Lunka-bez nadziei na dom

1 590 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Wiecie jak to jest kiedy się już nie jest młodym i ślicznym a do tego jest się jeszcze niepełnosprawnym? Nie jest wtedy dobrze. Najgorzej jednak jest kiedy ci którym ufałeś i kochałeś przez całe swoje psie życie cię opuszczają. Jako dość młody psiak zostałam adoptowana ze schroniska. Śliczna psinka w typie yorka zupełnie za darmo, każdy by takiego pieska chciał.  Spędziłam wiele lat z ludźmi których bardzo, bardzo kochałam – uratowali mnie przecież z klatki, najlepsi ludzie na świecie. Pozwalali mi biegać gdzie tylko chciałam, byli cudowni. Pewnego dnia pobiegłam na ulicę i nie zauważyłam samochodu. Nawet nie pamiętam czy bolało, kiedy się obudziłam dziwnie mi się chodziło, jedna łapka nie dotykała ziemi, ale myślałam, że mi przejdzie. Moim ludzie też tak myśleli. Później, już w domu dużo na mnie krzyczeli i mówili, że ja złośliwa jestem. Nic na początku nie rozumiałam. Nie jestem złośliwa… Zrozumiałam po kilku dniach. Mi się ani razu od tego wypadku nie zachciało siusiu, kupkę też nie, wszystko samo wylatuje a ja nawet o tym nie wiem. Moi ludzie tak zrobili, że się im zgubiłam i znowu trafiłam do schroniska. Wiecie, że nawet panie ze schroniska znalazły moich ludzi, ale oni już mnie nie chcieli. Kto by chciał pieska, który musi nosić pieluszki? Pieska, który jest stary, brzydki i dziwacznie chodzi? Ciocie mnie zobaczyły na internecie i zabrały do siebie. Wcale nie wierzyłam, że mnie chcą. Nawet moim ludzie mnie przecież nie chcieli. Starałam się ciocie wystraszyć – warczałam i kąsałam nawet. Ciocie i tak mnie wykąpały, ostrzygły i ubrały w pieluszkę. I szybko zabrały do doktora dla piesków. Tam mnie kuli, macali, zabrali moje siusiu do badania, słuchali serduszka i na koniec mi takie zdjęcia mnie w środku zrobili. I się okazało, co mi jest.  Ja wcale nie powinnam chodzić, mam połamany kręgosłup. Nie wiadomo do końca czemu chodzę, ale wiadomo czemu nie wiem, że siusiu i kupkę robię, jeden kawałek mojego kręgosłupa jest zupełnie zmiażdżony. Czekam na wizytę u takiego doktora co czasem naprawia takie pieski, ale nie wiem czy naprawi mnie.

Wiecie, głupio mi tak Was prosić, ale ciocie za dużo pieniążków nie mają a muszą mi kupić leki na zapalenie pęcherza, specjalną karmę, bo mi się źle trawi, muszą kupić szampony dla mnie takie delikatne, bo często się kąpię, potrzebuję podkładów i pieluszek. I ciocie jeszcze muszą za tą moją wizytę u doktora i za te wszystkie badania zapłacić. Muszą też mieć pieniążki na wizytę u tego doktora co mnie może naprawi.  Pomóżcie proszę ciociom, one mnie chyba naprawdę lubią.  

Komentarze


 • adam - awatar

  adam

  10.11.2016
  10.11.2016

  Jak mi szkoda takich zwierząt. A jej właścicieli mi żal... ze względu na brak serca, siebie nawzajem też by zostawili w chorobie bądź nieszczęściu.

 • Inka - awatar

  Inka

  10.11.2016
  10.11.2016

  Zdróóówka Malutka!

 • Monika - awatar

  Monika

  10.11.2016
  10.11.2016

  zdrowia Słoneczko!

 • Han Biz - awatar

  Han Biz

  07.11.2016
  07.11.2016

  Pomóżcie Lunce!!!!

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  06.11.2016
  06.11.2016

  Wracaj do zdrowia

1 590 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób

Wpłaty: 41

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Monia - awatar
Monia
10
Agata Lewandowska-Kwasek - awatar
Agata Lewandowska-Kwasek
100
Dorota - awatar
Dorota
10
Maciej - awatar
Maciej
30
Anonimowa właścicielka Yorków - awatar
Anonimowa właścicielka Yorków
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
adam - awatar
adam
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Inka - awatar
Inka
35

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij