Zbiórka Niewidomy Lumen - Życie bez bólu - miniaturka zdjęcia

Niewidomy Lumen - Życie bez bólu

Justyna Ro-ka - awatar

Justyna Ro-ka

Organizator zbiórki

Witam. Mam na imię Justyna, ale nie będę zanudzać Was swoją sobą, bo nie o mnie tu chodzi. 


Chciałabym Wam przedstawić Lumena. Lumen to świetny psiak! Nie wiem ile przeżył w swoim życiu, ale wiem jedno - nie miał łatwo. Zapytacie skąd o tym wiem? Nie trzeba być wróżką. Patrząc na jego blizny na ciele a w szczególności  jedną wielką wokół szyi. No i wzrok. A może właściwie jego brak... Stwierdzono uszkodzenie mechaniczne - niestety poprzedni jego właściciel (o ile można go tak nazwać) tak go zbił, że siatkówka całkowicie się odkleiła. Wyrzucił w  szczerym polu, przy ruchliwej trasie i zostawił. Samego. Pewnego dnia został potrącony przez samochód - nie mogło  się to inaczej skończyć...


Adoptowaliśmy Lumena ze schroniska MEDOR w Zgierzu, położonym w woj. łódzkim. Minęło już dobre 2,5 roku, od tamtego  magicznego dnia. Wiedziałam, że ma najmniejsze szanse na adopcję ze wszystkich zwierząt, więc padło na niego. I pomysleć, że poszłam tam tylko na wolontariat... To, że jest niewidomy, miało być naszym największym zmartwieniem.  Niestety. Zaczęły się kłopoty. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Po wielu nie udanych próbach, wreszcie trafna  diagnoza - AZS (Atopowe Zapalenie Skóry).


Sterydy, specjalne szampony, witaminy, specjalna karma. Pełno sierści, wizyt u weterynarza, paragonów. No cóż.  Życie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Niestety na tym nie koniec. Pewnego dnia Lumen wylizał sobie wielką dziurę  w przedniej prawej łapie. W trybie natychmiastowym pojechaliśmy do weterynarza. RTG wykazało złamanie - potrzebna  operacja (600 zł). Nie ma na co czekać. Potrzebne badania krwi (150 zł). No i co? I oczywiście coś musiało znowu być nie tak. Złe wyniki krwi - tarczyca i wątroba. Kolejne leki i czekanie na poprawę.


W końcu nadszedł dzień operacji 30.10.2018. Potem kolejne leki w tym antybiotyki. Dr. Tadeusz Czekalski, który Lumena operował na wypisie widocznym na zdjęciu, skierował nas na rehabilitację. Długo nie myśląc, sięgnęłam po telefon i umówiłam się na pierwszą wizytę (300 zł). Okazało się, że po poprzednim wypadku coś jest nie tak z tylną łapą (pomiary wykazały, że jest aż 4 cm różnicy w obwodzie łąpki!). Nie możemy zrobić niestety prześwietlenia tylnej łapy i biodra. Prowadząca nas, Dr. Anita Kredowska, ze względu na złe wyniki krwi, nie chce ryzykować podania 'głupiego Jasia'. W związku z tym z RTG czekamy do następnych badań,  które odbędą się w tą sobotę (150 zł).


Na rehabilitację uczęszczamy do Pana Radosława Marczaka. Na chwilę obecną opłaciliśmy pole magnetyczne, laser, bieżnie wodną i masaż (1800 zł). Niestety wystarcza to, na 10 wizyt, gdzie jesteśmy już w połowie i za chwilę trzeba opłacić kolejny rachunek. Przez ten czas, te małe sumy zamieniły się w dość spore kwoty - za duże na nasz portfel a to dopiero początek.


W związku z tym bardzo mocno prosimy o wsparcie! Chcemy zapewnić Lumisiowi godne życie, choć wiemy, że tej krzywdy której doznal, nie da się juz cofnąć. Rehabilitacja ma trwać co najmniej do lutego. A to kolejne badania, prześwietlenia i leki. 


Wiemy na pewno, że warto! Po kilku dniach rehabilitacji Lumen ma się znakomicie! Bawi się, biega w sposób jak nigdy. Okazało się, że do tej pory żył w bólu, dlatego nie pozwalał siebie dłużej pogłaskać, nie biegał na spacerach, miał problem ze wskakiwaniem do auta, bądź na łóżko.


Teraz wszytsko jest dla nas przejrzyste. 

Teraz własnie, dzięki Państwa pomocy, możemy dać mu jeszcze więcej niż do tej pory.

Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę i za każde udostępnienie w świat! 

Dobro wraca ! Wierzymy w to całym sercem !


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Justyna Ro-ka - awatar

  Justyna Ro-ka

  30.11.18
  30.11.18

  Zapytacie jak wygląda rehabilitacja? 😏 Otóż kładę się na podłogę, przytulam do siebie Lumena i szepcze mu do ucha... 😍 Może i brzmi to dziwnie, ale ma swój cel 😉 Lumiś nie jest jedynym psem potrzebującym rehabilitacji, więc zdarza się, że ma w sali kolegów. Inne psy to : * szelest reklamowek - ze smakołykami dla nich, * cmokanie, gwizdanie, klepanie w nogę - by zwrócić uwagę czworonoga na siebie i wykonywany zabieg, by siedział spokojnie. * oraz tysiąc innych ciekawszych rzeczy od leżenia w miejscu, kiedy tyle się wokół dzieje... A co na to Lumen? Zrywa się na równe łapy, licząc, że to smaczek dla niego 😄 No i oczywiście każdy dźwięk jest ciekawy i wart tego, żeby iść i sprawdzić, co to jest... Więc ja go zagłaskuje i swoim głosem odwracam uwagę od otoczenia. W tym czasie Pani Magdalena korzysta z okazji i go masuje 😂 Chcemy przy okazji podziękować wszystkim, za tak wielkie serca 💕 Prosimy o udostępnianie! Im więcej udostępnien, tym lepiej ♥

  Zdjęcie aktualności 22 452

Komentarze

 • Magdalena Michalak - awatar

  Magdalena Michalak

  27.02.19
  27.02.19

  Lumenek bądź dzielny :)

 • Maciej Sala - awatar

  Maciej Sala

  19.02.19
  19.02.19

  Zdrówka!

 • Krzysztof Pawłowski - awatar

  Krzysztof Pawłowski

  04.02.19
  04.02.19

  Powodzenia Justyna, powodzenia Lumen!

 • Iza Rani - awatar

  Iza Rani

  01.02.19
  01.02.19

  Zdrowia!!!

 • Robert Ostaszewski - awatar

  Robert Ostaszewski

  08.12.18
  08.12.18

  Poznałem psiaka osobiście, bardzo przyjazny, pełen życia. Mam nadzieję, iż ta drobna suma pozwoli w osiągnięciu zamierzonego celu. Dobrze że są jeszcze dobrzy ludzie tacy jak Justyna którym chce się robić coś dobrego! Pozdrawiam

Justyna Ro-ka - awatar

Justyna Ro-ka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Patrycja Dłoniak - awatar
20
Patrycja Dłoniak
Piotr G - awatar
20
Piotr G
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Marcin Straszewski - awatar
20
Marcin Straszewski
Pati - awatar
200
Pati
Remigiusz Pękala - awatar
50
Remigiusz Pękala
Julian Pacholczak - awatar
400
Julian Pacholczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Michał Staśko - awatar
85
Michał Staśko

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij