Zbiórka Za wcześnie na śmierć - zdjęcie główne

Za wcześnie na śmierć

490 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

Leonka z nami już nie na, ale dług pozostał. Brakuje jakieś 200 zł ( 100 zł poszło na karmę+ prowizja) 

03.05

Leonek wczoraj odszedł. Po odstawieniu kroplówek jego stan bardzo się pogorszył. Nie jadł, nie reagował na nic, leżał skulony. Przed podjęciem decyzji powtórzyliśmy badania, parametry poszły  mocno w górę, w przeciągu 5 dni od ostatnich badań. 

Śmierć Leonka to dla nas ogromny ból. Ale wiemy, że zrobiliśmy co trzeba. 


Edit 26.04

Leon miał dziś badana krew i jonogram. Niestety mocznik i kreatynina wzrosła :( Krew ma rozrzedzoną, od dziś będzie dostawał po pół kroplówki. Doszedł też ropień, który został wczoraj oczyszczony, został wydrążony inny antybiotyk. Tyle dobrego, że ma apetyt i ma dobre samopoczucie. Na dzień dzisiejszy dług w lecznicy wynosi około 350 zł + została zamowiona karma za 100 zł. We wtorek wizyta kontrolna, potem zobaczymy jak siebie będzie radził bez kroplówek. :(  Po majówce badania krwi. 

l

Edit

Leonkowi wciąż podajemy leki i kroplówki. Niestety doszła biegunka. W piątek będzie miał biochemie i jonogram. Na szczęście samopoczucie Leona się poprawiło, a i apetyt ma większy. Została zamówiona karma z obniżonym fosforem. Potem będziemy myśleć o wizycie u radiologa i USG z Dopplerem. 

Leonek jest kotem działkowym od 3 lat. Jako młody kocur został prawdopodobnie podrzucony na działki. Od tego czasu dokarmia go kobieta, o wielkim sercu dla zwierząt i starszy Pan, dla którego Leonek jest oczkiem w głowie.  Zimą został wykastrowany. Dotychczas wszelkie koszty za odrobaczanie czy leczenie różnych infekcji  opłacali sami. Tym razem, też nie chcieli prosić o pomóc... ale nie spodziewali się takiej wstępnej diagnozy.

Leonek ostatnio podupadł na zdrowiu. Stal się apatyczny i nie chciał jeść, chociaż zawsze czekał pierwszy na śniadanie. Karmiciele od razu zabrali go do weterynarza.  Biochemia, parametry nerkowe wyszły złe. W pyszczku bagno. Dostał antybiotyki, przez 3 dni dostawał kroplówki. Mieliśmy wielką nadzieję, że nerki ruszą. Niestety, parametry nerkowe poszły w górę. Na działkach grasuje truciciel, już kilka kotów zostało znalezionych martwych z pianą w pysku. Możliwe, że Leonek skubnął coś zatrutego.

Ma około 4 lat. W tym wieku przewlekła niewydolność nerek zdarza się,choć częściej chorują koty starsze.  liczymy, że to ostra niewydolnośc, i  nerki zaczną pracować.  Póki co, nie dopuszczamy do siebie myśli, żeby poddać go eutanazji. Póki jest nadzieja, będziemy robić wszystko, żeby go z tego wyciągnąć, a jeśli okaże się, że to PNN,  to zrobimy wszystko, aby jego życie było komfortowe i bezbolesne, na ile to będzie możliwe.  Wiąże się to z kolejnymi wizytami, a co za tym idzie kosztami.  Fundacja Alarmowy Fundusz Nadzieji na Życie  zgodziła się pomóc, i w porozumieniu z Panią prezes powstała zbiórka.  Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przesłane na Fundacyjne konto. 

Dzisiaj- w Wielką Sobotę pojechaliśmy z Leonkiem na kolejną kroplówkę.  Cierpliwie ją znosi. Po świętach powtorna biochemia. Trzymajcie kciuki, żeby nasz działkowicz się z tego wygrzebał a nerki zaczęły współpracować.

Wstawiam wypis z dotychczasowych wizyt

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
490 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magda Kopczyńska - awatar

Magda Kopczyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jolanta T - awatar
Jolanta T
20
Sylwia Wojtasik - awatar
Sylwia Wojtasik
20
Dorota - awatar
Dorota
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Szuryn - awatar
Karolina Szuryn
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij