Zbiórka Przeszczep wątroby,chłoniak-leki - zdjęcie główne

Przeszczep wątroby,chłoniak-leki

640 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Turzyńska - awatar

Ania Turzyńska

Organizator zbiórki


Michał  urodził się 14.11.2013r z atrezją dróg żółciowych. Gdy miał 3 tygodnie został przetransportowany do IPCZD w Warszawie, gdzie miał wykonaną pierwszą operacje hepatoportoenterostomii metodą kasai w wieku 4 tygodni. Niestety zabieg ten nie przyniósł oczekiwanego efektu i 12.08.2014r został wykonany przeszczep wątroby. Fragment wątroby dostał od mamy. Aby wątroba dobrze działała a organizm jej nie odrzucał Michałek codziennie musi codziennie zażywać bardzo drogie leki i jeździć na kontrolne badania do Warszawy do CZD.

Po operacji miesiącami dochodził do siebie. Po kilku miesiącach od przeszczepu na skórze pojawiły się pierwsze plamy, na które nic nie pomagało. Zaczął sie koszmar! Pojawiał się uporczywy świąd, który nie pozwalał normalnie funkcjonować. Nic na świąd nie pomagało. Miesiące szukania pomocy wśród lekarzy i ludzi z podobnymi problemami. Dopiero mokre opatrunki i odzież sprowadzona z Niemiec złagodziła to cholerstwo - odzież padycare.

Kiedy znaleźliśmy sposób na skórę, myśleliśmy że w końcu uda nam się żyć normalnie. Michał mając 4 lata poszedł do przedszkola, lecz i tym się za długo nie nacieszył.

W maju 2018r podczas kontrolnej wizyty w CZD zwiazanej z przeszczepioną wątrobą wykryto guza na jelicie. Lekarze postanowili wyciąć fragment jelita wraz z tym guzem, więc Michaś przeszedł kolejną ciężką operacje.

W końcu padła diagnoza. Ta, której my rodzice baliśmy się najbardziej - CHŁONIAK BURKITTA czyli nowotwór złośliwy. 

Z racji że guz był w całości wycięty a Michasia organizm bardzo osłabiony wcześniejszymi przejściami i lekami, które caly czas nasz skarb musi przyjmować,  lekarze postanowili przeleczyć go innym lekiem niż chemioterpią. Po skończonej serii leków i komplecie badań wszystko wskazywało na to, że  Michałek  jest już zdrowy i na koniec czerwca mogliśmy wrócić do domku, do brata i taty. Bardzo się cieszyliśmy, że wakacje będziemy mogli spędzić wszyscy razem. Mieliśmy tyle planów...

Po 3 tygodniach musieliśmy wrócić na badania kontrolne. Wyniki wyszły bardzo złe, gdyż w tomografii wyszło bardzo duże zwężenie żyły wrotnej oraz 3 guzy z naciekami na narządy. Michaś trafił szybko na stół operacyjny ale mimo długiej operacji i wszelkich starań wielu lekarzy żyły nie udało się poszerzyć.  Szybko też padła decyzja o podaniu chemioterapii. Przy takich wynikach niestety nie było czasu, żeby nasz wojownik mógł dojść do siebie po operacji.

Teraz Michaś jest w trakcie leczenia chemioterpią, bo rak jest dla niego zagrożeniem życia. Potem jeszcze czekają nas dalsze decyzje co do żyły wrotnej.

Życie w szpitalu z dala od domu oraz leki, które musimy zakupić żeby móc wyjść do domu na kilka dni przekraczają nasze możliwości finansowe dlatego zwracamy się do ludzi o pomoc, za którą jesteśmy wszystkim bardzo wdzieczni! To dzięki Waszej pomocy odchodzi nam chociaż to jedno zmartwienie, a my staramy cieszyć się każdą chwilą i spędzać czas razem. Dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ania Turzyńska - awatar

  Ania Turzyńska

  25.01.19
  25.01.19

  Niestety poniedziałkowa tomografia nie przyniosła dobrych wieści 😢 w brzuchu jest dużo powiększonych węzłów chłonnych, a co gorsza - jest zgrubienie w ścianie jelita. Wygląda to tak, jak na początku choroby. Lekarze podejrzewają wznowe chłoniaka. 😭 Teraz czekamy na badanie peta, które ma być wykonane na początku lutego. Jeżeli tam wyjdą jakieś komórki rakowe, czeka nas biopsja i kolejna operacja - wycięcie guza z fragmentem jelita. A potem dalsza chemia... Trzymajcie kciuki, by to nie był nawrot choroby...

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.19
  04.10.19

  Jako matka bardzo współczuję i życze dużo sił dla maluszka i rodziców. Trzymam mocno kciuki aby ten trudny czas minął i abyscie mogli wszyscy cieszyć się sobą bez zmartwień

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.18
  06.12.18

  Dużo zdrowia dla synka

  • Ania Turzyńska - awatar

   Ania Turzyńska - Organizator zbiórki

   07.12.18
   07.12.18

   Dziękuję bardzo.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.18
  04.12.18

  Wszystkiego dobrego, dużo zdrówka

  • Ania Turzyńska - awatar

   Ania Turzyńska - Organizator zbiórki

   05.12.18
   05.12.18

   Bardzo dziękujemy :)

640 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ania Turzyńska - awatar

Ania Turzyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
K.W. - awatar
K.W.
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Koleżanka - awatar
Koleżanka
20
MAGDALENA GRUSZKA-WIECZOREK - awatar
MAGDALENA GRUSZKA-WIECZOREK
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij