Zbiórka Spełniamy marzenie naszej mamy - zdjęcie główne

Spełniamy marzenie naszej mamy

374 353 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 779 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Jola Michalska - awatar

Jola Michalska

Organizator zbiórki

Karola zmarła niespełna trzy tygodnie temu, przy porodzie, miała 28 lat.

Nie tak miało być! Odjeżdżając do szpitala przygotowała łóżeczko dla nowego członka rodziny, pożegnała starszego synka Filipa, męża Marka i pojechała. Chwilę po cesarskim cięciu zdążyła zadzwonić do męża z informacją, że wszystko w porządku, synek trafił do inkubatora a ona sama planowała chwilę odpocząć.

Nastąpił krwotok, zatrzymanie akcji serca, reanimacja, operacja, OIOM, następny krwotok i następna reanimacja... Tej nocy była reanimowana 3 razy, zmarła o 5 nad ranem. Nie zdążyła poznać drugiego synka.

Karola z mężem żyli skromnie, nie mogli liczyć na pomoc rodziców, ale byli samodzielni i konsekwentnie realizowali swoje marzenia. Oboje ukończyli szkołę medyczną, Marek od 8 lat pracuje jako opiekun socjalny w Domu Pomocy Społecznej a Karola zamierzała wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim.

Nadrzędnym celem rodziców było stworzenie swoim dzieciom domu, jakiego sami nie mieli - konsekwentnie do tego dążyli.

Dzisiaj wszystko runęło w gruzach. Marek załamał się po śmierci żony. Starszy synek nadal czeka na mamę bo tata nie ma sił by powiedzieć mu prawdę.

Tuli swoich chłopców i płacze. Sytuację pogarsza fakt, że mama Marka zmarła gdy on sam był dzieckiem - nie ma babci, która mogłaby być dla niego wsparciem, powróciły traumy z dzieciństwa. 

To wspaniały i skromny człowiek, dlatego z całych sił chciałabym mu pomóc.

Mieszkają aktualnie w małej miejscowości, w małym i starym mieszkaniu razem ze schorowanym tatą Marka i jego bratem, mają tam swój pokój wspólną kuchnię i łazienkę, w kuchni jest też piec na drewno, którym ogrzewają mieszkanie zimą.

Mam plan by kupić w bezpośredniej okolicy miejsca pracy Marka małą działkę ze starym domem. Chciałabym następnie ten dom wyremontować, na działce posadzić owocowe drzewka i postawić podwójną huśtawkę dla chłopców. To nie przywróci życia Karoli, chłopcom nie zwróci mamy ale pozwoli mi spełnić jej marzenie o domu dla jej rodziny - jasnym, ciepłym i z drzewkiem owocowym pod oknem.

Wyobrażam sobie, że dla Marka będzie on mógł stanowić "trampolinę" do działania, pomoże mu się "odbić" i odważniej spoglądać w przyszłość. Wyobrażam sobie, że ten dom będzie stanowił oazę bezpieczeństwa dla dwóch wspaniałych chłopców i ich taty oraz pozwoli na organizację opieki nad dziećmi i powrót taty do pracy po urlopie macierzyńskim.

Jestem zdeterminowana do działania, mam w głowie plan i bardzo mało czasu - chciałabym zdążyć ze wszystkim zanim Marek będzie musiał wrócić do pracy - lubi ją i nie może przerwać, jest w tej chwili jedynym opiekunem dla swoich dzieci. 

Przeszkodą jest brak środków na realizację celu. Wiem, że proszę o wiele. Pisząc zastanawiam się czy mamy szansę zaistnieć w gąszczu innych zbiórek. Wiem też, że nie mogę się poddać i wierzę, że znajdę wśród Państwa ludzi o wielkim sercu, którzy zechcą mnie wesprzeć i podarować małym chłopcom troszkę lepszy świat. Dobro powraca.

Ze swojej strony deklaruję pełną transparentność, będę relacjonować postęp prac oraz informować o losach rodziny. Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękuję.

Przedstawiam Państwu Karolę z małym jeszcze Filipkiem. Załączam też akt zgonu z 6.11.2020.

Jola 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Jola Michalska - awatar

  Jola Michalska

  18.02.21
  18.02.21

  Minęły kolejne dwa miesiące w okresie których udało nam się dopełnić szeregu formalności niezbędnych do zakupu nieruchomości tacie i chłopcom. Kupiliśmy "dom" :) - mały domek na małej działce, ale samodzielny, wolnostojący, w pięknym otoczeniu, w okolicy przedszkola do którego uczęszcza Filip i przyszłej szkoły chłopców i w niewielkiej odległości od miejsca pracy taty - to było naszym priorytetem. Cieszymy się ogromnie i każdy na swój sposób. Tata ze łzami w oczach czyta akt notarialny i powtarza "szkoda, że Karola tego nie widzi" - to ich pierwszy własny dom. Mały Filip przeszedł do działania i zaczyna pakować swoje książeczki. Ja przystąpiłam do formułowania harmonogramu i kosztorysu. Przed nami ogrom pracy by w budynku stworzyć przestrzeń do życia - musimy wymienić dach i okna, musimy budynek ocieplić i uzbroić w instalację wodną, sanitarną, elektryczną i grzewczą. Musimy podzielić wnętrze na pomieszczenia gdyż budynek pierwotnie nie służył funkcjom mieszkalnym. Ostatecznie musimy też wnętrze wykończyć i umeblować. Musimy ogrodzić działkę, postawić na niej huśtawkę i posadzić owocowe drzewko :).  Mój harmonogram i kosztorys rozrósł się już na trzy strony, co chwilę dopisuję nową pozycję, zaczynam też pojedyncze wykreślać ponieważ widzę, że na wszystko nie będziemy mogli sobie pozwolić... to mnie nieco stresuje. Z tego miejsca chciałabym ponownie Państwu podziękować, za każdą złotówkę, za wiele słów wsparcia, za pomysły i cenne rady, za gotowość do podarowania materiałów... Dziękuję społeczności lokalnej, jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa mobilizacji i chęci pomocy. Dziękuję Pani Doktor Małgorzacie Sitarczyk, która zgodziła się objąć rodzinę opieką psychologiczną, bardzo ufam kompetencjom Pani Doktor i pokładam wielkie nadzieje w tej pomocy. Dziękuję Panu Tomkowi, który zaproponował nam 2 palety porothermu, dziękuję Pani Paulinie, która zaoferowała farbę, Dziękuję Pani Natalii - Autorce projektu Balticarium, która zaoferowała  nam swoje profesjonalne autorskie prace. Dziękuję za wszystkie zabawki i prezenty dla chłopców, nie sposób wymienić wszystkie Państwa imiona. Pozostawiam zbiórkę otwartą do czasu zrealizowania celu, jeżeli ktokolwiek z Państwa zechce nas wspierać będę dozgonnie wdzięczna. Jeżeli komukolwiek z Państwa zalegają w kątach materiały budowlane [deski, płyty GK, worki gipsu czy cementu, siatka ogrodzeniowa, inne...] chętnie przyjmiemy i nic nie zmarnujemy. Zakres remontu jest większy niż pierwotnie zakładałam, ale nie poddam się. Obiecałam chłopcom DOM, zatem będzie DOM :)

Komentarze


 • Maciej Piątek - awatar

  Maciej Piątek

  07.05.21
  07.05.21

  zdrówka <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.05.21
  06.05.21

  Wszelkiego dobra dla ojca i dzieci. Spełnienia marzenia o domku.

 • Karolina - awatar

  Karolina

  26.04.21
  26.04.21

  Jestem z Wami ❤

 • Wujek Rafał - awatar

  Wujek Rafał

  25.04.21
  25.04.21

  :)

 • Ania - awatar

  Ania

  23.04.21
  23.04.21

  Może warto spróbować zgłosić sie do programu Nasz Nowy Dom? Może by go wyremontowali a pieniądze mozna by przeznaczyć na inne cele dla chłopaków, chociażby wakacje dla dzieci, edukacje jak podrosną, samochod- to tez są rzeczy ważne w życiu :) Życzę powodzenia z całego seca !!!

374 353 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 779 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 
Jola Michalska - awatar

Jola Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8 779

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Elaleg - awatar
Elaleg
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna B. - awatar
Anna B.
50
Kumiko Dito - awatar
Kumiko Dito
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij