Zbiórka Lubliniaki u Kociary - zdjęcie główne

Lubliniaki u Kociary

200 zł  z 199 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wrocławski dom tymczasowy "Koszatniczkowy Dom Tymczasowy u Kociary" zbiera na spłatę faktur za badania i operację koszatniczek. 

Lubliniaki - koszatniczki porzucone

Nasza wolonatriuszka trafiła na ogłoszenie z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla koszatniczek pozostawionych w mieszkaniu przez współlokatora, który się wyprowadził. Łącznie zostało porzuconych 21 koszatniczek, według słów ich opiekuna z przypadku: 4 samice z 4 młodymi i 13 samców. Koszatniczkowy DT postanowił przyjąć pod opiekę 5 samczyków.

Gdy koszatniczki przyjechały do domu tymczasowego okazało się, że płeć została błędnie rozpoznana i w stadku są dwie samiczki i trzy samczyki. Wszystkie maluchy są w wieku ok. 4 miesięcy.

Badanie kontrolne stada

Koszatniczki są w słabej kondycji, mają odwapnione zęby i brzydką, "tłustą" sierść. Taki stan mógł być spowodowany przez nieodpowiednie żywienie i brak higieny.

Zostało wprowadzone odpowiednie żywienie i suplementacja.

Octavia 

Jedna z samiczek była wyraźnie grubsza od rodzeństwa, mimo bardzo młodego wieku od chwili przyjazdu podejrzewaliśmy u samiczki ciążę. W sobotę 01.06.2019 u Octavii zauważono krwisty wypływ z dróg rodnych. W badaniu stwierdzono podejrzenie ciąży, ze względu na niepokojące objawy i bardzo młody wiek samiczki zdecydowaliśmy się na zabieg kastracji aborcyjnej. 

Podczas zabiegu odkryto, że płody były zdeformowane i w różnych fazach rozwoju, co mogło być skutkiem zajścia w ciążę z blisko spokrewnionym samcem (np. bratem lub ojcem).

Aktualnie Octavia dochodzi do siebie po zabiegu, malutka koszatniczka ma duży apetyt i chętnie przyjmuje leki. 

Clarkie

U drugiej z samiczek na razie nie potwierdziliśmy ciąży, jednak nie możemy też jej całkowicie wykluczyć ze względu na to, że stado było rozdzielone kilka dni temu i ciąża może być na bardzo wczesnym, niewykrywalnym etapie. Samiczkę czeka ponowne badanie w kierunku ciąży za jakiś czas. 

Co z resztą Lubliniaków?

8 koszatniczek zamieszkało w DT Rodhouse niezwiązanym z naszą fundacją. Gdy odkryliśmy pomyłkę w rozpoznaniu płci, poprosiliśmy opiekuna koszatniczek o zdjęcia pozostałych zwierzaków. Stwierdziliśmy, że pod jego opieką niestety nie pozostały same samce, ale są tam 3 samiczki. Podjęliśmy decyzję o przyjęciu pozostałych samic do Koszatniczkowego DT ze względu na wysokie prawdopodobieństwo ciąży, czekamy na ich transport...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Faktura za wizyty oraz zabieg koszatniczek została wystawiona na kwotę 199 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktur za badania i leczenie podopiecznych Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary".

Pamiętajcie, ze gdyby nie Wasze wsparcie nie moglibyśmy pomagać tak skutecznie jak do tej pory!

Bez WAS nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


200 zł  z 199 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
20
Gregory M - awatar
Gregory M
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij