Zbiórka Maleńka Lufka zbiera na badania! - zdjęcie główne

Maleńka Lufka zbiera na badania!

3 552 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby

Lufka to jeden z kociaków, które odłowiłyśmy w piwnicy na warszawskim Bródnie. Pojechałyśmy po 3 chore maleństwa, ale gdy usłyszałyśmy okropny katar i świst przy każdym oddechu dobywający się z jednej z piwnicznych komórek, nie mogłyśmy wyjść, dopóki nie udało nam się małej złapać. Mimo choroby śmigała dzielnie między piwniczkami, ale w końcu się udało i trafiła w nasze ręce! Lufka była tak zagilana, tak, że nie czując zapachu jedzenia, odmawiała przyjmowania pokarmu i trzeba było ją dokarmiać strzykawką. Miała przy tym ogromnego świerzba i zapalenie ucha spowodowane gronkowcem. Antybiotykoterapia pomogła, ale też sprawiła, że trzeba było wspomagać kroplówkami i lekami wątrobę Lufki, która już na szczęście wróciła do pełnej sprawności i można było w końcu koteczkę zaszczepić 😊

Lufka jest niesamowitym kotem! Przez pierwszy tydzień od złapania przebywała w lecznicy, potem trafiła do DT, gdzie okazała się być miziakiem, jakich mało. Śpi ze swoja opiekunką na poduszce, tylko dotknięta podnosi główkę i kuperek do miziania niesamowicie przy tym mrucząc. Najchętniej nie schodziłaby człowiekowi z kolan i paputała, co jakiś czas nadstawiając główkę do buziaków 😊

Mimo poprawy stanu zdrowia, Lufka wciąż jest bardzo „głośnym” świstokotem. Lekarze podejrzewają, iż w wyniku infekcji męczących Lufkę od małego (jej matka ma zmienione oko po kocim katarze, a młodsze siostry również były w bardzo ciężkim stanie), zatoki mogą być innej budowy, co powoduje, że Lufka ciągle świszczy, oddychając jakby miała zatkany nos. Mała ma na pewno skończone pół roku, może i więcej, jednak wygląda na zaledwie 3,5 miesiąca. Stąd konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Koteczka odbyła już wizytę u stomatologa specjalizującego się w twarzoczaszce kotów, który zalecił szereg badań mających na celu sprawdzenie, czy dźwięki wydawane przez Lufkę nie wiążą się z czymś więcej (stanem chorobowym) niż tylko ze zmienioną budową zatok w wyniku kociego kataru. 

Przez utrudniony dopływ powietrza poprzez nozdrza malutka często uchyla pyszczek, aby wspomóc wentylację organizmu. To też spowodowało, że ma nieco inną budowę szczęk, a co za tym idzie - tylnymi zębami przygryza sobie policzki od wewnątrz, co sprawia jej duży ból ☹ Na trzonowcach ma już znaczny kamień, a szyjki się odsłaniają, co może być efektem uchylania pyszczka, a co za tym idzie inną flora bakteryjną wewnątrz. Konieczne będzie usunięcie tylnych zębów, aby polepszyć komfort życia malutkiej. Aby wykluczyć stan chorobowy wewnątrz zatok została zalecona tomografia głowy z kontrastem oraz endoskopia rewersyjna i rinoskopia wraz z pobraniem wycinków do badań histopatologicznych, mikologicznych, cytologicznych oraz mikrobiologicznych, których całkowity koszt (po „promocyjnych” cenach) to ok. 1200 zł. Koteczkę czeka też sterylizacja (120 zł), ale zanim podejmiemy się zabiegów w znieczuleniu konieczne jest wykonanie badań: USG (120 zł), RTG płuc i kośćca (150 zł), echo serca (150 zł), rozszerzonych badań krwi z jonogramem (2 x po 80 zł). Usuwanie zębów ze skalingiem przedoperacyjnym i zdjęciem radiologicznym to koszt 800-1000zł zależnie od zakresu ekstrakcji zębów. Musimy też Lufkę drugi raz zaszczepić. Profilaktyka i leczenie dotychczas wykonane (pierwsze szczepienie, odrobaczenie, antybiotykoterapie, wspomaganie wątroby, już dwa razy wykonane badania krwi, preparaty wspomagające higienę pyszczka) to kwota rzędu 500 zł…


Wszystko to są ogromne koszty… ale Lufka jest tak wspaniałym kotem, pragnącym kontaktu z człowiekiem, że musimy ją do końca zdiagnozować i dać szansę na polepszenie komfortu życia oraz wspaniały dom. Prosimy, pomóżcie nam spełnić marzenie Lufki o własnym, kochającym domu!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Natka i Kot Jurek :) - awatar

  Natka i Kot Jurek :)

  06.04.2018
  06.04.2018

  <3 <3 <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2018
  03.04.2018

  Zdrowia Lufka! Trzymam kciuki:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2018
  02.04.2018

  odwagi!

 • Kocia Laplka - awatar

  Kocia Laplka

  27.03.2018
  27.03.2018

  Powodzenia, duzo zdrowka!

 • Paweł Grzelak - awatar

  Paweł Grzelak

  27.03.2018
  27.03.2018

  Żyj koteł!

3 552 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby

Wpłaty: 132

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ada Aga - awatar
Ada Aga
5
Adam Szostek - awatar
Adam Szostek
5
Justyna Czapla - awatar
Justyna Czapla
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Maria Wałęsa - awatar
Anna Maria Wałęsa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
ZOFIA JĘDRUSIAK - awatar
ZOFIA JĘDRUSIAK
20
Wiktoria Cori - awatar
Wiktoria Cori
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij