Zbiórka Za wcześnie na śmierć - zdjęcie główne

Za wcześnie na śmierć

490 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

Leonka z nami już nie na, ale dług pozostał. Brakuje jakieś 200 zł ( 100 zł poszło na karmę+ prowizja) 

03.05

Leonek wczoraj odszedł. Po odstawieniu kroplówek jego stan bardzo się pogorszył. Nie jadł, nie reagował na nic, leżał skulony. Przed podjęciem decyzji powtórzyliśmy badania, parametry poszły  mocno w górę, w przeciągu 5 dni od ostatnich badań. 

Śmierć Leonka to dla nas ogromny ból. Ale wiemy, że zrobiliśmy co trzeba. 


Edit 26.04

Leon miał dziś badana krew i jonogram. Niestety mocznik i kreatynina wzrosła :( Krew ma rozrzedzoną, od dziś będzie dostawał po pół kroplówki. Doszedł też ropień, który został wczoraj oczyszczony, został wydrążony inny antybiotyk. Tyle dobrego, że ma apetyt i ma dobre samopoczucie. Na dzień dzisiejszy dług w lecznicy wynosi około 350 zł + została zamowiona karma za 100 zł. We wtorek wizyta kontrolna, potem zobaczymy jak siebie będzie radził bez kroplówek. :(  Po majówce badania krwi. 

l

Edit

Leonkowi wciąż podajemy leki i kroplówki. Niestety doszła biegunka. W piątek będzie miał biochemie i jonogram. Na szczęście samopoczucie Leona się poprawiło, a i apetyt ma większy. Została zamówiona karma z obniżonym fosforem. Potem będziemy myśleć o wizycie u radiologa i USG z Dopplerem. 

Leonek jest kotem działkowym od 3 lat. Jako młody kocur został prawdopodobnie podrzucony na działki. Od tego czasu dokarmia go kobieta, o wielkim sercu dla zwierząt i starszy Pan, dla którego Leonek jest oczkiem w głowie.  Zimą został wykastrowany. Dotychczas wszelkie koszty za odrobaczanie czy leczenie różnych infekcji  opłacali sami. Tym razem, też nie chcieli prosić o pomóc... ale nie spodziewali się takiej wstępnej diagnozy.

Leonek ostatnio podupadł na zdrowiu. Stal się apatyczny i nie chciał jeść, chociaż zawsze czekał pierwszy na śniadanie. Karmiciele od razu zabrali go do weterynarza.  Biochemia, parametry nerkowe wyszły złe. W pyszczku bagno. Dostał antybiotyki, przez 3 dni dostawał kroplówki. Mieliśmy wielką nadzieję, że nerki ruszą. Niestety, parametry nerkowe poszły w górę. Na działkach grasuje truciciel, już kilka kotów zostało znalezionych martwych z pianą w pysku. Możliwe, że Leonek skubnął coś zatrutego.

Ma około 4 lat. W tym wieku przewlekła niewydolność nerek zdarza się,choć częściej chorują koty starsze.  liczymy, że to ostra niewydolnośc, i  nerki zaczną pracować.  Póki co, nie dopuszczamy do siebie myśli, żeby poddać go eutanazji. Póki jest nadzieja, będziemy robić wszystko, żeby go z tego wyciągnąć, a jeśli okaże się, że to PNN,  to zrobimy wszystko, aby jego życie było komfortowe i bezbolesne, na ile to będzie możliwe.  Wiąże się to z kolejnymi wizytami, a co za tym idzie kosztami.  Fundacja Alarmowy Fundusz Nadzieji na Życie  zgodziła się pomóc, i w porozumieniu z Panią prezes powstała zbiórka.  Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przesłane na Fundacyjne konto. 

Dzisiaj- w Wielką Sobotę pojechaliśmy z Leonkiem na kolejną kroplówkę.  Cierpliwie ją znosi. Po świętach powtorna biochemia. Trzymajcie kciuki, żeby nasz działkowicz się z tego wygrzebał a nerki zaczęły współpracować.

Wstawiam wypis z dotychczasowych wizyt

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
490 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jolanta T - awatar
Jolanta T
20
Sylwia Wojtasik - awatar
Sylwia Wojtasik
20
Dorota - awatar
Dorota
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Szuryn - awatar
Karolina Szuryn
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij