Kochani potrzebujemy środków na opiekę weterynaryjną dla uratowanych lisków.

Pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! w Krakowie znajdują się 3 lisy.

Toto

Nasza "księżna" Toto - to lisiczka pospolita, która w 2013 roku została uratowana z fermy zwierząt futerkowych i trafiła pod specjalistyczną opiekę do behawiorystki zwierzęcej w Krakowie, pod której opieką znajdował się już jeden szczęśliwy lis. Toto jest zabieganą i zapracowaną lisiczką. Zawsze się gdzieś spieszy i wiecznie jest już gdzieś spóźniona. Między węszeniem, eksploracją terenu i polowaniem na patyki czasem potrafi się też zatrzymać i rozpłynąć podczas głasków jakimi obdarzają ją jej opiekunki.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Ygritte

Kolejny liskiem, który rok później dołączył do "paczki" w Krakowie była Ygritte (lisiczka polarna). "30.03.2014 do Schroniska w Korabiewicach trafiła zapomniana przez świat lisiczka polarna. Życie tej maleńkiej samiczki zaczęło się w fermowej klatce, potem w niewyjaśnionych okolicznościach trafiła na śmietnik w podwarszawskiej miejscowości. Prosto ze śmieci znalazła się w telewizyjnych studiach i na okładkach gazet- "Nietypowy podopieczny jednego z Warszawskich stowarzyszeń". W całym zamieszaniu zapomniano jednak, że to czująca istota. Wymagające i bardzo wrażliwe zwierzę. Kiedy przestała być medialnie użyteczna, trafiła do mini zoo. Nie wiemy w jakich warunkach dokładnie przebywała, lecz z lisiej gwiazdy pozostał tylko cień. Pozbawiona kontaktu z człowiekiem i prawidłowej opieki zdziczała, zbrzydła, zżółkła od własnego moczu, a pazury osiągnęły gigantyczną długość."

Dziś Ygritte znów "się uśmiecha". Nie jest już gwiazdą telewizyjną, ale niezaprzeczalnie jest gwiazdeczką "Filletowej Paczki". Jej oczy znów rozbłysły szczęściem, a stan zdrowia bardzo się poprawił.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Monika

W ubiegłym roku aktywiści zbierając materiał filmowy do reportażu "Jutro będzie futro" na jednej z ferm, pod lisią klatką zobaczyli leżące na stercie odchodów jeszcze ślepe szczenię. Wyziębione, z ropiejącą raną w miejscu gdzie powinien znajdować się mały ogonek. Dzięki zaangażowaniu Mateusza od Kury Fatimy lisiczka została odratowana, odkarmiona i wyleczona. Następnie została umieszczona z resztą krakowskich lisów. Wyrosła na zawadiacką i pewną siebie małą "kobietę". Jej ograniczony brak lęku przed człowiekiem to zarówno zaleta jak i wada. Czasem Monika przychodzi się głaskać o nogi lub ręce - jest wtedy najrozkoszniejsza na świecie. Jednak podczas aktów "furii", kiedy Monika nie dostaje tego czego chce - natychmiast - obie jej opiekunki zostały już niejednokrotnie pokąsane. Nie zmienia to jednak ich stosunku do Moniki - bo jak mówią "Jest postrzelona, ale nie da się jej nie kochać"

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Na co konkretnie zbieramy?

W tym roku oprócz podstawowych szczepień i zabezpieczenia przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym doszły nam dwa dodatkowe zabiegi.

Absolutnie żaden z lisów znajdujących się pod naszą opieką nigdy nie będzie rozmnażany! Dodatkowo, aby uniknąć problemów z zaburzeniami hormonalnymi, ropomaciczem, nowotworami listw mlecznych i narządów rodnych - zarówno Toto jak i Ygritte zostały poddane zabiegowi kastracji (sterylizacji pełnej). W tym roku Monika osiągnęła dojrzałość płciową i minął już okres stabilizacji hormonalnej po pierwszej rui. Ze względu na wady genetyczne spowodowane selekcją lisów na fermach pod kątem okrywy włosowej - a nie zdrowotnym - zęby Toto od samego początku, pomimo odpowiedniej diety i suplementów są bardzo słabe. Ponieważ ostatnimi dniami Toto zaczęło sprawiać problem pobieranie pokarmu - koniecznością stało się usunięcie dwóch kłów w których postępowała martwica.


Musimy uzbierać środki na:

 • badania morfologiczne przed zabiegami obu lisiczek
 • zabieg pełnej sterylizacji Moniki i opiekę pozabiegową
 • RTG szczęki Toto i usunięcie dwóch kłów w których postępuje martwica + usunięcie kamienia nazębnego z pozostałych zębów
 • opieka pozabiegowa nad Toto (odpowiednia specjalistyczna dieta po zabiegu, wizyty kontrolne)
 • szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym 
 • zabezpieczenie Lisiej Paczki przeciwko pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym

Potrzebujemy na ten cel 1 800zł
Liski proszą o wsparcie.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Komentarze

 • Kuna - awatar

  Kuna

  02.06.16
  02.06.16

  Kuna wspiera lisy!

 • Daria - awatar

  Daria

  21.05.16
  21.05.16

  One zasługują na więcej pieniędzy i radości z życia :)

 • Lisiczka - awatar

  Lisiczka

  20.05.16
  20.05.16

  Oczywiście, że wesprę Liski :) Mam nadzięję, że wszystkie zabiegi spokojnie i szybko uda sie wykonać ;)

 • Kuba - awatar

  Kuba

  20.05.16
  20.05.16

  hah no nie moge nie dac jak patrze na to zdjecie :)

Wpłaty - 49

Michał - awatar
100
Michał
Kuna - awatar
20
Kuna
Anna - awatar
10
Anna
Magdalena - awatar
20
Magdalena
Karolina - awatar
30
Karolina
Zorika - awatar
20
Zorika
Kinga - awatar
50
Kinga
Monika - awatar
10
Monika
 - awatar
50
Piotr - awatar
10
Piotr

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij