Zbiórka Walka Mateusza z glejakiem! - zdjęcie główne

Walka Mateusza z glejakiem!

7 635 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Paulina Potulska - awatar

Paulina Potulska

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Nazywam się Paulina Potulska. Mateusz jest moim najbliższym mi kuzynem.

Założyłam tą zbiórkę, gdyż jako rodzina sami nie jesteśmy w stanie zebrać całej kwoty na jego leczenie.

Mateusz wczoraj, 2 lutego, przeszedł w Berlinie operację glejaka mózgu. Wszystko się udało, ale... Mateusz podpisał zobowiązanie, iż do 29 lutego uiści opłatę za leczenie - z potrzebnej kwoty mamy 95 tysięcy. Na ten moment brakuje nam jeszcze 90 tysięcy złotych!

Liczę na Wasze wielkie serca! Razem możemy ocalić życie młodego człowieka!

Pomóżmy Mateuszowi spłacić rachunek za jego życie!

Poniżej cała historia Mateusza:

Zdjęcie opisu zbiórki Walka Mateusza z glejakiem!

Moje szczęścilwe życie trwało niepełne 25 lat

Nazywam się Mateusz Dobrowolski, mam 27 lat.

W roku 2012 ukończyłem stacjonarne studia na Politechnice Gdańskiej. Pracę znalazłem w moim rodzinnym mieście Starogardzie Gdańskim w biurze projektowym, w którym pracuję do dnia dzisiejszego. Uwielbiam sport w szczególności piłkę nożną, w którą grałem amatorsko. Moje szczęśliwe życie trwało niepełne 25 lat.

Diagnoza lekarska

W dniu 9 marca 2013 roku znalazłem się w szpitalu w Gdańsku z powodu okropnego bólu głowy. Gdy po zleconym TK usłyszałem diagnozę guz mózgu, nie zdawałem sobie sprawy jaka to straszna choroba. Naiwnie myślałem, że po wycięciu guza wszystko wróci do stanu przed operacją. Guza wielkości dużej mandarynki umieszczonego w prawym płacie czołowym nie udało się w całości usunąć. Wynik histopatologiczny to niestety glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Zdjęcie opisu zbiórki Walka Mateusza z glejakiem!

Przebieg leczenia i szansa na nowe życie

Na szczęście operacja nie uszkodziła mi żadnych funkcji życiowych. Przeszedłem radioterapię
i chemioterapię, następnie samą chemioterapię, którą skończyłem w grudniu 2013 roku.

Do lipca 2015 roku pozostała frakcja guza zmniejszała się, niestety MRI w grudniu 2015 roku pokazało wznowę guza.

Przez ten cały okres walki z glejakiem moja wiedza na temat tego guza bardzo się poszerzyła. Walczę z nim o godne życie różnymi sposobami na miarę moich i mojej rodziny możliwości finansowych. Natrafiłem na stronie Fundacji Alivi na artykuł, z którego dowiedziałem się o metodzie Nano Therm. Jest to metoda bezoperacyjna, którą leczą w Niemczech złośliwe guzy mózgu. Terapia ta daje szanse na wyzdrowienie, daje szanse na życie.

Artykuł ten podniósł mnie na duchu, ale koszt powalił na kolana.

Koszty leczenia

Koszt leczenia wyniesie 40 tysięcy euro!

Musiałem podpisać zobowiązanie, iż do 29 lutego 2016 uiszczę opłatę za leczenie.

Na tą chwilę razem z pieniędzmi z fundacji Alivia posiadam około 95 tysięcy złotych.

Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze 90 tysięcy!

Zdjęcie opisu zbiórki Walka Mateusza z glejakiem!

Operacja

31 stycznia stawiłem się w szpitalu. We wtorek, 2 lutego, przeszedłem operację polegająca na resekcji guza oraz podaniu nanocząsteczek. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Operacja się udała, a ja wybudziłem się z narkozy.

Zapewne tydzień po operacji (wszystko zależeć będzie od stanu mojego zdrowia) nastąpi pierwszy z sześciu jednogodzinnych zabiegów polegających na rozgrzewaniu nanocząsteczek przez specjalną maszynę wyposażona w magnesy. Jest duże prawdopodobieństwo, iż moje leczenie połączone będzie z radioterapią i chemioterapia (oby nie! :) ), lecz to, jak i również pobyt w szpitalu, b edzue zależeć od stanu/ progresu leczenia, jaki i od stanu mojego zdrowia.

Dzień dzisiejszy

Mateusz przebywa w szpitalu w Berlinie, pełen obaw i wielkiej nadziei!!!

Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc finansową i okazane wsparcie. Wierzymy, że razem uda nam się zapłacić rachunek za życie Mateusza!

Prosimy, dajcie Mateuszowi szansę na drugie życie!

Mateusz i Paulina

Aktualizacje


 • Paulina Potulska - awatar

  DZIEŃ DZISIEJSZY 08.02.2016

  08.02.2016
  08.02.2016

  Witajcie ! Dziś w okolicach godziny 12.00 Mateusz zostanie przewieziony do szpitala Charité w Berlinie na pierwszą nanoaktywację.
  Trzymajmy mocno kciuki :) !!

Komentarze


 • Asia - awatar

  Asia

  02.04.2016
  02.04.2016

  Trzymam kciuki!

 • A - awatar

  A

  23.03.2016
  23.03.2016

  Niech Bóg ma Cię w opiece bo tylko w Nim jest nasze zdrowie!

 • Marysia - awatar

  Marysia

  03.03.2016
  03.03.2016

  Trzymam kciuki :*

 • N. - awatar

  N.

  25.02.2016
  25.02.2016

  Trzymaj się Mały! Musi być dobrze!

 • Anonimowy_pomagacz - awatar

  Anonimowy_pomagacz

  24.02.2016
  24.02.2016

  Pomagam!

7 635 zł  z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby
Paulina Potulska - awatar

Paulina Potulska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 142

XX - awatar
XX
20
kacper - awatar
kacper
20
Asia - awatar
Asia
5
Mariola - awatar
Mariola
10
Agata - awatar
Agata
200
Mateusz - awatar
Mateusz
50
Maciej - awatar
Maciej
100
Monika - awatar
Monika
200
Maria - awatar
Maria
20
Łukasz - awatar
Łukasz
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij