Zacznijmy od początku...
W 8 miesiącu ciąży, będąc na badaniach kontrolnych, dowiedziałam się, że moje wyczekiwane dziecko ma za mały obwód główki. Żeby monitorować, stan malucha lekarz skierował mnie na oddział patologii ciąży. Po trzech tygodniach spędzonych na oddziale, 8 maja 2014 roku przyszła na świat moja upragniona córeczka Maja. Dostała 10 punktów Appgar, a ja byłam najszczęśliwsza na świecie, że wreszcie mam ja przy sobie. Niestety moja radość nie trwała długo, ponieważ wstępna diagnoza potwierdziła się - małogłowie wrodzone. Maja jeszcze w szpitalu przeszła szereg badań, między innymi USG przezciemiączkowe. Mimo, że badanie nie wykazało nieprawidłowości w budowie mózgu, lekarz, który wykonywał badanie „przewidział przyszłość” mojego dziecka. Dowiedziałam się, że Maja nie będzie siedzieć, chodzić, mówić. Świat mi się kompletnie zawalił, ale nie było czasu na użalanie się nad sobą. Wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, żeby córka w przyszłości była jak najbardziej samodzielna. Dzięki intensywnej rehabilitacji, którą zaczęliśmy już w 3 miesiącu życia Majki, córka w wieku 2 lat samodzielnie usiadła. Jakie było moje zdziwienie i niesamowite szczęście, kiedy wyszłam na chwilę z pokoju zostawiając Majkę na dywanie leżącą na brzuszku, a kiedy wróciłam córka siedziała. Łzy szczęścia pociekły po policzkach.
W 2016 roku, po wykonaniu rezonansu magnetycznego głowy zdiagnozowano u Majki mózgowe porażenie dziecięce lewostronne. U córki zostało również wykonane badanie EEG. Orzeczenie: zapis nieprawidłowe. Dużego stopnia zmiany napadowe wieloogniskowe. Maja od tego czasu jest na lekach przeciwdrgawkowych.
Córka jest bardzo pogodnym dzieckiem, zainteresowanym kontaktem z dorosłymi i dziećmi. Nie chodzi samodzielnie, natomiast sprawnie przemieszcza się na pośladkach. Zaczęła podnosić się samodzielnie do pozycji stojącej, trzymając się podpory. Maja w dalszym ciągu nie mówi, z otoczeniem komunikuje się gestami.
Obecnie córka rehabilitowana jest 6 dni w tygodniu. Uczęszcza na rehabilitację metodą Vojty, Bobath oraz terapię wodną. Bierze udział również w zajęciach z logopedą, psychologiem, terapeutą SI. Korzystamy z terapii finansowanej przez NFZ, ale w większości terapie są odpłatne. Koszt tygodniowej rehabilitacji Majki to prawie 400 zł. Według specjalistów, aby liczyć na dalszy rozwój córki wskazane jest, żeby Maja 3 razy w roku brała udział w turnusach rehabilitacyjnych ( koszt jednego to ok 5000 zł). W ostatnich miesiącach córka przeszła terapię w komorze hiperbarycznej. Terapia przyniosła dobre efekty, dlatego chcielibyśmy korzystać z tej formy leczenia dwa razy w roku (jeden turnus to 40 zabiegów, które kosztują prawie 5000 zł).
Marzymy z mężem, żeby kiedyś usłyszeć: MAMA, TATA. Oddałabym wszystko, żeby moje dziecko było zdrowe, a nasze życie nie było podporządkowane terapiom i wizytom lekarskim. Chce zapewnić córce jak najlepszą opiekę, a do tego niezbędne są środki finansowe. Wierzę, że praca, jaką wkładam teraz w poprawę stanu zdrowia Mai zaprocentuje w przyszłości, a ja marzę o tym, żeby moje dziecko jak najmniej odbiegało od swoich rówieśników.
Maja jest pod opieką Fundacji „Wspólnym Krokiem”.
Aby przekazać 1 % podatku należy podać:
KRS: 0000347949
w tytule podać: na leczenie i rehabilitację Z/1 Maja Zawada
Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy,
Maja z rodzicami
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Anonimowy Darczyńca
Pomagamy! :)
Marta Zawada - Organizator zbiórki
Dziekujemy! :)
Patrycja Żloch
Powodzenia Kochani;)))
Marta Zawada - Organizator zbiórki
Dziekujemy bardzo ☺☺
Bartek P.
Powodzenia!!
Marta Zawada - Organizator zbiórki
Dziekujemy ☺
Anonimowy Darczyńca
Trzymam kciuki za Was
Marta Zawada - Organizator zbiórki
Dziękujemy 😘
Dominika
Zycze jak najlepszych efektow rehabilitacji dla Maji
Marta Zawada - Organizator zbiórki
Bardzo dziękujemy 😃😃😃