Zbiórka Pomoc dla walecznej Maryni. - zdjęcie główne

Pomoc dla walecznej Maryni.

21 045 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 280 osób
Emilia Rawa - awatar

Emilia Rawa

Organizator zbiórki

Witam Wszystkich. 

Dla Nas jako rodziców Marysi każdy dzień to walka o to by kiedyś było jej łatwiej w życiu. Córka urodziła się 21.01.2019 w 26 tyg. ciąży ważyła zaledwie 670 g.

Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie 48 godzin. Marysia nie reagowała na żadne leki, na bodźce. Byliśmy zdruzgotani, czekając na najgorsze... jednak Marysia zaczęła walczyć. Od samego początku cierpiała na niedokrwistość miała niejednokrotnie przetaczaną krew. W 3 dobie Pani doktor powiedziała, że córka przeżyła ale poniesie tego konsekwencje w pierwszej chwili miałam za złe jak mogła mi coś takiego powiedzieć nie rozumiałam jej. W 7 dobie Marynia dostała wylewó 3 stopnia , w 11-stej została przewieziona do innego szpitala z podejrzeniem performacjii jelit. Okazało się, że z jelitkami jest w porządku jednak bo dłuższej obserwacji okazało się, że głowa rośnie. Pojawiło się wodogłowie pokrwotoczne, które bardzo szybko zaczęło niszczyć mózg. Na ten moment córka ma ok 1/6 mózgu. W marcu wykryto retinopatie czyli przestała rozwijać się siatkówka  oka 15.03 został podany Lucentis  do oczu. Marysia ma również dysplazję oskrzelowo-płucną. Po 5 msc dostałyśmy wypis do domu, jednak lekarze nie pozostawili nam złudzeń, że nasza córeczka nie będzie chodziła ani mówiła dodatkowo rozwija się porażenie czterokończynowe .

 Ja jako mama mam nadzieję, że będzie inaczej córka jest bardzo silna przeszła 7 operacji mówiono mi 5 razy że nie przeżyje. Jednak ona walczy i widać chęć życia i poznawania. Jako mama nie raz miałam chwilę wątpliwości, załamania, że nie dam rady jednak kiedy syn pyta się kiedy będzie biegał z Marysią wiem, że nie mogę się poddać i muszę walczyć bo wiem, że mam dla kogo.

Chodzimy prywatnie na rehabilitację, ponieważ na nfz bardzo długo się czeka a my nie mamy tego czasu widać jak córka robi postępy.  Naszym marzeniem jest by pojechać na turnus rehabilitacyjny ale na obecną chwilę jest poza naszym zasięgiem. Dlatego , też zwracamy się z prośbą o wpłatę choć drobnej kwoty aby pomóc nam walczyć o lepsze jutro naszej kochanej Marysi .

Aktualizacje


 • Emilia Rawa - awatar

  Emilia Rawa

  31.08.2019
  31.08.2019

  Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim :) Nie sądziłam, że tak szybko ubieramy taka kwotę. Jesteście wspaniali <3

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.09.2019
  04.09.2019

  Powodzenia!!!!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  31.08.2019
  31.08.2019

  „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” List do Rzymian 8,31-32

 • Nikt Ważny - awatar

  Nikt Ważny

  31.08.2019
  31.08.2019

  Już tak niewiele zostało. Damy radę !

  • Emilia Rawa - awatar

   Emilia Rawa - Organizator zbiórki

   31.08.2019
   31.08.2019

   Nasza wdzięczność jest nie do opisania sami nie dali byśmy rady dziękujemy :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.08.2019
  31.08.2019

  To ja dziękuję.

 • Agnieszka Gąska - awatar

  Agnieszka Gąska

  29.08.2019
  29.08.2019

  Modlimy się o ciebie słoneczko. Wyzdrowiejesz.

21 045 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 280 osób
Emilia Rawa - awatar

Emilia Rawa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 280

Szymon - awatar
Szymon
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maciek Puchała - awatar
Maciek Puchała
10
Katarzyna Leszczyńska kartka - awatar
Katarzyna Leszczyńska kartka
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Natalia - awatar
Natalia
100
Malg - awatar
Malg
250
Elwisiak - awatar
Elwisiak
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij