Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgosia i jestem przyjaciółką Magdy. Za jej zgodą otwieram zbiórkę pieniędzy, które zostaną wykorzystane na jej półroczne leczenie.

Magda ma 31 lat, ogromne serce dla wszystkich, cudowny optymizm i nieposkromiony apetyt na życie. Ma 3,5 letniego synka Wojtka, który jest dla niej wszystkim i który kocha ją nad życie, szalonego męża, cudowną, wspierającą rodzinę i oddanych przyjaciół.

Magda ma również raka żołądka. To czwarty nowotwór w jej życiu, pierwszy, który nie poddał się operacyjnie.

Wszystko przez uszkodzone białko, które jest odpowiedzialne za regulację cyklu życiowego komórek, niszczenie tych złych, a także za proces naprawy materiału genetycznego. Pewien Profesor ujął to tak: „Proszę sobie wyobrazić fabrykę samochodów, produkującą dziennie 10 aut. Wyprodukowane auta są sprawne, kupowane, klienci są zadowoleni. Pewnego dnia przychodzi szalona dyrekcja i każe produkować 30 aut dziennie. Auta tracą na jakości, psują się. A Pani właśnie jest taką Szaloną Dyrekcją dla swojego organizmu i jak się Pani nie uspokoi to będzie Pani chorować. W życiu trzeba robić to, co się lubi, a jak się nie lubi, to robić szybko i za duże pieniądze.”

To dobra rada dla każdego człowieka i warto sobie ją wziąć do serca…

Niestety, w przypadku Magdy mleko się rozlało, a rak (typ rozlany) rozgościł się w żołądku. Początkowe leczenie chemioterapią, przygotowujące do operacji, odniosło skutek: Magda nabrała sił, rak, w obrazie tomografu, się zmniejszył. 13.09 kładła się na stół operacyjny, by obudzić się bez żołądka. Resekcja żołądka jest bowiem najskuteczniejszą formą leczenia tego typu nowotworu. Niestety, podczas operacji lekarze zdecydowali, że żołądka usunąć nie można, bo rozlał się do jamy otrzewnej. Drzwi do wyleczenia zostały chwilowo zamknięte.

Ale są przecież okna- trzeba je tylko znaleźć i otworzyć. Bo jak pisałam, Magda ma ogromny apetyt na życie i setki powodów, by dożyć późnej starości. Dlatego zostawiamy jej pracę nad własną głową i dobrym nastawieniem, jednocześnie szukając wszystkich możliwych sposobów, by raka osłabić i ostatecznie pokonać.

Magda podejmuje terapie mieszczące się w granicach klasycznej medycyny, ale również alternatywnej. Wszystko po to, by wzmocnić organizm, przygotowując go do dalszej walki, jednocześnie osłabiając raka. Kontynuuje chemioterapię i słucha zaleceń lekarzy z bydgoskiego Centrum Onkologii. Od kilku miesięcy jest leczona olejem konopnym, który ma działanie terapeutyczne i lecznicze, w tym tygodniu rozpoczyna wlewy z witaminy C. Jest również dożywiana pozajelitowo i za pomocą jejunostomii, bo, mimo największych starań, zjeść może niewiele. Taka forma żywienia oraz fakt, że po operacji jest mocno osłabiona, sprawia, że obecnie wymaga całodobowej opieki i wsparcia. 

Sprowadzane z zagranicy leki, terapie wzmacniające wycieńczony organizm, poszukiwanie wszelkich możliwych metod leczenia: to wszystko jest niestety bardzo kosztowne. Nie mam jednak wątpliwości, że każda wydana złotówka na leczenie Madzi to najlepiej zainwestowane pieniądze.

Pięknie proszę, byście, jeśli możecie, dołożyli swoją cegiełkę to do leczenia tej cudownej, dobrej i mądrej dziewczyny.

Jeśli chcecie poznać bliżej historię Magdy, zachęcam, abyście odwiedzili blog, który prowadzi: https://szalonadyrekcja.blogspot.com/

Aktualności

 • Małgosia Grzelązka - awatar

  Małgosia Grzelązka

  14.10.17
  14.10.17

  Magda walczy. Niestety, jej siły są skoncentrowane na walce z innym przeciwnikiem. Sepsa to skutek zakażenia, pamiątka po wrześniowym pobycie w szpitalu. Sytuacja jest już opanowana i Magda powoli dochodzi do siebie, choć było bardzo groźnie. Na tym polu walki pozostanie jeszcze trochę, a potem będzie musiała wrócić na drugie, z rakiem. Dlatego zbiórkę pozostawiam otwartą. Wspierajcie Magdę w powrocie do zdrowia: dobrą myślą, udostępnieniem informacji, czy cegiełką dorzuconą do zbieranej kwoty. Mam jeszcze jedną prośbę. Jeśli ktoś z Was bądź znajomych mierzył się kiedyś z nieoperacyjnym rakiem żołądka, podzielcie się proszę doświadczeniami z Magdą. Jeśli ktoś przetarł szlaki w dostępnych terapiach- dajcie znać. Jeśli słyszeliście o nowatorskich programach leczenia za granicą- piszcie. Każda informacja jest w tej chwili na wagę złota. Każda to możliwość sięgnięcia po kolejne narzędzie walce z rakiem. Pomóżmy Magdzie uzbroić się po zęby! Magda, wygrasz tę wojnę!

Komentarze

 • Ela Walicka + rodzina - awatar

  Ela Walicka + rodzina

  14.10.17
  14.10.17

  Madzia jesteśmy z tobą

 • Halina Styś - awatar

  Halina Styś

  13.10.17
  13.10.17

  Wspieram modlitwą.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.10.17
  13.10.17

  Dużo zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.10.17
  11.10.17

  Powodzenia!

 • Bożena Urbańska - awatar

  Bożena Urbańska

  11.10.17
  11.10.17

  Trzymamy kciuki

Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 607

Iwona Świostek - awatar
100
Iwona Świostek
Anonimowy Darczyńca - awatar
37
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Maryniak - awatar
50
Klaudia Maryniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
paulina jogostan - awatar
20
paulina jogostan
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
20
Asia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij