Liski zbierają na weterynarza

1 800 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób

Kochani potrzebujemy środków na opiekę weterynaryjną dla uratowanych lisków.

Pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! w Krakowie znajdują się 3 lisy.

Toto

Nasza "księżna" Toto - to lisiczka pospolita, która w 2013 roku została uratowana z fermy zwierząt futerkowych i trafiła pod specjalistyczną opiekę do behawiorystki zwierzęcej w Krakowie, pod której opieką znajdował się już jeden szczęśliwy lis. Toto jest zabieganą i zapracowaną lisiczką. Zawsze się gdzieś spieszy i wiecznie jest już gdzieś spóźniona. Między węszeniem, eksploracją terenu i polowaniem na patyki czasem potrafi się też zatrzymać i rozpłynąć podczas głasków jakimi obdarzają ją jej opiekunki.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Ygritte

Kolejny liskiem, który rok później dołączył do "paczki" w Krakowie była Ygritte (lisiczka polarna). "30.03.2014 do Schroniska w Korabiewicach trafiła zapomniana przez świat lisiczka polarna. Życie tej maleńkiej samiczki zaczęło się w fermowej klatce, potem w niewyjaśnionych okolicznościach trafiła na śmietnik w podwarszawskiej miejscowości. Prosto ze śmieci znalazła się w telewizyjnych studiach i na okładkach gazet- "Nietypowy podopieczny jednego z Warszawskich stowarzyszeń". W całym zamieszaniu zapomniano jednak, że to czująca istota. Wymagające i bardzo wrażliwe zwierzę. Kiedy przestała być medialnie użyteczna, trafiła do mini zoo. Nie wiemy w jakich warunkach dokładnie przebywała, lecz z lisiej gwiazdy pozostał tylko cień. Pozbawiona kontaktu z człowiekiem i prawidłowej opieki zdziczała, zbrzydła, zżółkła od własnego moczu, a pazury osiągnęły gigantyczną długość."

Dziś Ygritte znów "się uśmiecha". Nie jest już gwiazdą telewizyjną, ale niezaprzeczalnie jest gwiazdeczką "Filletowej Paczki". Jej oczy znów rozbłysły szczęściem, a stan zdrowia bardzo się poprawił.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Monika

W ubiegłym roku aktywiści zbierając materiał filmowy do reportażu "Jutro będzie futro" na jednej z ferm, pod lisią klatką zobaczyli leżące na stercie odchodów jeszcze ślepe szczenię. Wyziębione, z ropiejącą raną w miejscu gdzie powinien znajdować się mały ogonek. Dzięki zaangażowaniu Mateusza od Kury Fatimy lisiczka została odratowana, odkarmiona i wyleczona. Następnie została umieszczona z resztą krakowskich lisów. Wyrosła na zawadiacką i pewną siebie małą "kobietę". Jej ograniczony brak lęku przed człowiekiem to zarówno zaleta jak i wada. Czasem Monika przychodzi się głaskać o nogi lub ręce - jest wtedy najrozkoszniejsza na świecie. Jednak podczas aktów "furii", kiedy Monika nie dostaje tego czego chce - natychmiast - obie jej opiekunki zostały już niejednokrotnie pokąsane. Nie zmienia to jednak ich stosunku do Moniki - bo jak mówią "Jest postrzelona, ale nie da się jej nie kochać"

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Na co konkretnie zbieramy?

W tym roku oprócz podstawowych szczepień i zabezpieczenia przeciwko pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym doszły nam dwa dodatkowe zabiegi.

Absolutnie żaden z lisów znajdujących się pod naszą opieką nigdy nie będzie rozmnażany! Dodatkowo, aby uniknąć problemów z zaburzeniami hormonalnymi, ropomaciczem, nowotworami listw mlecznych i narządów rodnych - zarówno Toto jak i Ygritte zostały poddane zabiegowi kastracji (sterylizacji pełnej). W tym roku Monika osiągnęła dojrzałość płciową i minął już okres stabilizacji hormonalnej po pierwszej rui. Ze względu na wady genetyczne spowodowane selekcją lisów na fermach pod kątem okrywy włosowej - a nie zdrowotnym - zęby Toto od samego początku, pomimo odpowiedniej diety i suplementów są bardzo słabe. Ponieważ ostatnimi dniami Toto zaczęło sprawiać problem pobieranie pokarmu - koniecznością stało się usunięcie dwóch kłów w których postępowała martwica.


Musimy uzbierać środki na:

 • badania morfologiczne przed zabiegami obu lisiczek
 • zabieg pełnej sterylizacji Moniki i opiekę pozabiegową
 • RTG szczęki Toto i usunięcie dwóch kłów w których postępuje martwica + usunięcie kamienia nazębnego z pozostałych zębów
 • opieka pozabiegowa nad Toto (odpowiednia specjalistyczna dieta po zabiegu, wizyty kontrolne)
 • szczepienia przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym 
 • zabezpieczenie Lisiej Paczki przeciwko pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym

Potrzebujemy na ten cel 1 800zł
Liski proszą o wsparcie.

Zdjęcie opisu zbiórki Liski zbierają na weterynarza

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kuna - awatar

  Kuna

  02.06.2016
  02.06.2016

  Kuna wspiera lisy!

 • Daria - awatar

  Daria

  21.05.2016
  21.05.2016

  One zasługują na więcej pieniędzy i radości z życia :)

 • Lisiczka - awatar

  Lisiczka

  20.05.2016
  20.05.2016

  Oczywiście, że wesprę Liski :) Mam nadzięję, że wszystkie zabiegi spokojnie i szybko uda sie wykonać ;)

 • Kuba - awatar

  Kuba

  20.05.2016
  20.05.2016

  hah no nie moge nie dac jak patrze na to zdjecie :)

1 800 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób

Wpłaty: 49

Michał - awatar
Michał
100
Kuna - awatar
Kuna
20
Anna - awatar
Anna
10
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Karolina - awatar
Karolina
30
Zorika - awatar
Zorika
20
Kinga - awatar
Kinga
50
Monika - awatar
Monika
10
 - awatar
50
Piotr - awatar
Piotr
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij