Wstępy 2017. Skaryszew. Noc z 5 na 6 marca. Byliśmy tam po nasze polskie konie, które w tę marcową noc zjechały się na Wstępy tylko po jedno - aby wyruszyć na rzeź. Polska oddaje rocznie na rzeź tysiące koni.
Konie rekreacyjne. Konie przyjaciele. Konie odpady hodowlane. Konie odpięte od bryczek. Konie po karierze sportowej. Konie prywatne i państwowe. Corocznie zjeżdżają w jednym kierunku. Skaryszew. Najstarszy targ koni w Europie. To stąd większość koni wyjeżdżało na ubój.  
W wiejskich komórkach, oborach handlarzy, pod starymi wiatami, jak Polska długa i szeroka, stoją na łańcuchach niechciane, zapomniane spracowane polskie konie, winne tylko temu, że z oddaniem pracowały dla człowieka większość życia. Można się spierać, że nagroda czeka je po drugiej stronie, że dla nich tylko wiecznie zielone łąki, że Wiatronogi Bóg Koni przyniesie kres ich cierpieniu. Ale tak naprawdę nie wiemy, co jest potem - wpływ mamy tylko na to, co tu i teraz.  Wszystkich nie zdołaliśmy wtedy uratować. Ale dzięki Wam, aż 37 koni zostało ocalonych ze Wstępów w 2017 roku, oraz kilkanaście ze spędów. Ponownie z całego serca Wam dziękujemy.

Zdjęcie w dniu przyjazdu ze Skaryszewa. 

Jednym z tych koni była Meluzyna. Młoda klacz. Ona i pozostałe ocalone wygrały tego dnia życie.  

Meluzyna z Wstępów przyjechała z zołzami – jak większość koni. Wielotygodniowe leczenie przyniosło dobry efekt i koń całkowicie powrócił do zdrowia. Niedługo potem znalazła dobry dom adopcyjny. Jest zadbana, kochana, dnie spędza na łące w towarzystwie innych koni.

Meluzyna w adopcji: 

Niestety do Meluzyny zapukała choroba. Klacz ma przewlekły stan zapalny zęba i konieczne jest jego usunięcie. Stan jest na tyle poważny, że zabieg musi się odbyć w klinice. Zwlekać nie można, bo klacz ma problemy z jedzeniem i chudnie. Do tego duża bolesność sprawia, że zwierzę cierpi.

Meluzyna w klinice:

Meluzyna została przewieziona do kliniki i jest przygotowywana do zabiegu. Jeśli nie będzie komplikacji koszt operacji będzie się wahał w granicach 2000 zł, w przypadku problemów podczas i po zabiegu, może dojść nawet do 4 tysięcy złotych. Prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia Maluzyny. Klaczy, która w Skaryszewie, dzięki Wam, wygrała los na loterii. Klaczy, która dzisiaj ponownie potrzebuje wsparcia, by wieść nadal dobre życie.

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy!

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  13.08.18
  13.08.18

  Dziękujemy za okazaną pomoc! Meluzyna już wróciła z kliniki, wilczy apetyt pomoże jej w odzyskaniu formy. Ostatecznie koszta, jakie musimy ponieść to 3000 zł. Za każdą pomoc- dziękujemy!

  Zdjęcie aktualności 18 514

Komentarze

 • Irena - awatar

  Irena

  01.08.18
  01.08.18

  Powodzenia :)

 • Emilia Szypula - awatar

  Emilia Szypula

  10.07.18
  10.07.18

  skoro uratowane zycie to teraz trzeba pomogac dalej, wziac do konca odpowiedzialnosc takze wplacamy!

Wpłaty - 37

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Jagoda Bosek - awatar
20
Jagoda Bosek
Renata Krupa - awatar
50
Renata Krupa
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Artur Grodek - awatar
5
Artur Grodek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
8
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij