Dorota Wiśniewska - awatar

Dorota Wiśniewska

Organizator zbiórki

Od 5 lat choruję na bardzo agresywny nowotwór złośliwy – mięsak delmoplastyczny tkanek miękkich.Obecnie od pół roku walczę z jego wznową. Guz umiejscowiony jest w miednicy mniejszej, co powoduje ogromne bóle i uniemożliwia mi samodzielną egzystencję. 

Dzięki poprzedniej zbiórce i Waszym wielkim sercom mogłam wykonać specjalistyczne badania w Niemczech, które określiły chemioodporność mojego raka. Udało się – jeden lek zadziałał na komórki nowotworowe w mojej krwi w 95%. Obecnie jestem pod opieką Centrum Onkologii w której mogłam dostać dany preparat.   

Reakcji organizmu nie da się jednak przewidzieć. Okazało się, że lek wywołał olbrzymi odczyn uczuleniowy. Opuchlizna, duszności i bóle pogłębiły się. Na szczęście istnieje odpowiednik tego leku, który – miejmy nadzieję – da radę.  

Obecnie zbieramy pieniądze na dalsze leczenie choroby, immunoterapie, lekarstwa, dojazdy, rehabilitację. Ciężko określić kwotę, jakiej potrzebujemy – planujemy porozumienie z lekarzami w Niemczech lub będziemy musieli na własny koszt znaleźć chirurga i zorganizować operację. Ani ja, ani moja mama nie mamy obecnie praktycznie żadnego dochodu. 

Chciałam prosić odorzucenie nawet małej sumy pieniędzy na walkę z nowotworem. Jest duża szansana wygraną. 

Serdecznie dziękuję.


Historia mojej choroby opisana podczas poprzedniej zbiórki:


"Historia mojej choroby zaczęła się 4 lata temu. Pod koniec 2012 roku zaczęłam czuć w okolicach żołądka ucisk. Najpierw wykonałam badanie USG, na którym wyszedł 12 cm guz.Załamana szybko trafiłam pod opiekę Centrum Onkologii.Rozpoznanie – nowotwór złośliwy: bardzo agresywny mięsak desmoplastyczny tkanek miękkich. 

Dokładnie 6 lutego –w moje imieniny– rozpoczęłam ciężką chemioterapię. Nie poddawałam się jednak,zakładałam perukę lub chustę na głowę i szłam na uczelnię. Tak też zdałam licencjat. Po roku leczenie przeszłam operację wycięcia zmniejszonego guza.Okazało się, że tkanki naokoło guza są nienaruszone a w węzłach chłonnych jest czysto.Ciężko dochodziłam do siebie, ale się udało. Już kilka miesięcy po operacji poszłam na tygodniową wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd:) Zmieniłam swoje życie, napisałam pracę magisterską i myślałam, że zacznę nowy rozdział...jednak nie jest mi to na razie dane.  

Wznowa. Kiedy usłyszałam po raz pierwszy o moim nowotworze byłam przerażona. Kiedy usłyszałam o nawrocie wszytko legło w gruzach. Plany, marzenia.. Ten guz tam był– czy nigdy się od niego nie uwolnię? Za pierwszym razem miałam siłę na walkę. Teraz z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. W miednicy mniejszej mam ok 14 cm guz naciskający na okoliczne narządy i kilka pomniejszych przerzutów. Najgorszy jest towarzyszący temu codzienny ból, uniemożliwiający mi normalne funkcjonowanie. Z dnia na dzień stałam się osobą wymagającą opieki, leżącą. Do pomocy mam tylko mamę. Dodatkowo w zeszłym miesiącu straciłam pracę. Brak nam środków na leczenie, immunoterapię, suplementy wspomagające mój wycieńczony organizm. 

Chciałam prosić o dorzucenie nawet małej sumy pieniędzy na walkę z nowotworem. Nie mogę w wieku 26 lat zgasnąć w taki sposób." 

Komentarze

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  23.08.17
  23.08.17

  Powodzenia!

 • Patrycja Domaradzka - awatar

  Patrycja Domaradzka

  23.08.17
  23.08.17

  Łączę się w modlitwie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.08.17
  22.08.17

  Uszy do góry! :)

 • Ewa P. - awatar

  Ewa P.

  21.08.17
  21.08.17

  Trzymam kciuki! :) Dużo zdrowia!!

 • Kamil - awatar

  Kamil

  19.08.17
  19.08.17

  :)

Dorota Wiśniewska - awatar

Dorota Wiśniewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 474

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Bogan Rura - awatar
55
Bogan Rura
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Patrycja Domaradzka - awatar
50
Patrycja Domaradzka
Agnieszka - awatar
12
Agnieszka
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Ewa P. - awatar
10
Ewa P.
Kamil - awatar
100
Kamil

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.