Zbiórka Medycy na granicy - zdjęcie główne

Medycy na granicy

388 071 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 189 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agata Bryk - awatar

Agata Bryk

Organizator zbiórki

WYRUSZAMY NA GRANICĘ, POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY, ŻEBY MÓC POMAGAĆ

Jesteśmy grupą medyków, która chce udzielać pomocy medycznej obcokrajowcom na granicy polsko-białoruskiej. Nie otrzymaliśmy jeszcze zgody władz na wjazd do strefy stanu wyjątkowego. Jednak organizacje pomocowe informują nas, że sytuacja poza strefą się pogarsza, że jest tam coraz więcej osób wymagających pomocy medycznej. Dlatego ruszamy na granicę.

Będziemy pełnić całodobowe dyżury w trzyosobowych zespołach. W każdym zespole jest ratownik z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, lekarz oraz drugi ratownik/druga lekarka/pielęgniarka. Będziemy odpowiadać na zgłoszenia wolontariuszy o osobach potrzebujących oceny medycznej. Pojedziemy na miejsce, zbadamy, udzielimy pierwszej pomocy i zdecydujemy, czy jest potrzebna hospitalizacja. O naszej obecności zostaną poinformowane dyspozytornia i lokalne szpitale. Chcemy wspomóc regionalny system ratownictwa medycznego.

Chcemy zostać przy granicy do 15 listopada. 40 dyżurów. Mamy zespół, karetkę, większość wymaganego sprzętu. Nadal będziemy ubiegać się o uzyskanie zgody na wjazd z pomocą medyczną do strefy stanu wyjątkowego.

Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom, które nas do tej pory bezinteresownie wsparły. Teraz zwracamy się o wsparcie finansowe do Was.

CZEGO POTRZEBUJEMY?

Potrzebujemy kupić leki i brakujący sprzęt. Musimy być przygotowani na udzielenie pomocy osobom w hipotermii, z urazami, infekcjami, zaostrzeniami chorób przewlekłych. Dorosłym i dzieciom.

Potrzebujemy stworzyć możliwie bezpieczne warunki pracy dla zespołu: zakwaterowanie i wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie.

Potrzebujemy dobrej łączności z wolontariuszami organizacji pomocowych, zespołami ratownictwa, tłumaczami.

Potrzebujemy tankować karetkę:)

Większość z nas jedzie na granicę jako wolontariusze, ale nielicznym z nas sytuacja finansowa na to nie pozwala. Żeby pojechać zrezygnują z dyżurów w innych placówkach – częściowo zwrócimy im utracone zarobki.

POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ!

Jeśli nie wykorzystamy wszystkich środków, pozostałe pieniądze przekażemy innym organizacjom, które zajmują się pomocą humanitarną i prawną w strefie przygranicznej.

CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Obserwuj nasze konta na FB, Twitterze i Instagramie: @medycynagranicy

List od Prymasa Wojciecha Polaka:

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/prymas-polski-wojciech-polak-list-do-grupy-medycy-na-granicy/j5v7088

Apel środowisk medycznych o umożliwienie nam wjazdu do strefy: https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/autorytety-medyczne-apeluja-o-pomoc-medykow-dla-ludzi-na-granicy

Aktualizacje


 • Agata Bryk - awatar

  Agata Bryk

  07.05.2022
  07.05.2022

  Szanowni Państwo,
  zgodnie z obietnicą przedstawiamy rozliczenie naszej zbiórki publicznej.
  Zebraliśmy 388 071 zł.
  Prowizja dla serwisu pomagam.pl wynosiła 7,5% z tej kwoty – 29 105,74 zł.
  Na nasze konto ze zbiórki wpłynęło 358 965,26 zł .
  Otrzymaliśmy również do tej pory 10 000 zł jako zwrot kosztów zniszczonych aut.
  Mieliśmy więc do dyspozycji 368 965,26 zł.
  Wyżywienie naszych medyków kosztowało 12 251,49 zł.
  Zwroty kosztów podróży wyniosły 28 664,56 zł.
  Paliwo dla dwóch samochodów, którymi się poruszaliśmy (ambulans i samochód terenowy) oraz koszty naprawy tych aut wyniosły 8 253,52 zł.
  Noclegi kosztowały 11 855,55 zł.
  Koszty kursów pierwszej pomocy, które przeprowadziliśmy dla mieszkańców Podlasia i aktywistów działających na tym terenie wyniosły 19 250 zł.
  Leki i sprzęt medyczny oraz koszt obsługi księgowej naszego projektu to łączny koszt 29 050,04 zł.
  Na prośbę Oddziały Intensywnej Terapii szpitala w Hajnówce przekazaliśmy temu oddziałowi środki na zakup kuracji antybiotykiem u jednej z naszych pacjentek – było to 18 000 zł.
  Materiały biurowe, podziękowania, konferencje prasowe, doładowanie telefonów, płatne konto na Zoom, zakup smartfona to łączny koszt 4 522,16 zł.
  Obsługa prawna po ataku na nasze auta kosztowała nas 4 920 zł.
  Na ubezpieczenia medyków i sprzętu medycznego wydaliśmy 8 786,36 zł.
  Na szkolenia przygotowujące nas do pracy na granicy polsko-białoruskiej (aspekty prawne, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo osobiste) wydaliśmy 5 460 zł.
  Na wynagrodzenia dla tych z naszych medyków, którzy poprosili o zwrot kosztów utraconych zarobków za oddane dyżury w innych miejscach (około 20 osób) wydaliśmy 81 400 zł (stawka dla wszystkich wynosiła 50 zł/h).
  Środki pomocy humanitarnej - pakiety żywieniowe, żele energetyczne, Nutridrinki, plecaki, karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, ogrzewacze chemiczne, termosy łącznie kosztowały 16 913,62 zł
  Koszty naprawy pięciu aut zniszczonych podczas ostatniego z naszych dyżurów wyniosły 54 571,11 zł.
  Wydaliśmy łącznie 303 898,41 zł.
  Na naszym koncie pozostało 65 066,85 zł.
  Kryzys na granicy polsko-białoruskiej wciąż trwa, dlatego też nie zdecydowaliśmy jeszcze o przeznaczeniu tych środków. Nie wykluczamy, że będzie konieczne przekazanie ich na dalszą pomoc medyczną bądź humanitarną. Jesteśmy w kontakcie z organizacjami działającymi na Podlasiu. Poinformujemy Państwa w osobnym poście o tym, jak spożytkowaliśmy te środki.
  Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej inicjatywy i okazane nam zaufanie.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.2021
  14.10.2021

  Dziękuję i całym sercem wspieram inicjatywę. Nie umiem zrozumieć jak we współczesnym świecie społeczeństwo, politycy... ktokolwiek dopuścił do takiej sytuacji, że w środku cywilizowanej Europy pozwala się na taką obojętność wobec krzywdy innych ludzi, w tym dzieci.

 • Agata Wójcicka - awatar

  Agata Wójcicka

  14.10.2021
  14.10.2021

  Dzięki!

 • JF-M - awatar

  JF-M

  14.10.2021
  14.10.2021

  Ratujecie honor Polki i Polaka, chylę czoło!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.10.2021
  14.10.2021

  Dziękuję za to co robicie dla ludzi na granicy! Mieszkam daleko i wiem że cały świat patrzy. Jest nadzieja dopóki są tacy jak wy.

 • Ewa Ł - awatar

  Ewa Ł

  14.10.2021
  14.10.2021

  Jeśli jako społeczeństwo jesteśmy w stanie zaakceptować śmierć dzieci w lesie - TO KIM MY JESTEŚMY?

388 071 zł  z 130 000 zł (Cel)
Wpłaciło 4 189 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Agata Bryk - awatar

Agata Bryk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 4 189

Ewa Ł - awatar
Ewa Ł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Aneta - awatar
Aneta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Katarzyna Długołęcka - awatar
Katarzyna Długołęcka
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij