Szczeniak po wypadku! Walczymy!

6 504 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 200 osób

Makabryczne odgłosy dochodzące z pobocza drogi, a tam 6-7 tygodniowy szczeniak wyje z bólu.

Kiedy wieźliśmy go do lecznicy nie przestawał wyć z bólu. Bolało go tak mocno, że gryzł wszystkich po omacku. Jakby wierzył, że w taki sposób przegoni cierpienie.

Ktoś go potracił i odjechał. Ze świadomością skazał na niekończącą się tragedię. Miał umrzeć na poboczu, wycieńczony, obolały, głodny, spragniony. Był tylko niepotrzebnym śladem na czyimś samochodzie lub wyrzuconym śmieciem podczas podróży.

Prześwietlenie nie wykazało złamań. Jednak wewnątrz jego ciała wykryto silne krwawienie. Dziąsła naszego maleństwa były blade, co wskazywało o poważnych problemach krążeniowe i narządowe. Po jego ciele ganiało stado pcheł unosząc co chwilę sierść naszego maluszka. 

W jednej łapce nie wykazuje czucia, w drugiej jest bardzo słabe. Dostaje leki na regenerację nerwów. Najbliższe dwa dni mają być decydujące. Zostawiamy go w gabinecie weterynaryjnym. Do domu wracamy przerażeni i w myślach prosimy o cud.

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Krwawienie w obrębie jamy ustało, niestety łapki Marleya wciąż nie odzyskały czucia.

Kolejne badania wykazują oprócz niedowładu kończyć także  brak korektury postawy oraz zmniejszone/obniżone czucie powierzchniowe i głębokie kończyny miedniczej prawej i lewej.

Ponadto występuje podejrzenie przepukliny pachwinowej, silne obrzęki i krwiaki, w obrębie pęcherza moczowego widoczny twór guzowy.

Zdjęcie przeglądowe RTG nie wykazuje uszkodzeń/złamań w obrębie odcinka piersiowego, lędźwiowego, krzyżowego kręgosłupa oraz w obrębie miednicy.

Podejmujemy się leczenia zachowawczego 10-14 dniowe, podczas którego Marley przyjmował antybiotyk, lek przeciwzapalny, witaminy z grupy B oraz preparaty usprawniające przewodnictwo bodźców nerwowych.

Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie  Marley zacznie poruszać łapami...

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Niestety... leczenie Marleya nie przynosi zamierzonych efektów.

Maluszek jak nie ruszał łapkami - tak nadal ciągnie je za sobą.

Chociaż dzielnie próbuje żyć normalnie, bawić się z innymi psiakami. 

Niestety wciąż wymaga całodobowej opieki - zmiany podkładów, wynoszenia na dwór,  przewracania z boku na bok. 

Serca nam pękają, bo w ciągu tych dwóch tygodni maluszek tak dużo urósł. Czy swoje dzieciństwo spędzi ze sparaliżowanymi łapkami?

Pomimo doznanej krzywdy, zarówno fizycznej jak i psychicznej Marley z dnia na dzień stawał się coraz bardziej ufnym psiakiem, powoli przekonywał się do swoich opiekunów, zaczynał merdać ogonkiem. Dziś prawie nie różni się od swoich rówieśników z tą jednak rażącą różnicą, że nie może beztrosko biegać po zielonych trawkach. 

Nie poddajemy się jednak i umawiamy Marleya na wizytyę do specjalisty w dziedzinie neurochirurgii weterynaryjnej. 

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Z wizytą u specjalistów. Wyniki badań są przerażające!

Marley wyruszył do Warszawy po kolejną szansę na czucie w kończynach. Niestety tomografia komputerowa miednicy oraz stawów biodrowych wykazały, że Marley ma praktycznie zmiażdżone wszystkie kości! Cały ten ból, piski, skomlenia były efektem licznych złamań:

- złamanie szyjki kości udowej lewej o charakterze wielołamowym, ze skróceniem osi długiej szyjki
- złamanie kości kulszowej lewej
- obustronne złamanie kości biodrowej lewej i prawej w tym, w obrębie stawu biodrowo- krzyżowego lewego i prawego, prawostronnie z wyraźną obecnością wolno-leżących odłamów i z obustronnym skróceniem osi długiej kości.
- podejrzenie odłamania fragmentu kości krzyżowej po stronie lewej z przemieszczaniem dolnym i bocznym wyizolowanego fragmentu kostnego.
- zwężenie kanału miednicy nieznacznego stopnia, głownie lewostronnie

Niestety czucie nadal nie występuje w obydwu łapkach. Nawet jeśli poskładamy wszystkie kości, bez przywrócenia w pełni czucia nerwowego nie będzie Marley poruszał swoimi nóżkami.

Istnieje jednak cień szansy, ponieważ Marley w tym tygodniu zaczął stawiać jedną z łapek i próbować opierać na niej ciężar. Równocześnie zaczyna mieć coraz większe przykurcze i podgina palce.  Ćwiczenia w domowym zaciszu i troska przyniosły efekty.

Jedyną szansą jest natychmiastowe rozpoczęcie rehabilitacji i odciążenie za pomocą wózeczka kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym oraz by zniwelować powstające odleżyny i otarcia.

Marley natychmiast musi wrócić do Warszawy i przejść trzy tygodniową rehabilitację!

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Brakuje nam funduszy! Prosimy pomóżcie nam uratować łapki Marleya!

Walka o życie i sprawność Marleya jest bardzo kosztowna.

Dotychczas wystawiono nam faktury:

- za badania RTG i Tomografię Komputerową (CT) - 816 zł

- dotychczasowe leczenie - 500 zł

- klatka kennelowa - ok. 250 zł

Jeden dzień rehabilitacji to koszt 200 zł - potrzebujemy na samą trzytygodniową rehabilitację 4200 zł

Do tego dochodzi wózeczek, którego koszt wynosi ok. 600 zł.

Niestety nie możemy odwlec rehabilitacji w czasie. Każdy dzień zwłoki to mniejsza szansa na ratunek łapek Marleya.

Prosimy pomóżcie nam zawalczyć o jego sprawność i komfortowe życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!Zdjęcie opisu zbiórki Szczeniak po wypadku! Walczymy!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2016
  06.10.2016

  Powodzenia Malutki :)

 • Piotr W-k - awatar

  Piotr W-k

  06.10.2016
  06.10.2016

  Oby się udało !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.10.2016
  05.10.2016

  Stań na nóżki Maleństwo

 • Marta EL - awatar

  Marta EL

  03.10.2016
  03.10.2016

  Wpłaciłam. Dajcie znać co z małym.

 • Ruda - awatar

  Ruda

  28.09.2016
  28.09.2016

  Mam nadzieję, że odzyska czucie w tylnych łapkach i będzie normalnie funkcjonował, jak inne psiaki, tak jak mój Tajfun. Powodzenia :)

6 504 zł  z 6 500 zł (Cel)
Wpłaciło 200 osób

Wpłaty: 200

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Patryk Chlebny - awatar
Patryk Chlebny
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Halina Przychodzeń - awatar
Halina Przychodzeń
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Tomek - awatar
Tomek
50
Zuzia - awatar
Zuzia
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij