Zbiórka Merlice - potrącona kotka - zdjęcie główne

Merlice - potrącona kotka

606 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Radkiewicz - awatar

Agnieszka Radkiewicz

Organizator zbiórki

Na jednej z kocich grup zobaczyłam rozpaczliwy apel. Na oczach dziewczynek został potrącony kotek. Napisały, że weterynarz nie chce udzielić pomocy poza godzinami pracy, a ich rodzice nie zgadzają się na zabranie kota do lecznicy. Bez wahania pojechałyśmy po kociaka do oddalonej o 50 km miejscowości. Był bardzo obolały, płakał. Zabrałyśmy go do całodobowej lecznicy, gdzie został zbadany, miał wykonane RTG (nie ma złamań), był bardzo odwodniony, dostał kroplówkę z glukozą oraz lek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Dowiedziałyśmy się, że ma ok. 5 miesięcy i jest kociczką. Podczas chodzenia kulała na łapki. 

Dzisiaj (08.10) Merlice zrobiła siku z ogromną ilością krwi. Od razu pojechałyśmy do weterynarza. Dostała kroplówkę, antybiotyk osłonowo i lek przeciwzapalny. Miała wykonane USG - narządy są ok, nie ma płynu, ale doktor nie podobał się pęcherz, mamy pobrać mocz do badania. 

Na miejscu zostało wykonane badanie paskowe moczu (Merlice zsikała się na stole), jest duża ilość białka. Wet podejrzewa krwotoczne zapalenie pęcherza. Powiedział też, że warto jej zbadać krew- mocznik i kreatynina. Do domu dostałyśmy antybiotyk i lek w syropie. Koszt tych dwóch wizyt to 252 zł. Poza Merlice mamy jeszcze 14 kotów, w tym jedną chorą na oczka znalezioną dziś na ulicy. Nie mamy środków na jej dalsze leczenie, dlatego zwracamy się z prośbą o POMOC.  Nie mówiąc już o późniejszej profilaktyce- szczepienia, odrobaczenie, testy FIV/FeLV. 

Bardzo prosimy o wsparcie w imieniu koteczki - każde 5 zł ma znaczenie! ♥ 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.10.2017
  09.10.2017

  Powodzenia

 • Violetta Łagoda - awatar

  Violetta Łagoda

  08.10.2017
  08.10.2017

  Trzymam kciuki za Koteczkę!!!

606 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Radkiewicz - awatar

Agnieszka Radkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Hubert Czaja - awatar
Hubert Czaja
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Violetta Łagoda - awatar
Violetta Łagoda
10
Monika Szpiech - awatar
Monika Szpiech
100
jasiu - awatar
jasiu
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
ssdd - awatar
ssdd
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij