Zbiórka Pomagamy Lence w samodzielności - zdjęcie główne

Pomagamy Lence w samodzielności

250 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Karolina Warzała - awatar

Karolina Warzała

Organizator zbiórki

Witam jestem ciocią Lenki nasza kruszynka urodziła się 6lat temu był to najwspanialszy dzień dla jej rodziców ale tez dla nas rodziny. Niestety radość nie trwała długo po tym jak okazało się ze Lenka urodziła się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym.  Wtedy zaczeliśmy wszyscy walczyć o jej samodzielność i marzenia. Rehabilitacja i turnusy są to duże koszty leczenia, ale wiem ze Dzięki Wam Wszystkim damy radę. 

Dziękujemy za każdą pomoc 


Papież Jan Paweł II  powiedział kiedyś: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Prosimy, pomóżcie naszej Kruszynce Lence spełnić marzenia o normalnym życiu - w biegu, podskokach, a nie tylko w tęsknocie, gdy siedzi w oknie i patrzy na inne dzieci...

" Kilka słów od rodziców"

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym , wyjątkowym, niezastąpionym. Dziecko jest dumą i nadzieją dla rodziców, jest także ich słońcem i uśmiechem. I taka jest właśnie nasza córeczka Lenka. Dla świata jest jednym z wielu dzieci, dla nas jest całym światem…

   Lenka urodziła się w kwietniu 2010 roku. Była dzieckiem przez nas bardzo wyczekiwanym.  Bez  żadnych podejrzeń otrzymała po porodzie 10 pkt w skali Apgar i została wypisana do domu jako zdrowe dziecko z zaleceniem standardowych wizyt kontrolnych. Około 3 miesiąca życia spostrzegliśmy , że nasza córeczka przechyla główkę na lewą stronę,  Specjalista neurolog-postawił diagnozę asymetrii- niestety był to początek trudności jakie zaczęły na nas spadać.  Diagnoza o asymetrii dawała wielką szansę na szybki powrót do zdrowia, nic jednak nie wskazywało na objawy poważnej choroby. Lenka regularnie uczęszczała na rehabilitacje, a my odetchnęliśmy z ulgą i w rehabilitacji upatrywaliśmy skutecznego leku.

   Niestety życie napisało zupełnie inny scenariusz. Miesiące mijały, Lenka nie rozwijała się tak szybko jak inne dzieci, a lekarze po wielu specjalistycznych badaniach postawili diagnozę: mózgowe porażenie dziecięce. Łzy cisnęły nam się do oczu, byliśmy zarówno przestraszeni przyszłością naszej córki, jak również naszą własną niewiedzą na temat MPD. Moment diagnozy był dla nas momentem trudnym, ale jednocześnie umocnił nas w walce o dobro naszej kochanej córeczki. Rehabilitacja i zajęcia rozwojowe stały się naszym swoistym zegarem, zaczęły nam wyznaczać rytm dnia. Diagnoza stała się początkiem naszej drogi w walce o szczęście dziecka. Intensywna rehabilitacja pozwoliła Lence nauczyć się samodzielnie siedzieć, raczkować. Na swoje drugie urodziny Lenka po raz pierwszy wstała, był to moment dla nas bardzo przełomowy. Utwierdził nas w przekonaniu , że pokonamy wszystkie napotkane trudności, że dzięki wsparciu i rehabilitacji nasza córeczka stanie się jeszcze samodzielnym dzieckiem. Choroba dotknęła nie tyko motorykę ale i spowolniła rozwój intelektualny. Nie wiemy dokładnie, co Lenka czuje, ponieważ nie potrafi nam o tym powiedzieć. Ona nas rozumie, wyraża swoje emocje za pomocą gestów i głosu. Cały czas uczymy się ją rozumieć. W jej wielkich dużych brązowych oczkach codziennie widzimy tęsknotę za samodzielnością, determinację w walce o własne „Ja”.


    Dziś mija już ponad 6 lat od postawienia diagnozy, a Lenka zrobiła ogromny postęp w swoim rozwoju. Zaczyna samodzielnie chodzić. Dla nas jest to milowy krok, radość. Dla niej nieschodzący uśmiech z twarzy i duma. Nie udało by nam się osiągnąć tego sukcesu , gdyby nie intensywna rehabilitacja, operacja a przede wszystkim udział w turnusach rehabilitacyjnych. To właśnie po pierwszym 14-dniowym turnusie Lenka osiągnęła większy postęp niż przez rok stacjonarnej rehabilitacji. A co najważniejsze odżyła nadzieją , że Lenka będzie samodzielnie funkcjonować, chodzić a nawet skakać. I to sama, zupełnie sama, bez niczyjej pomocy. Rozgrzane nadzieją serce chłodzi cena turnusów - dla Lenki najlepiej by było, gdyby pojechała na 2 turnusy w roku. Najbliższy w czerwcu 2017 r.. Przed nami jeszcze pewnie wiele różnych form terapii, kuracji i rehabilitacji. I dobrze, bo nie zamierzamy się poddać w walce o sprawność naszej córeczki. Bardzo pragniemy, aby nasze dziecko mogło się prawidłowo rozwijać, cieszyć się dzieciństwem, bawić się z innymi dziećmi - bez tych wszystkich przeszkód, które postawiło na jej drodze życie. Dlatego ten list jest gorącą prośba o nadzieję , o uszczęśliwienie naszej Lenki, o szansę na jej  samodzielność. Proszę spojrzeć w jej oczy, a zobaczą Państwo ciepłą , kochaną dziewczynkę, ukochane dziecko , które marzy nie o zabawkach tylko samodzielności.

 

„W każdym dziecku istnieje nieskończona potrzeba kochania go takim jakie jest, z całą jego indywidualnością.”

 https://www.facebook.com/pomagamylence/?ref=ts&fref=ts

Komentarze


 • Aga,Zuza, Jerzy - awatar

  Aga,Zuza, Jerzy

  17.02.2017
  17.02.2017

  Pozdrawiamy :-)

  • Karolina Warzała - awatar

   Karolina Warzała - Organizator zbiórki

   17.02.2017
   17.02.2017

   Dziękuję bardo 😘😘

250 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Karolina Warzała - awatar

Karolina Warzała

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Rafał - awatar
Rafał
30
Aga,Zuza, Jerzy - awatar
Aga,Zuza, Jerzy
50
Karolcia hepner - awatar
Karolcia hepner
30
Marlena Sroczyńska Ratał - awatar
Marlena Sroczyńska Ratał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
pomoc - awatar
pomoc
20
Mała Mi - awatar
Mała Mi
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij