tolu, dużo zdrówka!

  • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

   Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - Organizator zbiórki

   11.07.2018
   11.07.2018

   Bardzo dziękujemy! Póki co, mimo nowotworu Tola czuje się dość dobrze, mamy nadzieję, że przeżyje dłużej, niż podają medyczne artykuły :)

958 zł  z 958 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Małgorzata Góra - awatar
Małgorzata Góra
198
Alicja - awatar
Alicja
10
Sara Grydz - awatar
Sara Grydz
20
Magda - awatar
Magda
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Elżbieta Pawlus - awatar
Elżbieta Pawlus
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij