Zbiórka Szalona Dyrekcja - zdjęcie główne

Szalona Dyrekcja

70 118 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 689 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgosia i jestem przyjaciółką Magdy. Za jej zgodą otwieram zbiórkę pieniędzy, które zostaną wykorzystane na jej półroczne leczenie.

Magda ma 31 lat, ogromne serce dla wszystkich, cudowny optymizm i nieposkromiony apetyt na życie. Ma 3,5 letniego synka Wojtka, który jest dla niej wszystkim i który kocha ją nad życie, szalonego męża, cudowną, wspierającą rodzinę i oddanych przyjaciół.

Magda ma również raka żołądka. To czwarty nowotwór w jej życiu, pierwszy, który nie poddał się operacyjnie.

Wszystko przez uszkodzone białko, które jest odpowiedzialne za regulację cyklu życiowego komórek, niszczenie tych złych, a także za proces naprawy materiału genetycznego. Pewien Profesor ujął to tak: „Proszę sobie wyobrazić fabrykę samochodów, produkującą dziennie 10 aut. Wyprodukowane auta są sprawne, kupowane, klienci są zadowoleni. Pewnego dnia przychodzi szalona dyrekcja i każe produkować 30 aut dziennie. Auta tracą na jakości, psują się. A Pani właśnie jest taką Szaloną Dyrekcją dla swojego organizmu i jak się Pani nie uspokoi to będzie Pani chorować. W życiu trzeba robić to, co się lubi, a jak się nie lubi, to robić szybko i za duże pieniądze.”

To dobra rada dla każdego człowieka i warto sobie ją wziąć do serca…

Niestety, w przypadku Magdy mleko się rozlało, a rak (typ rozlany) rozgościł się w żołądku. Początkowe leczenie chemioterapią, przygotowujące do operacji, odniosło skutek: Magda nabrała sił, rak, w obrazie tomografu, się zmniejszył. 13.09 kładła się na stół operacyjny, by obudzić się bez żołądka. Resekcja żołądka jest bowiem najskuteczniejszą formą leczenia tego typu nowotworu. Niestety, podczas operacji lekarze zdecydowali, że żołądka usunąć nie można, bo rozlał się do jamy otrzewnej. Drzwi do wyleczenia zostały chwilowo zamknięte.

Ale są przecież okna- trzeba je tylko znaleźć i otworzyć. Bo jak pisałam, Magda ma ogromny apetyt na życie i setki powodów, by dożyć późnej starości. Dlatego zostawiamy jej pracę nad własną głową i dobrym nastawieniem, jednocześnie szukając wszystkich możliwych sposobów, by raka osłabić i ostatecznie pokonać.

Magda podejmuje terapie mieszczące się w granicach klasycznej medycyny, ale również alternatywnej. Wszystko po to, by wzmocnić organizm, przygotowując go do dalszej walki, jednocześnie osłabiając raka. Kontynuuje chemioterapię i słucha zaleceń lekarzy z bydgoskiego Centrum Onkologii. Od kilku miesięcy jest leczona olejem konopnym, który ma działanie terapeutyczne i lecznicze, w tym tygodniu rozpoczyna wlewy z witaminy C. Jest również dożywiana pozajelitowo i za pomocą jejunostomii, bo, mimo największych starań, zjeść może niewiele. Taka forma żywienia oraz fakt, że po operacji jest mocno osłabiona, sprawia, że obecnie wymaga całodobowej opieki i wsparcia. 

Sprowadzane z zagranicy leki, terapie wzmacniające wycieńczony organizm, poszukiwanie wszelkich możliwych metod leczenia: to wszystko jest niestety bardzo kosztowne. Nie mam jednak wątpliwości, że każda wydana złotówka na leczenie Madzi to najlepiej zainwestowane pieniądze.

Pięknie proszę, byście, jeśli możecie, dołożyli swoją cegiełkę to do leczenia tej cudownej, dobrej i mądrej dziewczyny.

Jeśli chcecie poznać bliżej historię Magdy, zachęcam, abyście odwiedzili blog, który prowadzi: https://szalonadyrekcja.blogspot.com/

Aktualizacje


 • Małgosia Grzelązka - awatar

  Małgosia Grzelązka

  04.11.2017
  04.11.2017

  Magda odeszła w piątek. Chociaż jej ciało słabło z dnia na dzień, iskra w oczach pozostawała ta sama. Energia, ciepłe myśli, które jej przesyłaliście w ostatnich kilku tygodniach, były jej potrzebne jak powietrze. Magda kochała życie i czerpała z niego pełnymi garściami. I myślę sobie dzisiaj, że każdy człowiek powinien robić to samo- czego Wam życzę. A w najpiękniejszych momentach wspomnijcie czasem Madzię.
  Pięknie dziękuję wszystkim Darczyńcom- tym bliskim, dalszym i całkiem nieznajomym. Macie wielkie serca a dobro wraca.

Komentarze


 • m.b. - awatar

  m.b.

  26.10.2017
  26.10.2017

  Odwagi i siły!!!

 • Marcel - awatar

  Marcel

  19.10.2017
  19.10.2017

  Dasz radę :*

 • Magda - awatar

  Magda

  18.10.2017
  18.10.2017

  Madziu życzę duz o zdrowia :* walcz! Musisz wygrać!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.2017
  18.10.2017

  Dużo zdrowia! Życzę by wszystko było ok! Trzymam kciuki i zaklinam co da się zakląć. Nie, nie znamy się, lecz pomimo wszystko!

 • Grazyna Cybulska - awatar

  Grazyna Cybulska

  18.10.2017
  18.10.2017

  Będzie dobrze!

70 118 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 689 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 689

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
m.b. - awatar
m.b.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Asia - awatar
Asia
10
Marta - awatar
Marta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij