Zbiórka walka Maryśki z artrogrypozą - zdjęcie główne

walka Maryśki z artrogrypozą

10 853 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 298 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ulka Kulińska - awatar

Ulka Kulińska

Organizator zbiórki

Do szczęścia brakowało nam tylko upragnionego dziecka. Wszystkie badania usg nie pokazały co dzieje się z Naszym dzieckiem. Marysia urodziła się przez cesarskie cięcie 13 sierpnia ze względu na mój stan zdrowia. Na usg przed samym cesarskim cięciem na ekranie widziałam zdrowe dziecko które miało ważyć ok 3.500 , byłam szczęśliwa i zniecierpliwiona , chciałam już poznać Naszą córcię. 

Pamiętam jak przez mgłę, gdyż znieczulenie całkiem mnie otumaniło jakieś rozmowy lekarzy i pielęgniarek zza ściany... Rozszczep podniebienia , co z tymi nóżkami ... Czy matka wie ?!  

Po chwili poznałam Moje wymarzone dziecko , piękną kruszynkę która ważyła 2,630 łzy ciekły mi po policzkach , wtedy nie miało to dla Mnie znaczenia że coś jest nie tak , tak naprawdę nawet nie docierało do Mnie że to może być coś poważnego . Nóżkę miała wykręconą we wszystkie strony do góry (stopa była podkręcona do łydki , kolanko zupełnie w inną stronę )druga nóżka była po prostu skierowana do środka . Rozszczepu nie widziałam gdyż rozszczepione było podniebienie bez noska i ust , więc pomyślałam że to jakaś pomyłka . 

Po dojściu do siebie przynieśli mi Moje CUDO <3  buzia jak anioł , taka malutka ... piękna ,MOJA WYMARZONA . 

Mogliśmy tylko chwilę spędzić z Marysią , potrzebowała specjalistycznej opieki więc musieli Ją zabrać . 

Serce Mi pękło 

Nikt nie przypuszczał że urodzi się chora na rzadką chorobę artrogrypozę z wadami genetycznymi(nogi końsko-szpotawe, rozszczep podniebienia ). Otrzymała szybką pomoc w szpitalu w Łodzi , już w pierwszych godzinach życia nasze dziecko zostało zabrane na oddział z intensywną terapią i został założony gips na nóżkę który jest zmieniany co tydzień . Świat się zawalił gdy stwierdzili nieuleczalną chorobę i ciągłą rehabilitację którą rozpoczęła już w drugiej dobie życia. Pod znakiem zapytania stoi sprawność naszego dziecka, choć nigdy się nie poddamy . Marianna przeszła już zabieg podcięcia ścięgna Achillesa dwukrotnie oraz rekonstrukcję rozszczepu podniebienia .W przypadku naszej córeczki choroba ta objawia się silnymi przykurczami w stawach łokciowych, nadgarstkowych, biodrowych i kolanowych, stopami końsko-szpotawymi i obniżonym napięciem mięśniowym.Marysia wymaga specjalistycznego leczenia, intensywnej rehabilitacji oraz zaopatrzenia ortopedycznego. Niestety. Żeby mogła chodzić ortezy muszą być przedłużane lub wymieniane na nowe. Jakiekolwiek opóźnienie spowoduje pogorszenie ustawienia i funkcji stawów, a tym samym zaprzepaści uzyskane efekty. Niestety wiedza na temat artrogrypozy w Polsce jest ograniczona, dlatego też zdecydowaliśmy, że zrobimy wszystko żeby nasza córeczka chodziła mimo barier finansowych .

Kiedyś lekarz powiedział coś co Nami wstrząsnęło a mianowicie "skupcie się bardziej na ćwiczeniu jej rąk by mogła sobie sama jeździć wózkiem i podetrzeć tyłek" obiecałam sobie wtedy że gdy moje dziecko stanie na nogi przyjdę pokazać mu jak bardzo się mylił. 

Do tej pory pokrywaliśmy wszystkie koszty we własnym zakresie choć wiadome było że kiedyś nas to przerośnie. Tak więc zwracam się do was o pomoc w ciężkiej walce Naszego dziecka . Każda złotówka jest dla Naszej córki nadzieją na lepsze jutro. 

Zbieramy pieniądze na rehabilitację, wyjazdy do Warszawy. Poznania , Łodzi, Krakowa. Prywatne konsultację , ortezy i buty ortopedyczne . 

Marzymy o leczeniu za granicą w Niemieckiej klinice Aschau która specjalizuje się w leczeniu artrogrypozy choć to bardzo ogległy temat

Aktualizacje


 • Ulka Kulińska - awatar

  Ulka Kulińska

  19.07.2017
  19.07.2017

  Część wszystkim ... 😊
  W związku że czekają nas teraz spore wydatki na specjalistyczny wózek , fotelik do samochodu i przede wszystkim kontynuację leczenia Maryni. Zwracamy się z ogromną prośbą o małe wsparcie finansowe , tak naprawdę każdą złotówka jest dla nas ważna.
  Marysia robi postępy z czego jesteśmy bardzo dumni !!!😊 Chcielibyśmy dokupić do domku parę akcesoriów do rehabilitacji (wałek , większą piłkę bo ze swojej wyrosła , maty...
  Nie chcemy zwalniać , pragniemy więcej. To cudowne uczucie patrzeć jak Marysia robi postępy.

  Dziękujemy za każdy gest 😍

  Zdjęcie aktualizacji 6 428

Komentarze


 • Aleksandra - awatar

  Aleksandra

  25.07.2017
  25.07.2017

  Powodzenia😀😀trzymam kciuki za malenstwo😀😀😀

  • Ulka Kulińska - awatar

   Ulka Kulińska - Organizator zbiórki

   26.07.2017
   26.07.2017

   Pięknie dziękujemy 💋

 • Pomagam - awatar

  Pomagam

  15.07.2017
  15.07.2017

  Trzymam kciuki, wiara czyni cuda.

  • Ulka Kulińska - awatar

   Ulka Kulińska - Organizator zbiórki

   19.07.2017
   19.07.2017

   Dziękujemy💋 Wiara i rehabilitacje , cudownie patrzeć jak robi postępy i się pięknie rozwija

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.2017
  08.07.2017

  WYGRACIE.

  • Ulka Kulińska - awatar

   Ulka Kulińska - Organizator zbiórki

   19.07.2017
   19.07.2017

   Cały czas do przodu !😊 Są postępy i niektóre przykurcze puszczają . Lecimy dalej. Dziękujemy💋

 • Jagoda - awatar

  Jagoda

  01.07.2017
  01.07.2017

  Niech Wasza wielka determinacja Kochani przyniesie jak najwięcej zdrowia Marysi!

  • Ulka Kulińska - awatar

   Ulka Kulińska - Organizator zbiórki

   17.07.2017
   17.07.2017

   Dziękujemy💋

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.06.2017
  26.06.2017

  Zdrowiej Aniołku

  • Ulka Kulińska - awatar

   Ulka Kulińska - Organizator zbiórki

   29.06.2017
   29.06.2017

   Dziękujemy 💋

10 853 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 298 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ulka Kulińska - awatar

Ulka Kulińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 298

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adaada - awatar
Adaada
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
48
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij