Zbiórka Lubliniaki u Kociary - zdjęcie główne

Lubliniaki u Kociary

200 zł  z 199 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wrocławski dom tymczasowy "Koszatniczkowy Dom Tymczasowy u Kociary" zbiera na spłatę faktur za badania i operację koszatniczek. 

Lubliniaki - koszatniczki porzucone

Nasza wolonatriuszka trafiła na ogłoszenie z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla koszatniczek pozostawionych w mieszkaniu przez współlokatora, który się wyprowadził. Łącznie zostało porzuconych 21 koszatniczek, według słów ich opiekuna z przypadku: 4 samice z 4 młodymi i 13 samców. Koszatniczkowy DT postanowił przyjąć pod opiekę 5 samczyków.

Gdy koszatniczki przyjechały do domu tymczasowego okazało się, że płeć została błędnie rozpoznana i w stadku są dwie samiczki i trzy samczyki. Wszystkie maluchy są w wieku ok. 4 miesięcy.

Badanie kontrolne stada

Koszatniczki są w słabej kondycji, mają odwapnione zęby i brzydką, "tłustą" sierść. Taki stan mógł być spowodowany przez nieodpowiednie żywienie i brak higieny.

Zostało wprowadzone odpowiednie żywienie i suplementacja.

Octavia 

Jedna z samiczek była wyraźnie grubsza od rodzeństwa, mimo bardzo młodego wieku od chwili przyjazdu podejrzewaliśmy u samiczki ciążę. W sobotę 01.06.2019 u Octavii zauważono krwisty wypływ z dróg rodnych. W badaniu stwierdzono podejrzenie ciąży, ze względu na niepokojące objawy i bardzo młody wiek samiczki zdecydowaliśmy się na zabieg kastracji aborcyjnej. 

Podczas zabiegu odkryto, że płody były zdeformowane i w różnych fazach rozwoju, co mogło być skutkiem zajścia w ciążę z blisko spokrewnionym samcem (np. bratem lub ojcem).

Aktualnie Octavia dochodzi do siebie po zabiegu, malutka koszatniczka ma duży apetyt i chętnie przyjmuje leki. 

Clarkie

U drugiej z samiczek na razie nie potwierdziliśmy ciąży, jednak nie możemy też jej całkowicie wykluczyć ze względu na to, że stado było rozdzielone kilka dni temu i ciąża może być na bardzo wczesnym, niewykrywalnym etapie. Samiczkę czeka ponowne badanie w kierunku ciąży za jakiś czas. 

Co z resztą Lubliniaków?

8 koszatniczek zamieszkało w DT Rodhouse niezwiązanym z naszą fundacją. Gdy odkryliśmy pomyłkę w rozpoznaniu płci, poprosiliśmy opiekuna koszatniczek o zdjęcia pozostałych zwierzaków. Stwierdziliśmy, że pod jego opieką niestety nie pozostały same samce, ale są tam 3 samiczki. Podjęliśmy decyzję o przyjęciu pozostałych samic do Koszatniczkowego DT ze względu na wysokie prawdopodobieństwo ciąży, czekamy na ich transport...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Faktura za wizyty oraz zabieg koszatniczek została wystawiona na kwotę 199 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w spłacie faktur za badania i leczenie podopiecznych Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary".

Pamiętajcie, ze gdyby nie Wasze wsparcie nie moglibyśmy pomagać tak skutecznie jak do tej pory!

Bez WAS nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


200 zł  z 199 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
20
Gregory M - awatar
Gregory M
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij