Zbiórka Spełniamy marzenie naszej mamy - miniaturka zdjęcia

Spełniamy marzenie naszej mamy

Zbiórka Spełniamy marzenie naszej mamy - zdjęcie główne

Spełniamy marzenie naszej mamy

273 391 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 611 osób
Wpłać teraz
 
Jola Michalska - awatar

Jola Michalska

Organizator zbiórki

Karola zmarła niespełna trzy tygodnie temu, przy porodzie, miała 28 lat.

Nie tak miało być! Odjeżdżając do szpitala przygotowała łóżeczko dla nowego członka rodziny, pożegnała starszego synka Filipa, męża Marka i pojechała. Chwilę po cesarskim cięciu zdążyła zadzwonić do męża z informacją, że wszystko w porządku, synek trafił do inkubatora a ona sama planowała chwilę odpocząć.

Nastąpił krwotok, zatrzymanie akcji serca, reanimacja, operacja, OIOM, następny krwotok i następna reanimacja... Tej nocy była reanimowana 3 razy, zmarła o 5 nad ranem. Nie zdążyła poznać drugiego synka.

Karola z mężem żyli skromnie, nie mogli liczyć na pomoc rodziców, ale byli samodzielni i konsekwentnie realizowali swoje marzenia. Oboje ukończyli szkołę medyczną, Marek od 8 lat pracuje jako opiekun socjalny w Domu Pomocy Społecznej a Karola zamierzała wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim.

Nadrzędnym celem rodziców było stworzenie swoim dzieciom domu, jakiego sami nie mieli - konsekwentnie do tego dążyli.

Dzisiaj wszystko runęło w gruzach. Marek załamał się po śmierci żony. Starszy synek nadal czeka na mamę bo tata nie ma sił by powiedzieć mu prawdę.

Tuli swoich chłopców i płacze. Sytuację pogarsza fakt, że mama Marka zmarła gdy on sam był dzieckiem - nie ma babci, która mogłaby być dla niego wsparciem, powróciły traumy z dzieciństwa. 

To wspaniały i skromny człowiek, dlatego z całych sił chciałabym mu pomóc.

Mieszkają aktualnie w małej miejscowości, w małym i starym mieszkaniu razem ze schorowanym tatą Marka i jego bratem, mają tam swój pokój wspólną kuchnię i łazienkę, w kuchni jest też piec na drewno, którym ogrzewają mieszkanie zimą.

Mam plan by kupić w bezpośredniej okolicy miejsca pracy Marka małą działkę ze starym domem. Chciałabym następnie ten dom wyremontować, na działce posadzić owocowe drzewka i postawić podwójną huśtawkę dla chłopców. To nie przywróci życia Karoli, chłopcom nie zwróci mamy ale pozwoli mi spełnić jej marzenie o domu dla jej rodziny - jasnym, ciepłym i z drzewkiem owocowym pod oknem.

Wyobrażam sobie, że dla Marka będzie on mógł stanowić "trampolinę" do działania, pomoże mu się "odbić" i odważniej spoglądać w przyszłość. Wyobrażam sobie, że ten dom będzie stanowił oazę bezpieczeństwa dla dwóch wspaniałych chłopców i ich taty oraz pozwoli na organizację opieki nad dziećmi i powrót taty do pracy po urlopie macierzyńskim.

Jestem zdeterminowana do działania, mam w głowie plan i bardzo mało czasu - chciałabym zdążyć ze wszystkim zanim Marek będzie musiał wrócić do pracy - lubi ją i nie może przerwać, jest w tej chwili jedynym opiekunem dla swoich dzieci. 

Przeszkodą jest brak środków na realizację celu. Wiem, że proszę o wiele. Pisząc zastanawiam się czy mamy szansę zaistnieć w gąszczu innych zbiórek. Wiem też, że nie mogę się poddać i wierzę, że znajdę wśród Państwa ludzi o wielkim sercu, którzy zechcą mnie wesprzeć i podarować małym chłopcom troszkę lepszy świat. Dobro powraca.

Ze swojej strony deklaruję pełną transparentność, będę relacjonować postęp prac oraz informować o losach rodziny. Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękuję.

Przedstawiam Państwu Karolę z małym jeszcze Filipkiem. Załączam też akt zgonu z 6.11.2020.

Jola 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jola Michalska - awatar

  Jola Michalska

  08.12.20
  08.12.20

  Zacznę od podziękowań :) Dziękuję za wsparcie, za słowa - wiem, że Marek czyta Państwa komentarze - działają poniekąd jak terapia :). Wyobrażałam sobie, że dom będziemy "budować" późnym latem, tymczasem wszystko wskazuje na to, że mogę, wręcz powinnam zaczynać już :) Bardzo Państwu dziękuję! Minął kolejny tydzień, Filip już wie, że mama nie wróci, wczoraj odwiedził ją z tatą na cmentarzu... Pomoc doraźną i nieocenioną wnosi na razie ciocia, miała przyjechać na jeden dzień, przeprowadzić szkolenie w zakresie zmiany pieluchy, została, jest, pomaga... Pierwotnie miałam poczucie, że organizacja środków na realizację celu to największe wyzwanie, teraz dostrzegam, że ogrom pracy dopiero przed nami. Uświadomiłam sobie dziś, że budynek będzie jedynie preludium do zmian, które muszą się zadziać. W procesie rozciągniętym na wiele miesięcy, role zaczną kształtować się na nowo... Mam głęboką nadzieję, że w murach z ponad 5600 cegiełek Marek zdoła stworzyć chłopcom DOM, ten cel przyświecał mi od samego początku. Będę prosiła o cierpliwość w oczekiwaniu na nowe wieści, kolejny etap realizacji celu będzie postępował znacznie wolniej niż sama zbiórka. Dziękuję raz jeszcze w imieniu swoim, Marka i chłopców.

  Zdjęcie aktualizacji 59 483

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.01.21
  20.01.21

  Panie Marku, niech się Pan trzyma dzielnie. Jest Pan bohaterem dla tych dwóch cudownych maluchów. Ono dadzą Panu sile a Karola będzie czuwała z nieba nad Wami. Kiedyś będzie jeszcze dobrze - teraz życzę dużo sił dla Pana i chlopcow

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.21
  19.01.21

  Trzymajcie się dzielnie! Pani Karola czuwa nad Wami i jest dumna ze swoich chłopaków. Zdrówka i miłości :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.21
  19.01.21

  Malutka cegiełka do wspaniałego domu...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.21
  19.01.21

  Dużo siły wiary i cierpliwości a przed wszystkim milosci❤

 • Daria - awatar

  Daria

  19.01.21
  19.01.21

  Wzruszyłam się widząc chłopców. Są wspaniali i to dla nich musi Pan być silny mimo ogromnej straty Żony. Życzę wytrwałości i siły. Wszystko się z czasem ułoży. Dla synków jest Pan wspaniałym tatą. Powodzenia

273 391 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 611 osób
Wpłać teraz
 
Jola Michalska - awatar

Jola Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6 611

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aneta Wiśniewska - awatar
Aneta Wiśniewska
50
izabela - awatar
izabela
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewa Kuszyńska - awatar
Ewa Kuszyńska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jadwiga - awatar
Jadwiga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij