Zbiórka Miko - wieczny tymczas - zdjęcie główne

Miko - wieczny tymczas

395 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

Mikuś trafił do mnie w podobnych okolicznościach jak wiele, wiele innych kocich bid. Koleżanka zadzwoniła z alarmem, że we Wrocławskim schronisku jest powypadkowy maluch – połamaniec, którego chcą uśpić, bo jest tak połamany, że nie ma szans na to, że będzie samodzielnie chodził. Potrzebna była szybka decyzja, więc parę godzin później czekałam już w lecznicy, gdzie koleżanka dowiozła 2,5-3 miesięcznego malca pozawijanego w bandaże, zza których wyglądały tylko duże, zdziwione oczy.

Pierwsze pół roku spędziliśmy wspólnie na jeżdżeniu na Kliniki Weterynaryjne. Mikuś przeszedł operację zespolenia kości w tylnej łapce, potem operację wstawienia sztucznych ścięgien w przedniej, a potem trzy artrodezy stawu w niewładnej łapce (w której nastąpiło uszkodzenie splotu nerwowego). Był intensywnie rehabilitowany w sumie przez półtorej roku, dzięki czemu odzyskał pełnię sprawności w dwóch chorych łapkach. Niestety łapka z uszkodzonymi nerwami została usprawniona tylko częściowo i Mikula nie był w stanie na niej chodzić. Niepełnosprawna kończyna została zaopatrzona w protezkę, codziennie przewijana i masowana.

 

Aktualnie Mikuś choruje na nowotwór w typie włókniakomięsaka (fibrosarcoma) poszczepiennego. Pierwszy guzek wyczułam 19 grudnia. Badania krwi były dobre. Guzek na RTG i USG wyglądał dobrze, została wycięty 16 stycznia i przekazany na histopatologię, której wynik zwalił nas z nóg. Na wizycie u onkologa 29 stycznia już wyczuwalna była kolejna zmiana w pobliżu tej wyciętej. Tomograf wykonany 13 lutego wykazał w tym miejscu skupisko małych guzków.Guzy jednolite, umiejscowione tylko w tkance mięśniowej, nie świecą (czy jakoś tak) w kontraście. W czwartek onkolog potwierdził – tniemy. Zostaliśmy na dookreśleniu szczegółów z chirurgiem. Została przeprowadzona operacja w trakcie której Miko miał wycięte mięśnię kręgosłupa, z zapasem, aby maksymalnie wydłużyć czas bez przerzutów. Niestety szansa na zatrzymanie przerzutów jest bardzo mała, praktycznie żadna. Maksymalne wydłużenie czasu bez przerzutów to ok. 4 miesiące. Każdy nowy przerzut do wycięcia. Może to oznaczać operację co miesiąc do końca … „życia”. Alternatywa: bez cięcia Mikowi zostało pół roku życia z guzami, które będą pękać, rozlewać się i powodować wrzodziejące rany skóry, mięśni i tkanek dookoła…

Chemioterapia w przypadku tego typu guzów jest bezcelowa, jedyną szansę daje radioterapia.

Radioterapia to bardzo kosztowna metoda leczenia. Ale to jedyna szansa dla Mikusia. Badania, biopsja, tomograf i pierwsza operacja Mikusia kosztowały już ponad 2000 tys. zł a to dopiero początek. 

Powyższą historię opisała opiekunka Mikusia, wolontariuszka Grupy Neko, która prowadzi kocie przedszkole. Przez jej dom przewinęły się setki kocich bid, porzuconych, niechcianych, ciężko chorych. Wszystkie systematycznie znajdowały domki. Mikuś ze względu na swoje problemy z łapką został już na stałe w domku tymczasowowym i stał się "przyszywanym ojcem" wszystkich maluchów. Wychowywał je, socjalizował po kociemu i pomagał opiekunce w opiece nad nimi. Mikuś to ukochany kot swojej opiekunki, śpiący codziennie na szyi i ciamkający włosy. Nie wyobrażamy sobie żeby mogło go zabraknąć. Prosimy o wsparcie dla tego kochanego zwierzaka. Chcemy aby został z nami jak najdłużej i bardzo chciałybyśmy pomóc naszej wolontariuszce.

Dlatego prosimy Was o pomoc, każdy grosz jest bardzo ważny. Prosimy wszystkich, którzy uwielbiają zwierzaki i chcieliby pomóc Mikusiowi wyjść z choroby o wpłatę przysłowiowej złotówki, która może polepszyć komfort życia, on już tyle wycierpiał. Z waszą pomocą może się udać!


Komentarze


 • Marcelina B. - awatar

  Marcelina B.

  10.03.2018
  10.03.2018

  Powodzenia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.03.2018
  10.03.2018

  Powodzenia!

395 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób

Wpłaty: 13

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Maria Regina - awatar
Maria Regina
20
Andrzej - awatar
Andrzej
20
OlaeM - awatar
OlaeM
5
Piotr - awatar
Piotr
30
Marcelina B. - awatar
Marcelina B.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anka - awatar
Anka
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij