Zbiórka Przeszczep wątroby,chłoniak-leki - miniaturka zdjęcia

Przeszczep wątroby,chłoniak-leki

Ania Turzyńska - awatar

Ania Turzyńska

Organizator zbiórki


Michał  urodził się 14.11.2013r z atrezją dróg żółciowych. Gdy miał 3 tygodnie został przetransportowany do IPCZD w Warszawie, gdzie miał wykonaną pierwszą operacje hepatoportoenterostomii metodą kasai w wieku 4 tygodni. Niestety zabieg ten nie przyniósł oczekiwanego efektu i 12.08.2014r został wykonany przeszczep wątroby. Fragment wątroby dostał od mamy. Aby wątroba dobrze działała a organizm jej nie odrzucał Michałek codziennie musi codziennie zażywać bardzo drogie leki i jeździć na kontrolne badania do Warszawy do CZD.

Po operacji miesiącami dochodził do siebie. Po kilku miesiącach od przeszczepu na skórze pojawiły się pierwsze plamy, na które nic nie pomagało. Zaczął sie koszmar! Pojawiał się uporczywy świąd, który nie pozwalał normalnie funkcjonować. Nic na świąd nie pomagało. Miesiące szukania pomocy wśród lekarzy i ludzi z podobnymi problemami. Dopiero mokre opatrunki i odzież sprowadzona z Niemiec złagodziła to cholerstwo - odzież padycare.

Kiedy znaleźliśmy sposób na skórę, myśleliśmy że w końcu uda nam się żyć normalnie. Michał mając 4 lata poszedł do przedszkola, lecz i tym się za długo nie nacieszył.

W maju 2018r podczas kontrolnej wizyty w CZD zwiazanej z przeszczepioną wątrobą wykryto guza na jelicie. Lekarze postanowili wyciąć fragment jelita wraz z tym guzem, więc Michaś przeszedł kolejną ciężką operacje.

W końcu padła diagnoza. Ta, której my rodzice baliśmy się najbardziej - CHŁONIAK BURKITTA czyli nowotwór złośliwy. 

Z racji że guz był w całości wycięty a Michasia organizm bardzo osłabiony wcześniejszymi przejściami i lekami, które caly czas nasz skarb musi przyjmować,  lekarze postanowili przeleczyć go innym lekiem niż chemioterpią. Po skończonej serii leków i komplecie badań wszystko wskazywało na to, że  Michałek  jest już zdrowy i na koniec czerwca mogliśmy wrócić do domku, do brata i taty. Bardzo się cieszyliśmy, że wakacje będziemy mogli spędzić wszyscy razem. Mieliśmy tyle planów...

Po 3 tygodniach musieliśmy wrócić na badania kontrolne. Wyniki wyszły bardzo złe, gdyż w tomografii wyszło bardzo duże zwężenie żyły wrotnej oraz 3 guzy z naciekami na narządy. Michaś trafił szybko na stół operacyjny ale mimo długiej operacji i wszelkich starań wielu lekarzy żyły nie udało się poszerzyć.  Szybko też padła decyzja o podaniu chemioterapii. Przy takich wynikach niestety nie było czasu, żeby nasz wojownik mógł dojść do siebie po operacji.

Teraz Michaś jest w trakcie leczenia chemioterpią, bo rak jest dla niego zagrożeniem życia. Potem jeszcze czekają nas dalsze decyzje co do żyły wrotnej.

Życie w szpitalu z dala od domu oraz leki, które musimy zakupić żeby móc wyjść do domu na kilka dni przekraczają nasze możliwości finansowe dlatego zwracamy się do ludzi o pomoc, za którą jesteśmy wszystkim bardzo wdzieczni! To dzięki Waszej pomocy odchodzi nam chociaż to jedno zmartwienie, a my staramy cieszyć się każdą chwilą i spędzać czas razem. Dziękujemy!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Ania Turzyńska - awatar

  Ania Turzyńska

  25.01.19
  25.01.19

  Niestety poniedziałkowa tomografia nie przyniosła dobrych wieści 😢 w brzuchu jest dużo powiększonych węzłów chłonnych, a co gorsza - jest zgrubienie w ścianie jelita. Wygląda to tak, jak na początku choroby. Lekarze podejrzewają wznowe chłoniaka. 😭 Teraz czekamy na badanie peta, które ma być wykonane na początku lutego. Jeżeli tam wyjdą jakieś komórki rakowe, czeka nas biopsja i kolejna operacja - wycięcie guza z fragmentem jelita. A potem dalsza chemia... Trzymajcie kciuki, by to nie był nawrot choroby...

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.18
  06.12.18

  Dużo zdrowia dla synka

  • Ania Turzyńska - awatar

   Ania Turzyńska - Organizator zbiórki

   07.12.18
   07.12.18

   Dziękuję bardzo.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.18
  04.12.18

  Wszystkiego dobrego, dużo zdrówka

  • Ania Turzyńska - awatar

   Ania Turzyńska - Organizator zbiórki

   05.12.18
   05.12.18

   Bardzo dziękujemy :)

Ania Turzyńska - awatar

Ania Turzyńska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Koleżanka - awatar
20
Koleżanka
MAGDALENA GRUSZKA-WIECZOREK - awatar
50
MAGDALENA GRUSZKA-WIECZOREK
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dawid Nowak - awatar
100
Dawid Nowak
Edyta - awatar
10
Edyta
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Klaudia Krakowska - awatar
20
Klaudia Krakowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij