Zbiórka Kocia staruszka walczy o życie - zdjęcie główne

Kocia staruszka walczy o życie

2 930 zł  z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Ciocie mnie znalazły siedzącą bez ruchu z opuszczoną główką. Nie jadłam i nie piłam od wielu dni. Nie pamiętam co mi się stało, wibryski mam opalone, poparzoną łapkę, osmolone futerko. Najgorsze jest to, że mi jest cały czas niedobrze, mam pusty brzuszek, ale nie jestem w stanie nic zjeść. Nie jestem już młodą kociczka, kiedyś to byłam piękna – wiecie taka duża, pulchna kotka na króciutkich łapkach. Taka już nigdy nie będę, ale bardzo bym chciała żyć, o domku to nawet nie marzę, kiedyś, bardzo, bardzo dawno temu miałam domek, ale wiecie jak to jest… Ludzi kocham strasznie, nawet teraz kiedy nie mam siły stać na łapkach staram się chociaż główką przytulić a jak mam dłoń w zasięgu to łapię ją swoją łapką i przyciągam do pyszczka. Jak ręka jest już bardzo blisko to kładę na niej pyszczek i tak mogę leżeć cały czas. Podsłuchałam jak ciocie mówiły, że ja mam dużo rzeczy chorych i nerki i wątrobę i serduszko. Dlatego zabrały mnie do takiego miejsca gdzie lekarze dla kotów są cały czas i jest ich dużo i każdy coś innego mi bada. I przez to, że ja mam za chłodne ciałko to muszę siedzieć w specjalnym czymś – lekarze dla kotów mówią na to inkubator, tu mi cieplutko przynajmniej.

Ślicznie Was proszę o pomoc, ciocie mnie tu przywiozły, ale nie mają za dużo pieniążków, a ja potrzebuję dużo badań, może krew nową od innego kotka dostanę. I wiem, że długo będę musiała tu być, bo ja bardzo chora jestem. Pomożecie ciociom mnie ratować?

Dawno nie widzieliśmy kotka w takim stanie, a trzeba przyznać, że różne rzeczy widujemy... Pod naszą opiekę trafiła starsza kociczka, nazwaliśmy ją Smeli. Nadaliśmy jej imię od razu, bo wiecie, tak sobie zawsze myślimy, że jak kotek dostanie imię to będzie żył. Głupi taki zabobon. A jeśli się nie uda to kotek nie odejdzie bezimienny. My nie wiemy, czy Smeli przeżyje... O dziwo testy na choroby zakaźne ma ujemne i to tyle jeśli chodzi o dobre wieści. Koteczka ma potworną mocznicę, ale nerki nie są bardzo zniszczone, ma wątrobę w kiepskim stanie, musiała długo nie jeść - nie wiemy dlaczego, cierpi też na okropną anemię.  Kotka wygląda jakby uratowała się z pożaru – ma okopcone futerko, opalone wibryski, poparzenie na łapce. Nie je i nie utrzymuje ciepłoty ciała. Musieliśmy oddać ją do całodobowego szpitala, gdzie opłaty są jak dla nas bardzo wysokie, ale bez profesjonalnej opieki i sprzętu Smeli by z pewnością nie przeżyła. Musi przejść szereg badań u specjalistów (kardiolog, okulisty, usg) i mnóstwo badań laboratoryjnych moczu i krwi, w tym oznaczenie grupy do ewentualnej, rozważanej transfuzji.  Smeli to kilkunastoletnia kociczka, teraz będąca cieniem kota. Przytula się do nas, mruczy, stara się kłaść pyszczek na naszych rękach. Nie mogliśmy jej nie pomóc, tak bardzo chce żyć… Tylko my zwyczajnie nie mamy takich pieniążków żeby jej leczenie opłacić.

Bardzo, bardzo Was prosimy o pomoc, wiemy, że macie swoje wydatki, że też macie zwierzątka, ale dla nas każda złotóweczka jest cenna…

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2017
  07.04.2017

  Mam nadzieję ,że kotkę uda się w pełni wyleczyć :(

 • Chitsa - awatar

  Chitsa

  06.04.2017
  06.04.2017

  trzymaj się malutka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2017
  06.04.2017

  Powodzenia Kociu!

 • Izabela - awatar

  Izabela

  06.04.2017
  06.04.2017

  Trzymaj się kruszywo ... wpłata poszła

 • Marta Kamila - awatar

  Marta Kamila

  06.04.2017
  06.04.2017

  <3 musi sie udac <3

2 930 zł  z 2 200 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby

Wpłaty: 62

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia - awatar
Natalia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sebastian - awatar
Sebastian
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
kasia - awatar
kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij