Zbiórka Miko - wieczny tymczas - zdjęcie główne

Miko - wieczny tymczas

395 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

Mikuś trafił do mnie w podobnych okolicznościach jak wiele, wiele innych kocich bid. Koleżanka zadzwoniła z alarmem, że we Wrocławskim schronisku jest powypadkowy maluch – połamaniec, którego chcą uśpić, bo jest tak połamany, że nie ma szans na to, że będzie samodzielnie chodził. Potrzebna była szybka decyzja, więc parę godzin później czekałam już w lecznicy, gdzie koleżanka dowiozła 2,5-3 miesięcznego malca pozawijanego w bandaże, zza których wyglądały tylko duże, zdziwione oczy.

Pierwsze pół roku spędziliśmy wspólnie na jeżdżeniu na Kliniki Weterynaryjne. Mikuś przeszedł operację zespolenia kości w tylnej łapce, potem operację wstawienia sztucznych ścięgien w przedniej, a potem trzy artrodezy stawu w niewładnej łapce (w której nastąpiło uszkodzenie splotu nerwowego). Był intensywnie rehabilitowany w sumie przez półtorej roku, dzięki czemu odzyskał pełnię sprawności w dwóch chorych łapkach. Niestety łapka z uszkodzonymi nerwami została usprawniona tylko częściowo i Mikula nie był w stanie na niej chodzić. Niepełnosprawna kończyna została zaopatrzona w protezkę, codziennie przewijana i masowana.

 

Aktualnie Mikuś choruje na nowotwór w typie włókniakomięsaka (fibrosarcoma) poszczepiennego. Pierwszy guzek wyczułam 19 grudnia. Badania krwi były dobre. Guzek na RTG i USG wyglądał dobrze, została wycięty 16 stycznia i przekazany na histopatologię, której wynik zwalił nas z nóg. Na wizycie u onkologa 29 stycznia już wyczuwalna była kolejna zmiana w pobliżu tej wyciętej. Tomograf wykonany 13 lutego wykazał w tym miejscu skupisko małych guzków.Guzy jednolite, umiejscowione tylko w tkance mięśniowej, nie świecą (czy jakoś tak) w kontraście. W czwartek onkolog potwierdził – tniemy. Zostaliśmy na dookreśleniu szczegółów z chirurgiem. Została przeprowadzona operacja w trakcie której Miko miał wycięte mięśnię kręgosłupa, z zapasem, aby maksymalnie wydłużyć czas bez przerzutów. Niestety szansa na zatrzymanie przerzutów jest bardzo mała, praktycznie żadna. Maksymalne wydłużenie czasu bez przerzutów to ok. 4 miesiące. Każdy nowy przerzut do wycięcia. Może to oznaczać operację co miesiąc do końca … „życia”. Alternatywa: bez cięcia Mikowi zostało pół roku życia z guzami, które będą pękać, rozlewać się i powodować wrzodziejące rany skóry, mięśni i tkanek dookoła…

Chemioterapia w przypadku tego typu guzów jest bezcelowa, jedyną szansę daje radioterapia.

Radioterapia to bardzo kosztowna metoda leczenia. Ale to jedyna szansa dla Mikusia. Badania, biopsja, tomograf i pierwsza operacja Mikusia kosztowały już ponad 2000 tys. zł a to dopiero początek. 

Powyższą historię opisała opiekunka Mikusia, wolontariuszka Grupy Neko, która prowadzi kocie przedszkole. Przez jej dom przewinęły się setki kocich bid, porzuconych, niechcianych, ciężko chorych. Wszystkie systematycznie znajdowały domki. Mikuś ze względu na swoje problemy z łapką został już na stałe w domku tymczasowowym i stał się "przyszywanym ojcem" wszystkich maluchów. Wychowywał je, socjalizował po kociemu i pomagał opiekunce w opiece nad nimi. Mikuś to ukochany kot swojej opiekunki, śpiący codziennie na szyi i ciamkający włosy. Nie wyobrażamy sobie żeby mogło go zabraknąć. Prosimy o wsparcie dla tego kochanego zwierzaka. Chcemy aby został z nami jak najdłużej i bardzo chciałybyśmy pomóc naszej wolontariuszce.

Dlatego prosimy Was o pomoc, każdy grosz jest bardzo ważny. Prosimy wszystkich, którzy uwielbiają zwierzaki i chcieliby pomóc Mikusiowi wyjść z choroby o wpłatę przysłowiowej złotówki, która może polepszyć komfort życia, on już tyle wycierpiał. Z waszą pomocą może się udać!


Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Marcelina B. - awatar

  Marcelina B.

  10.03.2018
  10.03.2018

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.03.2018
  10.03.2018

  Powodzenia!

395 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maria Regina - awatar
Maria Regina
20
Andrzej - awatar
Andrzej
20
OlaeM - awatar
OlaeM
5
Piotr - awatar
Piotr
30
Marcelina B. - awatar
Marcelina B.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anka - awatar
Anka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij