Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Mam na imię Małgosia i jestem przyjaciółką Magdy. Za jej zgodą otwieram zbiórkę pieniędzy, które zostaną wykorzystane na jej półroczne leczenie.

Magda ma 31 lat, ogromne serce dla wszystkich, cudowny optymizm i nieposkromiony apetyt na życie. Ma 3,5 letniego synka Wojtka, który jest dla niej wszystkim i który kocha ją nad życie, szalonego męża, cudowną, wspierającą rodzinę i oddanych przyjaciół.

Magda ma również raka żołądka. To czwarty nowotwór w jej życiu, pierwszy, który nie poddał się operacyjnie.

Wszystko przez uszkodzone białko, które jest odpowiedzialne za regulację cyklu życiowego komórek, niszczenie tych złych, a także za proces naprawy materiału genetycznego. Pewien Profesor ujął to tak: „Proszę sobie wyobrazić fabrykę samochodów, produkującą dziennie 10 aut. Wyprodukowane auta są sprawne, kupowane, klienci są zadowoleni. Pewnego dnia przychodzi szalona dyrekcja i każe produkować 30 aut dziennie. Auta tracą na jakości, psują się. A Pani właśnie jest taką Szaloną Dyrekcją dla swojego organizmu i jak się Pani nie uspokoi to będzie Pani chorować. W życiu trzeba robić to, co się lubi, a jak się nie lubi, to robić szybko i za duże pieniądze.”

To dobra rada dla każdego człowieka i warto sobie ją wziąć do serca…

Niestety, w przypadku Magdy mleko się rozlało, a rak (typ rozlany) rozgościł się w żołądku. Początkowe leczenie chemioterapią, przygotowujące do operacji, odniosło skutek: Magda nabrała sił, rak, w obrazie tomografu, się zmniejszył. 13.09 kładła się na stół operacyjny, by obudzić się bez żołądka. Resekcja żołądka jest bowiem najskuteczniejszą formą leczenia tego typu nowotworu. Niestety, podczas operacji lekarze zdecydowali, że żołądka usunąć nie można, bo rozlał się do jamy otrzewnej. Drzwi do wyleczenia zostały chwilowo zamknięte.

Ale są przecież okna- trzeba je tylko znaleźć i otworzyć. Bo jak pisałam, Magda ma ogromny apetyt na życie i setki powodów, by dożyć późnej starości. Dlatego zostawiamy jej pracę nad własną głową i dobrym nastawieniem, jednocześnie szukając wszystkich możliwych sposobów, by raka osłabić i ostatecznie pokonać.

Magda podejmuje terapie mieszczące się w granicach klasycznej medycyny, ale również alternatywnej. Wszystko po to, by wzmocnić organizm, przygotowując go do dalszej walki, jednocześnie osłabiając raka. Kontynuuje chemioterapię i słucha zaleceń lekarzy z bydgoskiego Centrum Onkologii. Od kilku miesięcy jest leczona olejem konopnym, który ma działanie terapeutyczne i lecznicze, w tym tygodniu rozpoczyna wlewy z witaminy C. Jest również dożywiana pozajelitowo i za pomocą jejunostomii, bo, mimo największych starań, zjeść może niewiele. Taka forma żywienia oraz fakt, że po operacji jest mocno osłabiona, sprawia, że obecnie wymaga całodobowej opieki i wsparcia. 

Sprowadzane z zagranicy leki, terapie wzmacniające wycieńczony organizm, poszukiwanie wszelkich możliwych metod leczenia: to wszystko jest niestety bardzo kosztowne. Nie mam jednak wątpliwości, że każda wydana złotówka na leczenie Madzi to najlepiej zainwestowane pieniądze.

Pięknie proszę, byście, jeśli możecie, dołożyli swoją cegiełkę to do leczenia tej cudownej, dobrej i mądrej dziewczyny.

Jeśli chcecie poznać bliżej historię Magdy, zachęcam, abyście odwiedzili blog, który prowadzi: https://szalonadyrekcja.blogspot.com/

Aktualności

 • Małgosia Grzelązka - awatar

  Małgosia Grzelązka

  04.11.17
  04.11.17

  Magda odeszła w piątek. Chociaż jej ciało słabło z dnia na dzień, iskra w oczach pozostawała ta sama. Energia, ciepłe myśli, które jej przesyłaliście w ostatnich kilku tygodniach, były jej potrzebne jak powietrze. Magda kochała życie i czerpała z niego pełnymi garściami. I myślę sobie dzisiaj, że każdy człowiek powinien robić to samo- czego Wam życzę. A w najpiękniejszych momentach wspomnijcie czasem Madzię. Pięknie dziękuję wszystkim Darczyńcom- tym bliskim, dalszym i całkiem nieznajomym. Macie wielkie serca a dobro wraca.

Komentarze

 • m.b. - awatar

  m.b.

  26.10.17
  26.10.17

  Odwagi i siły!!!

 • Marcel - awatar

  Marcel

  19.10.17
  19.10.17

  Dasz radę :*

 • Magda - awatar

  Magda

  18.10.17
  18.10.17

  Madziu życzę duz o zdrowia :* walcz! Musisz wygrać!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.10.17
  18.10.17

  Dużo zdrowia! Życzę by wszystko było ok! Trzymam kciuki i zaklinam co da się zakląć. Nie, nie znamy się, lecz pomimo wszystko!

 • Grazyna Cybulska - awatar

  Grazyna Cybulska

  18.10.17
  18.10.17

  Będzie dobrze!

Małgosia Grzelązka - awatar

Małgosia Grzelązka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 689

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
m.b. - awatar
50
m.b.
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Asia - awatar
10
Asia
Marta - awatar
20
Marta

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij