Zbiórka Walka o życie Libora - zdjęcie główne

Walka o życie Libora

7 311 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Agnieszka Dembska - awatar

Agnieszka Dembska

Organizator zbiórki

„Stajesz się odpowiedzialny  na zawsze za to, co oswoiłeś”


Libor – to nie tylko zwierze. To przyjaciel i towarzysz mojego życia. Ponad 11 lat razem w szczęściu, przyjaźni, zdrowiu i w chorobie. Niestety to też kilka chwil, w których traci się wszystko, w zależności od podjętej decyzji – tu i teraz.  

Żyjąc ze zwierzętami  zawsze prędzej czy później przychodzą ciężkie chwile, w których ważą się losy życia lub śmierci. Los żywej istoty zależy od Ciebie i Twojej decyzji.  Przez wszystkie lata spędzone z Liborem spotykały nas głównie dobre chwile, rozwój przyjaźni i wspólnych relacji.  

Jako właściciel konia dbasz o to, aby Twój przyjaciel miał się jak najlepiej, aby miał dobre warunki, fantastyczną opiekę i był szczęśliwy dzięki Tobie. Leczysz, gdy przyjdzie czas choroby. Walczysz i robisz wszystko dla życia, za które stałeś się odpowiedzialny.

 Wiesz, że zawsze może nadejść ciężki czas, gdy nagle, właśnie na Twoich barkach spocznie decyzja ważące dalsze jego losy. Łudzisz się, że może akurat Ciebie to nie spotka, bo robisz wszystko by zapobiec takim sytuacjom. Niestety, rzeczywistość okazuje się inna i dostajesz informacje, że Twój przyjaciel źle się czuje. Jeszcze liczysz, że to coś „typowego” i  łatwego do wyleczenia, albo że właściciel stajni przesadza.


 Niestety, tym razem u nas okazało się inaczej.

Diagnoza – kolka. Najczęstsza przyczyna śmierci konia i  niejednokrotnie bardzo ciężka do wyleczenia. Wczesne objawy nie zawsze są dobrze widoczne i nie są tak łatwe do zdiagnozowania jak kaszel. Z każdą minutą wzrasta niebezpieczeństwo coraz  gorszych powikłań.

Na naszą niekorzyść grał czas, w którym zostały zauważone objawy – weekend, wieczór, okres urlopowy. Na szczęście udało się w końcu dotrzeć do lekarza weterynarii, który w miarę szybko do nas dotarł i natychmiastowo rozpoczął niezbędne leczenie. Libor borykał się z mocnym zagazowaiem i niedrożnością, znacznie przesuniętą okrężnicą, ogromnym bólem i cierpieniem.

Niestety po podaniu odpowiednich leków i płynów, przeprowadzonych akcji odbarczających Libor nie reaguje na leczenie w oczekiwany przez wszystkich sposób, objawy bólowe nasilają się, a koń potrzebuje jak najszybszego dalszego leczenia, najlepiej w klinice, ze stołem operacyjnym tuż obok w razie potrzeby i całodobową opieką lekarza.

Klinika jest oddalona ponad 300 km od miejsca, w którym jesteśmy – to są kolejne godziny w chorobie, grożące dalszymi powikłaniami.

Transport, pobyt i leczenie w klinice wiążą się z ogromnymi kosztami.  Kosztami tu i teraz.

Mam dosłownie kilka chwil na podjęcie decyzji czy wzywamy transport i wieziemy konia, czy próbujemy dalszego leczenia na miejscu, które może się udać, ale nie musi, a gdy stan się pogorszy, być może będzie potrzebny stół operacyjny, na który koń może już nie zdążyć dojechać.

Jesteś odpowiedzialny za swojego przyjaciela, więc podejmujesz racjonalną decyzję by jechać, póki stan konia na to pozwala i daje nadzieję na dalszą pomoc.

W kilka chwil decyduję o szansach na uratowanie życia. 

Koszta związane z ratowaniem Libora wahają się między 6000-8000 zł netto, zakładając, że po powrocie z kliniki nie będzie już dalszych powikłań. 

Decyzja podjęta w chwilę, w końcu ratować życie należy zawsze i wszędzie.

 Życie jest bezcenne, niestety leczenie niesie za sobą duże wydatki, które zawsze zaskakują.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Adam Łuczyński - awatar

  Adam Łuczyński

  23.07.2019
  23.07.2019

  Powodzenia! ;)

 • Dawid Konior - awatar

  Dawid Konior

  22.07.2019
  22.07.2019

  Napewno sie uda uzbierać! :-)

  • Agnieszka Dembska - awatar

   Agnieszka Dembska - Organizator zbiórki

   22.07.2019
   22.07.2019

   Dziękuje, damy radę! :)

 • Natalia - awatar

  Natalia

  22.07.2019
  22.07.2019

  Powodzenia :)

  • Agnieszka Dembska - awatar

   Agnieszka Dembska - Organizator zbiórki

   22.07.2019
   22.07.2019

   Dziękuje :)

 • Karol - awatar

  Karol

  22.07.2019
  22.07.2019

  Powodzenia dla konia

  • Agnieszka Dembska - awatar

   Agnieszka Dembska - Organizator zbiórki

   22.07.2019
   22.07.2019

   Dziękuje!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.07.2019
  22.07.2019

  Trzymam kciuki!!!

7 311 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Agnieszka Dembska - awatar

Agnieszka Dembska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Adam Łuczyński - awatar
Adam Łuczyński
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Ula. - awatar
Ula.
20
Lolek - awatar
Lolek
50
Anna - awatar
Anna
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5 800
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Dawid Konior - awatar
Dawid Konior
50
Giertuga Anita - awatar
Giertuga Anita
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij