Zbiórka Pomóż Nam odzyskać przyszłość - zdjęcie główne

Pomóż Nam odzyskać przyszłość

189 032 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 989 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Daniel Pragacz - awatar

Daniel Pragacz

Organizator zbiórki

Razem w walce z rakiem – Pomóż Danielowi odzyskać przyszłość

Cześć, mam na imię Daniel, mam 26 lat i od kilku miesięcy jestem szczęśliwym mężem.

W sierpniu 2023 roku, w wieku zaledwie 25 lat, moje życie wywróciło się do góry nogami. Diagnoza brzmiała: płaskonabłonkowy rak jamy ustnej HPV zależny – rak błony śluzowej policzka i trójkąta zatrzonowcowego prawego. To, co z początku wydawało mi się zwykłą aftą lub innym, niegroźnym stanem zapalnym w jamie ustnej, szybko okazało się być czymś znacznie poważniejszym, mimo licznych wizyt u dentystów, którzy nie potrafili zdiagnozować problemu na wczesnym etapie.

Moja walka z rakiem rozpoczęła się natychmiastowo. We wrześniu i październiku 2023 r. przeszedłem chemioterapię indukcyjną, mającą przygotować mnie do operacji usunięcia guza. Listopad przyniósł ze sobą 14-godzinną, poważną operację mojego prawego policzka, podczas której przeszczepiono mi kość z biodra oraz płat skóry z prawej ręki. Wydawało mi się, że to kamień milowy w moim leczeniu i teraz będzie już tylko „z górki”. Po zabiegu, już w styczniu miała nastąpić radioterapia.

Kiedy myślałem, że najgorsze mam już za sobą, życie rzuciło mi kolejne wyzwanie. W styczniu, zamiast rozpocząć planowaną radioterapię, trafiłem do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Okazało się, że pojawiły się liczne przerzuty w klatce piersiowej i płyn w opłucnej, a dalej również w narządach jamy brzusznej i kości. Od stycznia jestem hospitalizowany, przeszedłem zabieg talkowania prawego płuca, ale mimo to płyn nadal się zbiera, wymuszając aplikację drenu.

W międzyczasie rozpocząłem również leczenie systemowe. Obecnie przyjmuję immunoterapię. Jednak skuteczność tego leczenia w moim przypadku nie jest pewna, a ja chcę zwiększyć swoje szanse na wyzdrowienie, poprzez skorzystanie z zaawansowanych oraz innowacyjnych terapii dostępnych w krajach zachodnich, nierefundowanych i mało znanych w Polsce. Ponadto, choruję na chorobę autoimmunologiczną zdiagnozowaną kilka lat temu – ZZSK, co też ogranicza wybór leczenia. Oprócz tego, w całość dotychczasowego leczenia wchodzą w grę wszelkie inne terapie, badania genetyczne i kliniczne oraz leki i preparaty umożliwiające wpływające na skuteczność leczenia konwencjonalnego. Niestety, koszty takiego leczenia są ogromne i przekraczają moje możliwości finansowe.

Mimo wszystkich przeciwności, nie straciłem nadziei. W czerwcu 2023 roku, tuż przed diagnozą, poślubiłem moją wspaniałą żonę - Martynę, co czyni moją walkę jeszcze bardziej osobistą i znaczącą. Chcę żyć, by móc zrealizować nasze wspólne marzenia o rodzinie, o przyszłości, którą tak nagle i brutalnie zakłóciła choroba. Po naszym ślubie, który miał być początkiem pięknej przyszłości, znaleźliśmy się w samym środku najtrudniejszej bitwy naszego życia. 

Jestem także szczęśliwym ojcem chrzestnym mojej cudownej chrześniaczki – Neli. Mimo wszystkiego, pozostaję optymistą. Wierzę, że z Waszą pomocą, mogę przezwyciężyć tę chorobę i zrealizować nasze marzenia.

Mimo obecnych trudności, nadal wierzę, że to jeszcze nie koniec. Wierzę w siłę wspólnoty, w dobrą wolę ludzi, którzy potrafią wspierać się nawzajem w najtrudniejszych chwilach. Twoje wsparcie może nie tylko pomóc mi w walce o życie, ale również dać nadzieję, że nawet w najciemniejszych momentach nie jesteśmy sami.

Ta zbiórka to nie tylko prośba o pomoc finansową; to pokazanie, że razem możemy zmierzyć się z nawet największymi wyzwaniami. Każda złotówka, każde udostępnienie, każda modlitwa to krok bliżej do naszego celu - zwycięstwa nad chorobą. Razem możemy stworzyć przyszłość, która jeszcze kilka miesięcy temu wydawała się pewna. Dziękuję za każdą formę wsparcia i wierzę, że razem możemy dokonać cudów.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marcin - awatar

  Marcin

  04.04.2024
  04.04.2024

  Zdrowia!

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  04.04.2024
  04.04.2024

  W imię Jezusa Chrystusa, Nazarejczyka bądź zdrowy Danielu. Niech się objawi w Tobie chwała Pana. Amen

 • Dawid P. & Karolina - awatar

  Dawid P. & Karolina

  03.04.2024
  03.04.2024

  Wracaj do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.04.2024
  03.04.2024

  Zdrowiej !!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2024
  02.04.2024

  Powodzenia w walce!

189 032 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 989 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Daniel Pragacz - awatar

Daniel Pragacz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 989

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
MiłoszS - awatar
MiłoszS
20
Kinga wojciechowska - awatar
Kinga wojciechowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Olesia Komandovych - awatar
Olesia Komandovych
20
Paulina - awatar
Paulina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij