Zbiórka Rehabilitacja dla Majki - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja dla Majki

Zbiórka Rehabilitacja dla Majki - zdjęcie główne

Rehabilitacja dla Majki

10 710 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać teraz
 
Marta Zawada - awatar

Marta Zawada

Organizator zbiórki

Zacznijmy od początku...

W 8 miesiącu ciąży, będąc na badaniach kontrolnych, dowiedziałam się, że moje wyczekiwane dziecko ma za mały obwód główki. Żeby monitorować, stan malucha lekarz skierował mnie na oddział patologii ciąży. Po trzech tygodniach spędzonych na oddziale, 8 maja 2014 roku przyszła na świat moja upragniona córeczka Maja. Dostała 10 punktów Appgar, a ja byłam najszczęśliwsza na świecie, że wreszcie mam ja przy sobie. Niestety moja radość nie trwała długo, ponieważ wstępna diagnoza potwierdziła się  - małogłowie wrodzone. Maja jeszcze w szpitalu przeszła szereg badań, między innymi USG przezciemiączkowe. Mimo, że badanie nie wykazało nieprawidłowości w budowie mózgu, lekarz, który wykonywał badanie „przewidział przyszłość” mojego dziecka. Dowiedziałam się, że Maja nie będzie siedzieć, chodzić, mówić. Świat mi się kompletnie zawalił, ale nie było czasu na użalanie się nad sobą. Wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, żeby córka w przyszłości była jak najbardziej samodzielna. Dzięki intensywnej rehabilitacji, którą zaczęliśmy już w 3 miesiącu życia Majki, córka w wieku 2 lat samodzielnie usiadła. Jakie było moje zdziwienie i niesamowite szczęście, kiedy wyszłam na chwilę z pokoju zostawiając Majkę na dywanie leżącą na brzuszku, a kiedy wróciłam córka siedziała. Łzy szczęścia pociekły po policzkach.

W 2016 roku, po wykonaniu rezonansu magnetycznego głowy zdiagnozowano u Majki mózgowe porażenie dziecięce lewostronne. U córki zostało również wykonane badanie EEG. Orzeczenie: zapis nieprawidłowe. Dużego stopnia zmiany napadowe wieloogniskowe. Maja od tego czasu jest na lekach przeciwdrgawkowych.

Córka jest bardzo pogodnym dzieckiem, zainteresowanym kontaktem z dorosłymi i dziećmi.  Nie chodzi samodzielnie, natomiast sprawnie przemieszcza się na pośladkach. Zaczęła podnosić się samodzielnie do pozycji stojącej, trzymając się podpory. Maja w dalszym ciągu nie mówi, z otoczeniem komunikuje się gestami.

Obecnie córka rehabilitowana jest 6 dni w tygodniu. Uczęszcza na rehabilitację metodą Vojty, Bobath oraz terapię wodną.  Bierze udział również w zajęciach z logopedą, psychologiem, terapeutą SI. Korzystamy z terapii finansowanej przez NFZ, ale w większości terapie są odpłatne. Koszt tygodniowej rehabilitacji Majki to prawie 400 zł. Według specjalistów, aby liczyć na dalszy rozwój córki wskazane jest, żeby Maja 3 razy w roku brała udział w turnusach rehabilitacyjnych ( koszt jednego to ok 5000 zł). W ostatnich miesiącach córka przeszła terapię w komorze hiperbarycznej. Terapia przyniosła dobre efekty, dlatego chcielibyśmy korzystać z tej formy leczenia dwa razy w roku (jeden turnus to 40 zabiegów, które kosztują prawie 5000 zł).

Marzymy z mężem, żeby kiedyś usłyszeć: MAMA, TATA. Oddałabym wszystko, żeby moje dziecko było zdrowe, a nasze życie nie było podporządkowane terapiom i wizytom lekarskim. Chce zapewnić córce jak najlepszą opiekę, a do tego niezbędne są środki finansowe. Wierzę, że praca, jaką wkładam teraz w poprawę stanu zdrowia Mai zaprocentuje w przyszłości, a ja marzę o tym, żeby moje dziecko jak najmniej odbiegało od swoich rówieśników. 

Maja jest pod opieką Fundacji „Wspólnym Krokiem”.

Aby przekazać 1 % podatku należy podać:

KRS: 0000347949

w tytule podać: na leczenie i rehabilitację Z/1 Maja Zawada

Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy,

Maja z rodzicami 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.01.18
  16.01.18

  Pomagamy! :)

  • Marta Zawada - awatar

   Marta Zawada - Organizator zbiórki

   16.01.18
   16.01.18

   Dziekujemy! :)

 • Patrycja Żloch - awatar

  Patrycja Żloch

  15.01.18
  15.01.18

  Powodzenia Kochani;)))

  • Marta Zawada - awatar

   Marta Zawada - Organizator zbiórki

   16.01.18
   16.01.18

   Dziekujemy bardzo ☺☺

 • Bartek P. - awatar

  Bartek P.

  13.01.18
  13.01.18

  Powodzenia!!

  • Marta Zawada - awatar

   Marta Zawada - Organizator zbiórki

   13.01.18
   13.01.18

   Dziekujemy ☺

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.12.17
  27.12.17

  Trzymam kciuki za Was

  • Marta Zawada - awatar

   Marta Zawada - Organizator zbiórki

   27.12.17
   27.12.17

   Dziękujemy 😘

 • Dominika - awatar

  Dominika

  10.11.17
  10.11.17

  Zycze jak najlepszych efektow rehabilitacji dla Maji

  • Marta Zawada - awatar

   Marta Zawada - Organizator zbiórki

   10.11.17
   10.11.17

   Bardzo dziękujemy 😃😃😃

10 710 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać teraz
 
Marta Zawada - awatar

Marta Zawada

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Janusz Beata - awatar
Janusz Beata
10
Monika - awatar
Monika
4
Anna - awatar
Anna
200
magda - awatar
magda
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marek - awatar
Marek
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marek - awatar
Marek
450

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij