Zbiórka Pomóżmy im po tragedii pożaru. - zdjęcie główne

Pomóżmy im po tragedii pożaru.

21 845 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 317 osób
Zbiórka zakończona
 
Agnieszka Molendowska - awatar

Agnieszka Molendowska

Organizator zbiórki

Mój brat Marcin, wraz z żoną Magdą  (będąca w ciąży bliźniaczej), małym Gabrielem (2lata) i babcią Magdy (82lata) zaledwie 6 miesięcy temu wprowadzili się do swojego nowego domu. Mieszkanie było zadbane, po remoncie. 5 miesięcy  temu przywitali na świecie bliźnięta: Aniele i Krystiana. Późnym wieczorem 08.02.2019 w dniu urodzin Magdy, nic nie zapowiadało tragedii. Magdę szykującą wspólny tort (następnego dnia były urodziny Marcina) doszły niepokojące odgłosy. Ludzie biegali w popłochu. Okazało się że płonie dach budynku. Po ewakuacji mieszkańców strażacy rozpoczęli gaszenie pożaru (linki poniżej).

https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-duzy-nocny-pozar-kamienicy-w-lesnicy-zdjecia/ga/13875595/zd/33767447#wiadomosci

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24443124,pozar-w-lesnicy-palily-sie-dach-i-poddasze-kamienicy.html

Mój brat z żoną, dziećmi i babcią schronili się w aucie. Udało się wynieść podstawowe rzeczy dla dzieci. Po ugaszeniu pożaru budynek został  zamknięty, a rodzina przewieziona do hostelu, który, jak się  okazało 2 dni później-nie należał im się. Mieszkanie było bowiem własnościowe. Dopiero po kilku dniach uzyskali krótki dostęp do mieszkania. Okazało się że ich dom jest całkowicie zalany wodą i wszystko wymaga wymiany.  Nie tylko meble, ale również sprzęt , drewniane parkiety i podwieszane sufity. Odłączone są prąd, gaz i woda. Dostęp do ich domu jest bardzo  ograniczony, co utrudnia wyrzucanie mokrych rzeczy i suszenie mieszkania. Aktualnie przebywają u teściowej Marcina, gdzie mieszkają z całą rodziną. Nie mają tam warunków dla małych dzieci. Z racji że ich rodzina jest obciążona kredytem hipotecznym, obecnie zupełnie nie mają środków na tak duży zakres remontu. Moją osobistą  prośba są wpłaty i udostępnianie zbiórki. Nie zostawiamy ich samych.

Aktualności


 • Agnieszka Molendowska - awatar

  Agnieszka Molendowska

  17.08.19
  17.08.19

  Witajcie po dłuższej przerwie. Mojej rodzinie udało się wrócić do domu, maluchy już raczkują a starszy chłopczyk poszedł do przedszkola koło domu. Mieszkanie zostało wyremontowane. I to tyle dobrych wieści... teraz złe: nadzór budowlany nakazał remont praktycznie całej kamiennicy: oczywiście dach, ale też elewacja, balkon (możliwe że rozbiórka i zbudowanie nowego), okna, ramka odwadniająca itd. Nie wiadomo co i kiedy pokryje ubezpieczenie, jak dotąd niewiele udało się uzyskać. Jako że kamienica jest zabytkiem sama naprawa elewacji ma kosztować ok... pół miliona złotych i ma ją pokryć (jak całą resztę)wspólnota mieszkaniowa. Zostanie zaciągnięty kredyt na wspólnotę a spłata będzie w czynszu... szacuje się że koszt czynszu wzrośnie o min. 500 zł/miesięcznie. Nie wiadomo jak będą dalej kształtowały się koszta...

Komentarze


 • Agnieszka K - awatar

  Agnieszka K

  03.08.19
  03.08.19

  Dobro Powraca, a dzieci są najważniejsze.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  05.04.19
  05.04.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  07.03.19
  07.03.19

  Też mam trójkę i też bliźnięta (10 mcy, dziewczynka i chłopiec). Trzymajcie się, jeszcze będzie dobrze!

 • Hubert - awatar

  Hubert

  03.03.19
  03.03.19

  3mam kciuki. Powodzenia

 • Maciej Nowak - awatar

  Maciej Nowak

  25.02.19
  25.02.19

  Tez przeżyłem pożar swojego domu więc wiem jakie to straszne przeżycie. Życzę szybkiej odbudowy

21 845 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 317 osób
Zbiórka zakończona
 
Agnieszka Molendowska - awatar

Agnieszka Molendowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 317

Artur I Paulina Andrzejak - awatar
Artur I Paulina Andrzejak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka K - awatar
Agnieszka K
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Marta Jędrejko - awatar
Marta Jędrejko
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dawid Kołdon - awatar
Dawid Kołdon
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij