Zbiórka Makowiec - zdjęcie główne

Makowiec

3 700 zł  z 3 700 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Jest stary, ogromnie wychudzony i śmierdzi. Na jego wyłysiałej szyi jest gigantyczny, sączący się i stary ropień, a w uchu - świerzb i wielki guz

Futro ma brudne, w futrze - pchły, w brzuchu - robaki. Czujność Makowca jest osłabiona, jest skrajnie niedożywiony i to cud, że jest w stanie się poruszać

Możliwe, że stary ropień, który dręczył go bardzo długo, utrudniał przyjmowanie pokarmu. Niewiele brakowało, a Makowiec zostałby rozszarpany przez agresywne psy. Został uratowany przez osobę, która zaryzykowała swoim zdrowiem i pochwyciła kota, zanim sfora go zaatakowała. Poprzedni przybłęda nie miał tyle szczęścia - po spotkaniu z psami zostało tylko bezwładne truchełko.

Głęboka wieś, środek niczego, wczesny wieczór. Pani, która uratowała kocura - niemobilna. Obok nikogo zmotoryzowanego. Odebraliśmy rozpaczliwy telefon: ratujcie, bo nie wiem, czy dożyje do jutra.

Maciej z Olą niezwłocznie ruszyli po kota, a lekarz udzielił pierwszej pomocy.

Stan Makowca jest stabilny, ale nasz nowy podopieczny jest bardzo odwodniony i ogromnie wychudzony. Z dużym trudem udało się pobrać krew i dzięki temu stwierdzić uszkodzenie wątroby i anemię

Guz w uchu wymaga dalszej diagnostyki, ale podejrzewamy nowotwór. Wiemy, że Makowiec na to ucho nie słyszy, ponieważ narośl zamyka cały kanał zewnętrzny małżowiny usznej.

Na tę chwilę musimy Makowca wzmocnić i sprawić, by spod rzadkiego futra nie przebijała każda kość. Gdy poprawią się wyniki krwi i kocur nabierze masy, najprawdopodobniej czeka go usunięcie ucha z kanałem słuchowym.

Błagamy Was o wsparcie.

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  09.08.2021
  09.08.2021

  Chociaż starsze koty z bogatą historią nowotworową najczęściej dożywają swoich dni jako podopieczni fundacji - do Makowca uśmiechnęło się szczęście i po wielu życiowych burzach, odnalazł bezpieczną przystań. Pojawili się ludzie, którzy nie bali się oddać serca schorowanemu stworzonku. Od końca lipca kocur mieszka we własnym domu. Dziękujemy Wam za każdy grosik wpłacony na zbiórkę - dzięki Waszej pomocy Makowiec zyskał jesień życia, o jakiej nigdy nie marzył.

  Zdjęcie aktualizacji 72 593

Komentarze


 • Renata - awatar

  Renata

  28.01.2021
  28.01.2021

  Walcz kotku

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.01.2021
  04.01.2021

  Szybkiego powrotu do zdrowia i sił!

3 700 zł  z 3 700 zł (Cel)
Wpłaciło 120 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 120

Piotr Miarski - awatar
Piotr Miarski
116
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotr M - awatar
Piotr M
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika - awatar
Monika
50
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij