Zbiórka Wygrać wbrew wszystkiemu - zdjęcie główne

Wygrać wbrew wszystkiemu

10 192 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Maks to pogodny 14-letni chłopiec, którego życie doświadczyło ciężką, paliatywną wadą serca.
 26 lipca 2006 roku rodzice usłyszeli wyrok. To tylko cztery litery, HLHS, które zawsze będą już drogowskazem życia. To tylko cztery litery, HLHS, które zmienią wszystko. To tylko cztery litery, HLHS, które okażą się ciężką walką o każdy dzień.

 Sylwia i Paweł, rodzice Maksa, dzielnie walczyli o życie syna. Trwali przy nim od dnia diagnozy i trwają nadal na posterunku. Przez cały ten okres walki, na który składały się trzy operacje, kilka cewnikowa serca, częste kontrole i rehabilitacje, radzili sobie sami, nie prosząc o wsparcie i pomoc.
 23 września 2020 roku, podczas kolejnego cewnikowania serca, okazało się, że serce Maksa, którego ma tylko połowę, słabnie, przestaje bić. Lekarze szybko wdrożyli farmakoterapię, aby uzyskać choć cień poprawy. Dać choć cień nadziei.
 Serce Maksa wymaga drogich leków, aparatu do nadzoru nad krzepliwością krwi, częstych kontroli w poradniach: kardiologicznej, endokrynologicznej i hepatologicznej. O spokój wewnętrzny chłopca dba psycholog.

 Maks, jak każdy nastolatek, chciałby biegać, grać w piłkę, chodzić do szkoły. Jego stan to wszystko Mu uniemożliwia. Jest zamknięty w czterech ścianach, a jego jedyny kontakt ze światem zewnętrznym to telefon i komputer. Obecna sytuacja epidemiologiczna nie ułatwia życia, a dla tak ciężko chorego i zniszczonego serca jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem. Środki dezynfekujące, maseczki, rękawiczki, leki, rehabilitacje, paski do mierzenia INR, dieta ułatwiająca zdegenerowanej wątrobie pracę generują olbrzymie koszty. Rodzice są świadomi, że w każdej chwili mogą one jeszcze wzrosnąć. Nie, nie są świadomi. Oni mają pewność, że tak będzie.

 Paweł jest jedynym żywicielem 4-osobowej rodziny. Oprócz syna mają też córkę Martynkę, dla której Maks jest całym światem. Sylwia nawet nie ma przyznanego zasiłku opiekuńczego, bo przecież "Maks sam wiąże buty" więc według orzeczników jest zdrowy. Na tyle zdrowy, że nie wymaga opieki mamy. Tej samej mamy, której syn jest za chory, żeby mogła iść do pracy.
 Czasami myślimy, że gorzej być nie może. Otóż może. I ja wiem o tym najlepiej. Nie wiemy co będzie dalej z sercem Maksa. Ono słabnie i rysuje się przed nim niepewna przyszłość. Od Was zależy, czy ta przyszłość będzie. Wasze wpłaty, darowizny i udostępnienia dają szansę rodzicom na zabezpieczenie finansowe leczenia.
 Miłości, opieki i wsparcia Maksowi nie brakuje. Rodzice dosłownie stają na głowie, aby jak najmniej odczuwał, że jest chory, że jest źle. Was proszę o wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza wpłata, niesie nie tylko pomoc ale i nadzieję, że ta walka będzie wygrana.

 w imieniu Rodziców
 Anka Sobczyk, mama Aniołka Kubusia z HLHS  "By serce Kuby nie pękło..."

Komentarze


 • Michal Kedzia - awatar

  Michal Kedzia

  06.11.2020
  06.11.2020

  Zdrowia zycze ;)

 • Monika Parteka - awatar

  Monika Parteka

  05.11.2020
  05.11.2020

  Dużo zdrowia zycze

 • Monika K - awatar

  Monika K

  03.11.2020
  03.11.2020

  Zdrówka ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.2020
  30.10.2020

  Trzymaj się bracie, wszystkiego dobrego!

 • Zaneta Sz - awatar

  Zaneta Sz

  28.10.2020
  28.10.2020

  Zdrówka i siły dla całej rodziny!

10 192 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 115 osób

Wpłaty: 115

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina Malinowska - awatar
Paulina Malinowska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
R. Zięciak - awatar
R. Zięciak
80
Dawid Forest Foerster - awatar
Dawid Forest Foerster
50
Gołomp - awatar
Gołomp
20
Sylwia Stankiewicz - awatar
Sylwia Stankiewicz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij