Nie mogły pozostać bez pomocy

11 551 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Wpłać teraz
 

Jesteśmy po ciężkiej interwencji, w wyniku której pod naszą opieką trafiło 25 psów. Na ten moment czekamy na opinie lekarzy weterynarii dotyczącą stanu ich zdrowia, jednak już teraz wiemy, że koszty utrzymania zwierząt w schronisku, które poniesie KTOZ są bardzo wysokie.

Prosimy o pomoc!

Z cyklu "Z pamiętnika inspektora", relacjonuje Inspektor Beata.

Dzisiejszy dzień był trochę "szalony" - to jedynie delikatny zarys tego co Wam opowiemy...

Kiedy wyjeżdżaliśmy już na interwencje, do biura zadzwonił telefon - żadna nowość, wiem... Ale po usłyszeniu tego wszystkiego, nie było na co czekać. Ze zgłoszenia Pani z GOPS-u wynikało, że w domu zamknięte jest prawdopodobnie ponad 30 szczeniąt. Niestety Pani powiedziała, że gmina odmówiła przejęcia psów, gdyż jest to ponad ich możliwości finansowe a wszelkie inne służby zawiadomione przez nich, odmówiły interwencji z powodu koszmarnego fetoru jaki się wydobywa z domu...

Gdzie diabeł nie może to babę (czyt. Beatę 😉) pośle.

Lubię wyzwania, więc zabieram inspektorów i jedziemy pod wskazany adres.

Widzimy niczym nie zwracający uwagi, mały domek przy drodze, ... adres się zgadza więc ...

Dość długo nikt nie otwierał, pomimo iż pukać umiem głośno... 😁

Wprawdzie przemknęło mi przez głowę, że może nikogo nie ma, ale zawsze zanim zrezygnuję, próbuje "mówić do klamki"...

Po dłuższej chwili zza uchylonych drzwi wysunęła się  twarz - a raczej kawalątek twarzy kobiety...

Na początku stwierdziła, że nie wie o co chodzi, jednak zapachu i szczekania psów nie była w stanie ukryć. 🤷🏻‍♀️

Po dłuższej rozmowie pozwoliła nam wejść do domu... A ja po prostu zdębiałam...

Wchodząc do środka, miałam wrażenie, że muszę przejść po jakimś dywanie - który składa się z wpatrzonych we mnie psich oczu i wieeelkich uszu.

Tam wszędzie były psy: na podłodze, na szafkach, w szafkach...w łóżkach, półkach, toalecie i wannie... Teraz nawet zastanawiam się, czy nie powinniśmy sprawdzić lodówki...🙄

Warunki psów nie były dobre - ale musimy pamiętać, że ta kobieta tam mieszkała z nimi. Mimo ogromnej sfory - psy nie rzucały się, nie próbowały nas gryźć - chciały głaskania i miziania.

Załatwiały się wszędzie i co chwilę... I wiecie co? To nie chodzi tylko, że Pani tego nie sprzątała, Ona po prostu im na to pozwała, bo nie chciała ich stresować karceniem...

Oj losie, każdy z tych małych szkrabów miał imię, na które reagował: był Lotek, Gienia, Batman i wiele innych... Co ważne - każdy miał szczepienia... Niestety nie miały warunków ani one, ani Ona...

Ze łzami w oczach Pani opowiedziała nam swoją historię. Po krótkich pertraktacjach postanowiła, że odda nam psy...

Wiecie co było najsmutniejsze? Nie to, że nie miała pieniędzy na ich leczenie czy karmienie, ale to, że nie miała auta - a nikt z sąsiadów nie chciał wozić "śmierdziucha"...

Dziś zabraliśmy 28 psów, Fundacja Dla Zwierząt La Fauna - interwencje i adopcje - 16 z czego 10 jutro jedzie do Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt , Serce Dla Pupila - Fundacja Michałowice k/Krakowa - 6 💪🏻🙏

Musimy prosić Was jednak o pomoc, gdyż dzienny koszt utrzymania przez nas jednego psa z interwencji spoza Krakowa wynosi ok. 30 zł.

BŁAGAMY Was!!! POMÓŻCIE NAM JE utrzymać i pomóc tym, które jeszcze zostały. 🙏🏻 Jeśli możecie wspomóc, prosimy o wpłaty na nasze konto z dopiskiem - mikrusy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Krystian - awatar

  Krystian

  02.02.21
  02.02.21

  Warto pomagać, zwierzęta są najlepszymi przyjacielami

 • Renata - awatar

  Renata

  26.01.21
  26.01.21

  Też działam w pomocy dla zwierząt, Boże, kiedy większość ludzi pojmie, że wyłącznie sterylizacja i kastracja zwierząt może zmniejszyć bezdomność. Kiedy rządzący i politycy plaskający bezefektywnie jęzorami zajmą się realnymi problemami ??? Ciągle walczymy z tym samym problemem nadmiernej ilości zwierząt, a przez to bezdomności bo paru ciulom nie chce się uchwalić ustawy o obowiązku kastracji i sterylizacji zwierząt, szczególnie tam, gdzie mają niegodziwe warunki i są źle zaopiekowane. Jest zima i widzę codziennie jak "właściciele" "dbają" o zwierzęta. Po co w ogóle mają zwierzęta, jak nie potrafią im zapewnić nawet przyzwoitej budy (o ile w ogóle jakiejkolwiek) i odpowiedniej ilości jedzenia. Jedyne co mnie podtrzymuje na duchu to wiara, że każdy sam doświadczy tego co zgotował innym ludziom czy zwierzętom i ogólnie przyrodzie, dzięki której istniejemy.

 • lucjan jacak - awatar

  lucjan jacak

  25.01.21
  25.01.21

  zamiast nasmiewac sie ze szlachetnej kobiety, ktora zaopiekowala soie 60 psami w krakowie, wezcie sie do roboty udawacze i przesmiewcy znam takich -- wiele krzycza a sami zyja wygodnie i tylko udaja ze zajmuja sie zwierzetami

 • Dorota Adamowicz - awatar

  Dorota Adamowicz

  24.01.21
  24.01.21

  Dziękuję, że pomagacie zwierzakom!

11 551 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciły 223 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 223

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Sb-p - awatar
Sb-p
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ula T - awatar
Ula T
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7
Magdalena Dominika - awatar
Magdalena Dominika
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij