Zbiórka Wyrok Toli - mastocytoma jelit - zdjęcie główne

Wyrok Toli - mastocytoma jelit

958 zł  z 958 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

A miało być tak pięknie...

Miało być już tylko lepiej. Po latach spędzonych na kilkucentymetrowej warstwie własnych (i nie tylko) odchodów los Toli i jej braci miał się w końcu odmienić...

W tym miejscu psiaki spędziły ponad 8 lat...

Miało być lepiej, miały cieszyć się jeszcze długim życiem. Mimo problemów ze skórą - nic nie wskazywało na to, że jest coś gorszego. Badania krwi - jak u młodego psa. Tola została poddana sterylizacji, która ujawniła coś, o czym nie mieliśmy pojęcia... 

Zmiany na całej długości jelit tak małe, że nie do zobaczenia na USG. Wiadomo jednak, że jelita nie są zdrowe. Podczas sterylizacji pobrano wycinki jelita do badań diagnostycznych oraz wykonano biopsje z węzłów chłonnych, które następie wysłane zostały do Berlina. 

Sama Tola na kroplówkach i lekach dość szybko doszła po operacji do siebie, a my czekaliśmy na wyniki badań. W końcu przyszły i nie napawają optymizmem...

Mastocytoma jelit. Jak czytamy w tłumaczeniu wyników: "[...] występują tylko rzadko w przewodzie pokarmowym psów. Nowotwory te rosną tu agresywniej w porównaniu do tych ze skóry." Rokowanie bardzo ostrożne...

Ze względu na rozległość nowotworu - nie jesteśmy w stanie go usunąć. Chcemy skonsultować się z onkologiem i wtedy dopiero podejmiemy decyzję, co dalej z tym robimy.

Na ten moment do zapłaty mamy już jednak 958 zł za dotychczasowe badania, diagnostykę, zabiegi i leczenie. Tola miała wykonaną morfologię i biochemię, usg, sterylizację, resekcję jelita, biopsję węzłów chłonnych, do tego leki i kroplówki po zabiegu, a na koniec diagnostyka pobranego materiału w Berlinie. Wszystko to razem dało kwotę jak powyżej... To nie jedyny nasz poważnie chory zwierzak, faktura za miesiąc maj wyniosła 4 tysiące złotych... Jedną ze składowych tej faktury jest właśnie leczenie Toli, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie dla suni.

Sama Tola prócz lekkiej biegunki nie daje po sobie poznać, że coś jej dolega. Niektóre źródła podają jednak, że w przypadku mastocytomy przewodu pokarmowego zostało jej maksymalnie kilka miesięcy życia... Osobiście mamy nadzieję, że będzie to zdecydowanie dłużej i Tola zazna spokojnej starości wśród kochających ją ludzi.

Aktualizacje


 • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

  Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie

  11.07.2018
  11.07.2018

  Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać na całość zaległości za operację i diagnostykę Toli, serdecznie dziękujemy! <3 <3 <3

Komentarze


 • Alicja - awatar

  Alicja

  08.07.2018
  08.07.2018

  Tolu, dużo zdrówka!

  • Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - awatar

   Jagodzianki, czyli futrzasta sfora bezdomniaków w potrzebie - Organizator zbiórki

   11.07.2018
   11.07.2018

   Bardzo dziękujemy! Póki co, mimo nowotworu Tola czuje się dość dobrze, mamy nadzieję, że przeżyje dłużej, niż podają medyczne artykuły :)

958 zł  z 958 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób

Wpłaty: 35

Małgorzata Góra - awatar
Małgorzata Góra
198
Alicja - awatar
Alicja
10
Sara Grydz - awatar
Sara Grydz
20
Magda - awatar
Magda
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Elżbieta Pawlus - awatar
Elżbieta Pawlus
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij