Zbiórka Pomóż Lunie walczyć z padaczką! - zdjęcie główne

Pomóż Lunie walczyć z padaczką!

1 135 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Jedni rodzą się w czepku.Drudzy mają raz lepiej, raz gorzej...
A trzeci... Trzeci od początku mają pod górkę.

Luna jest właśnie tą "trzecią". Ma około 3 lata i przeobiła już kilka, o ile nie kilkanaście miejsc na ziemi. My znamy jej historię o momentu, gdy znalazła się w jednym ze schronisk dla psów. Dlaczego cudowna, łagodna, piękna i niesamowicie grzeczna sunia nagle wylądowała za kratami? Możemy tylko przypuszczać, że choroba, z którą żyje Luna przerosła jej właścicieli. Z resztą nie tylko ich...

Schronisko opuściła szybko, niestety równie szybko musiała opuścić swój pierwszy dom... Trafiła na "tymcza"s - jednak i tam padaczka okazała się zbyt dużym wyzwanie. Wtedy zdecydowaliśmy się jej pomóc i dzięki łańcucszkowi dobrych ludzi Luna znalazła się we Wrocławiu, gdzie przeszła szereg badań - diagnoza zabrzmiała jak wyrok - PADACZKA IDIOPATYCZNA.

Dziś nie ma już złudzeń. Luna już zawsze będzie chora i do końca życia, będzie musiała brać leki. Leki, na które błyskawicznie się uodoparnia...
Jak długie będzie to życie? 

Nie wiemy, ale póki Luna jest szczęśliwa uważamy, że jest o co walczyć.

Luna w końcu zaczyna żyć tak jak powinna - chodzi na długie spacery nad Odrę, a wieczorami biega na psim wybiegu. W weekendy jeździ na wycieczki do stajni i ma całą masę psich znajomych :)
Jest niezwykłym psem - sama przypomina, że powinna dostać leki i cierpliwie znosi wszystkie gorsze dni. Kocha wszystkie sworzenia i jest naprawdę rozczulająca - np. gdy próbuje zdemontować wenflon, na jedynej kanapie, na którą miała akurat nie wchodzić :)
Każdy taki szczęśliwy dzień jest na wagę złota.
A Luna do tej pory nie miała zbyt wiele takich dni w swoim życiu... Teraz, gdy choroba coraz częściej o sobie przypomina chcemy, by było ich jak najwięcej.
By wszytskie złe rzeczy odeszły w niepamięć - a zostały tylko spacery, zabawy i mnóstwo przytulania.


Niestety bez leków nie ma na to szans, a koszty leczenia powoli zaczynają nas przerastać.  Luna obecnie bierze dwa leki przeciwpadaczkowe - fonobarbital i bromek potasu. Konieczne jest dołożenie trzeciego. Podczas ataków wymaga także podawania środków, które je przerywają. Jak każde leki niosą one za sobą także negatywne skutki - działają toksycznie na wątrobę, którą trzeba osłaniać.
Suczka wymaga też regularnych badań kwi, które  są niezbędne w prawidłowym prowadzeniu leczenia.
Bardzo prosimy o pomoc w wspaciu kilkumiesięcznego leczenia i badań dla Luny.
Dla niej każdy dzień to skarb.
Dla nas ona jest Skarbem i chcemy, by była z nami jak najdłużej. I jak najszczęśliwsza.
Za każdą pomoc dziękujemy!

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.06.2017
    03.06.2017

    Trzymaj się piesku!

1 135 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Maria - awatar
Maria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
875
Monika Tomaszewska - awatar
Monika Tomaszewska
5
Agnieszka Joanna - awatar
Agnieszka Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij