Zbiórka Mała pilnie potrzebuje pomocy. - zdjęcie główne

Mała pilnie potrzebuje pomocy.

650 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

Życiem każdego rządzi przypadek. Nie przeznaczenie. Mała trafiła do nas właśnie z przypadku. Wielka, ciężka kobyła nadawała się w sam raz do rodzenia rzeźnego „mięsa”. Lata mijały, kolejne źrebaki przychodziły na świat, a Mała spędzała dnie na podwarszawskiej łące, albo będąc właśnie w ciąży, albo pilnując źrebaka, a najczęściej oba naraz.

Wielokrotnie Pan Artur spotykał ją, przechadzając się obok jej łąki. Podchodziła wtedy do niego, dawała się przytulać, dawała siłę, której tak bardzo potrzebował. Chemioterapia, leczenie, zmęczenie. Gdy starczyło energii, szedł na dobrze znaną łąkę, gdzie stała właśnie Mała. To ona go wspierała. I tak pewnie by to trwało, ale po kolejnym porodzie okazało się, że klacz już nie zachodzi w ciążę. Gospodarz zmieniał jej amantów, ale nic to nie dawało. Minęła wiosna, lato, jesienią podjął decyzję, że musi ją sprzedać. Na mięso.

Pan Artur, którego klacz codziennie ratowała, chciał ocalić teraz Małą. Udało się. Pomogliście. Trafiła do nas.

Małej przeznaczeniem była ubojnia, przypadek zrządził, że spotkała na swojej drodze Pana Artura. Ich ścieżki życia się skrzyżowały i udało mu się odmienić jej los. Dziś niestety nie wiemy co u Niego słychać. Gdziekolwiek jest i cokolwiek się z Nim dzieje, pamiętamy. Dobrych ludzi się przecież nie zapomina.

Dziś, 5 lat później Mała nadal jest z nami. Ma się całkiem różnie, lata zaniedbań u poprzedniego właściciela sprawiły, że ma kłopoty z kopytami. Liczne zmiany w obrębie puszki, separacja kości kopytowej, kulawizna. Bolą nogi. Niestety w związku z tym, że Mała ma częściową uszkodzone kości kopytowe, nie ma szansy na pełen powrót do zdrowia. 

Ostatnio stan Małej się pogarsza, coraz częściej leży. Potrzebna jest pilna diagnostyka RTG i wdrożenie kolejnego leczenia. Potrzebne są również badania krwi. Biochemia i morfologia. Potrzebna jest pasza dla koni ochwaconych i suplementy, również te, zmniejszające bolesność. To poprawi jej komfort życia. 

Mała będąc przez tyle lat pod naszą opieką, nie doczekała się swojego opiekuna wirtualnego, dlatego potrzebuje też wsparcia na utrzymanie.

Prosimy o pomoc, dla Małej, która wcale nie jest mała. To jeden z największych naszych koni. 


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.  

Komentarze


 • Nina - awatar

  Nina

  25.12.2016
  25.12.2016

  Zdrowiej malenka,powodzenia.

 • Magdalena Jabłońska - awatar

  Magdalena Jabłońska

  19.12.2016
  19.12.2016

  :)

650 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Sebastian Oszmałek - awatar
Sebastian Oszmałek
50
Magda - awatar
Magda
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Patrycja Pierzchało-Stachurska - awatar
Patrycja Pierzchało-Stachurska
20
Anna Moksa - awatar
Anna Moksa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij