Zbiórka Lilu i jej bracia - zdjęcie główne

Lilu i jej bracia

817 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Pojawiły się znienacka. Cztery włochate stworki z zaklejonymi oczami. Pełzały po ziemi, w kurzu, po porzuconych sprzętach i zwiędniętej trawie. Darły się wniebogłosy. Ich dzika mama musiała przynieść je wczesnym rankiem. Kręciła się wokół nich nerwowo, lecz maluszki rozchodziły się jej na wszystkie strony. Osoba, która zauważyła rodzinkę umieściła maluchy w kartonie, by były bezpieczniejsze. Od razu też zaczęła szukać dla nich pomocy, bo na pierwszy rzut oka widziała, że są chore. Ropa na oczach szczelnie skleiła ich powieki, a z nosków sączyła się wydzielina. Niestety, tego samego dnia kocia mama zginęła na pobliskiej drodze pod kołami przejeżdżającego samochodu. 

Gdy pojechaliśmy na miejsce okazało się, że podwórko, na którym wylądowały dzieciaki, sąsiaduje z bardzo ruchliwą drogą przelotową. Kocięta nie potrafią jeszcze jeść z miseczki, mają zaawansowany katar i bez wsparcia człowieka, nie mają szans na przeżycie. Dowiedzieliśmy się również, że tego samego dnia, w tym samym miejscu, pod kołami auta zginęła jeszcze jedna kotka. 

Chcąc nie chcąc, zapakowaliśmy cztery ugilone brudaski do transportera i pojechaliśmy do lecznicy. 

Kocięta mają około miesiąca, mają infekcję górnych dróg oddechowych, dostają antybiotyki, karmione są butelką. Rudy chłopiec ma zdeformowany pyszczek, ma cofniętą żuchwę, co w znacznym stopniu utrudnia mu pobieranie mleka. 

Mimo ogromnej ilości kotów pod opieką nie mogliśmy zostawić tych maleństw na pastwę losu.

One straciły wszystko co miały. Straciły mamę. Są chore, przerażone i niczemu winne. 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.2019
  12.07.2019

  Chciałabym przytulić malucha...

 • Barbara Kabala - awatar

  Barbara Kabala

  20.06.2019
  20.06.2019

  Mam nadzieję że te maleństwa przeżyją i znajdą domki

 • Joanna Arvaniti - awatar

  Joanna Arvaniti

  16.06.2019
  16.06.2019

  Maleńkie dzieciątka, trzymajcie się, rośnijcie i bądźcie szczęśliwe.

817 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Wpłaty: 31

Michał - awatar
Michał
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Żaneta - awatar
Żaneta
7
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij