Zbiórka Pomóż Lunie walczyć z padaczką! - zdjęcie główne

Pomóż Lunie walczyć z padaczką!

1 135 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Jedni rodzą się w czepku.Drudzy mają raz lepiej, raz gorzej...
A trzeci... Trzeci od początku mają pod górkę.

Luna jest właśnie tą "trzecią". Ma około 3 lata i przeobiła już kilka, o ile nie kilkanaście miejsc na ziemi. My znamy jej historię o momentu, gdy znalazła się w jednym ze schronisk dla psów. Dlaczego cudowna, łagodna, piękna i niesamowicie grzeczna sunia nagle wylądowała za kratami? Możemy tylko przypuszczać, że choroba, z którą żyje Luna przerosła jej właścicieli. Z resztą nie tylko ich...

Schronisko opuściła szybko, niestety równie szybko musiała opuścić swój pierwszy dom... Trafiła na "tymcza"s - jednak i tam padaczka okazała się zbyt dużym wyzwanie. Wtedy zdecydowaliśmy się jej pomóc i dzięki łańcucszkowi dobrych ludzi Luna znalazła się we Wrocławiu, gdzie przeszła szereg badań - diagnoza zabrzmiała jak wyrok - PADACZKA IDIOPATYCZNA.

Dziś nie ma już złudzeń. Luna już zawsze będzie chora i do końca życia, będzie musiała brać leki. Leki, na które błyskawicznie się uodoparnia...
Jak długie będzie to życie? 

Nie wiemy, ale póki Luna jest szczęśliwa uważamy, że jest o co walczyć.

Luna w końcu zaczyna żyć tak jak powinna - chodzi na długie spacery nad Odrę, a wieczorami biega na psim wybiegu. W weekendy jeździ na wycieczki do stajni i ma całą masę psich znajomych :)
Jest niezwykłym psem - sama przypomina, że powinna dostać leki i cierpliwie znosi wszystkie gorsze dni. Kocha wszystkie sworzenia i jest naprawdę rozczulająca - np. gdy próbuje zdemontować wenflon, na jedynej kanapie, na którą miała akurat nie wchodzić :)
Każdy taki szczęśliwy dzień jest na wagę złota.
A Luna do tej pory nie miała zbyt wiele takich dni w swoim życiu... Teraz, gdy choroba coraz częściej o sobie przypomina chcemy, by było ich jak najwięcej.
By wszytskie złe rzeczy odeszły w niepamięć - a zostały tylko spacery, zabawy i mnóstwo przytulania.


Niestety bez leków nie ma na to szans, a koszty leczenia powoli zaczynają nas przerastać.  Luna obecnie bierze dwa leki przeciwpadaczkowe - fonobarbital i bromek potasu. Konieczne jest dołożenie trzeciego. Podczas ataków wymaga także podawania środków, które je przerywają. Jak każde leki niosą one za sobą także negatywne skutki - działają toksycznie na wątrobę, którą trzeba osłaniać.
Suczka wymaga też regularnych badań kwi, które  są niezbędne w prawidłowym prowadzeniu leczenia.
Bardzo prosimy o pomoc w wspaciu kilkumiesięcznego leczenia i badań dla Luny.
Dla niej każdy dzień to skarb.
Dla nas ona jest Skarbem i chcemy, by była z nami jak najdłużej. I jak najszczęśliwsza.
Za każdą pomoc dziękujemy!

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.06.17
    03.06.17

    Trzymaj się piesku!

1 135 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Joanna - awatar
Joanna
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Maria - awatar
Maria
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
875
Monika Tomaszewska - awatar
Monika Tomaszewska
5
Agnieszka Joanna - awatar
Agnieszka Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij