Niestety, wpłata na tę zbiórkę nie jest już możliwa.

Melon trafił do nas bardzo zaniedbany, z licznymi problemami zdrowotnymi. Pierwsze tygodnie walczył o życie. Miał zapalenie trzustki, żołądka i jelit. Nie jadł samodzielnie a każde dokarmianie sprawiało mu ból. Walczył jednak z całych sił.

Obecnie jego stan jest na tyle stabilny, że możemy iść dalej... Choć lista problemów zdrowotnych Melona jest długa:
- uszy (świąd, wydzielina w kanałach słuchowych, widoczna przez błonę bębenkową masa (ropa?) w lewej puszce bębenkowej),
- oczy (łzawienie),
- zęby (zgryz schodkowy),
- skóra (twarde lite guzki pojawiające się w różnych miejscach),
- osikuje sobie futro w okolicy zadu, kończyn tylnych i podbrzusza.
Do tego jest niekastrowany.
Jeśli jego stan na to pozwoli potrzebne będzie wykonanie:
- CBCT głowy z kontrastowaniem kanalików nosowo-łzowych - pozwoli to zobrazować zakres patologii w obszarze zębów, kanalików nosowo-łzowych i oczu oraz puszek bębenkowych i kanałów słuchowych,
- tympanektomię, pobranie wymazów z puszek bębenkowych na posiew bakteryjny z antybiogramem i płukanie puszek bębenkowych - pozwoli nam to na zidentyfikowanie rodzaju bakterii wywołującej ewentualne zmiany w puszkach bębenkowych i kanałach słuchowych oraz dobrać potencjalnie najskuteczniejszy antybiotyk,
- RTG kręgosłupa oraz stawów biodrowych - pozwoli nam to na ustalenie, czy osikiwanie futerka w okolicy zadu jest związane z nieprawidłowościami w układzie ruchu i wynika np. z niemożności przyjęcia odpowiedniej postawy przy oddawaniu moczu,
- badanie moczu ogólne oraz posiew moczu - pozwoli nam to na zidentyfikowanie / wykluczenie innego rodzaju problemów, które również mogą być przyczyną osikiwania się.
Melon potrzebuje Waszego wsparcia w walce o zdrowie! Pomożecie?

Wraz z Melo w szpitalu przebywa Amber.

Trafiła do nas z Ciapkowa. Została znaleziona w lesie ze złamaną kończyną, której niestety nie udało się uratować.

Amber uczy się przemierzać życie na trzech łapkach i poszukuje swojego domu tymczasowego, w którym będzie mogła udoskonalać kicanie. Tymczasem musimy opłacić jej operację i pobyt w szpitalu...

Prosimy o wsparcie! Melon i Amber bardzo go potrzebują!
Niedługo powinniśmy dostać faktury za ich leczenie. Dołączymy je do zbiórki niezwłocznie po ich otrzymaniu.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!

Arkadiusz Bielecki
Kocham Kroliki